Předkolo se stěhuje do Mladé Boleslavi. Dokáží Piráti odvrátit konec celé série?

Napsal 08.03.2017 Marcel Holl
C h o m u t o v - Předkolo Generali play-off Tipsport extraligy mezi Piráty a Mladou Boleslaví má ze sebou úvodní dvě střetnutí. Oba duely vyhrál jednoznačně mladoboleslavský celek a stav série je tedy 2:0 na zápasy pro desátý tým základní části. Nyní se pokračování stěhuje na led ŠKOENERGO Arény. Chomutovští budou chtít vyhrát a vrátit sérii do Chomutova. Třetí duel série startuje v Mladé Boleslavi ve čtvrtek 9. března v 17 hodin a 20 minut. Utkání odvysílá přímým přenosem Česká televize.

První dva zápasy v chomutovské SD ARÉNĚ

V pondělí se všichni v Chomutově těšili na předkolo play-off Tipsport extraligy, kam se Piráti probojovali podruhé za sebou v novodobé historii. Již ve dvacáté sekundě všechny ztichl hostující Tomáš Hyka, který otevřel skóre z trestného střílení. Bruslaři dostali krátce poté k dispozici čtyřminutovou přesilovou hru. Její první část velmi rychle využil na gólové vlně se vezoucí Tomáš Hyka a hosté vedli již ve třetí minutě 2:0. Mladoboleslavští byli produktivní i nadále. Ve dvanácté minutě poslal Petr Vampola odražený puk pod zvednutou nohu Laca. Tečku za hrůzostrašnou pirátskou třetinou udělal čtvrtým gólem Bruslařů Jakub Klepiš. Na začátku prostředního dějství přišlo chomutovské snížení z hokejky Jaroslava Mrázka. Středočeši hrající v laufu ale dokázali rychle zareagovat, vstřelili další tři góly, čímž rozhodli o jasné výhře v první klání předkola.

„Je potřeba na zápas rychle zapomenout a hrát úplně jinak,“ řekl po prvním souboji slovenský útočník Dávid Skokan. V podobném duchu hovořil i jediný pirátský střelec Jaroslav Mrázek: „Dostali jsme facku.“

O třiadvacet hodin později byla na programu odveta, kterou chtěli svěřenci trenéra Růžičky zvládnout mnohem lépe. Jenže byli to znovu právě oni, kdo poprvé inkasoval. Přesně v polovině desáté minuty napálil od modré kotouč Matěj Stříteský a černá pryž se zastavila až za Lacem. Úvod prostředního dějství zastihl Piráty nepřipravené. V rozmezí tří minut se radovali z gólu Pospíšil, Lenc a Látal. Pověstného bůra uštědřil Chomutovu v závěru třetiny Tomáš Hyka. Mladá Boleslav i přesto neměla dost a v 41. minutě přidal šestý gól Žejdl. Minuta padesátá přinesla i chomutovskou radost, trefil se Marek Tomica. To ale bylo vše, a tak Piráti opět odešli z ledu poraženi.

„Je to ostuda předvést doma takové zápasy,“ řekl po utkání smutně odchovanec David Kämpf. Ještě tvrdší hodnocení nepovedených zápasů měl zkušený Marek Tomica. „Není normální dostávat tolik gólů, ale chybami to Boleslavi umožňujeme,“ soukal ze sebe hokejista s číslem 14.

Oba zápasy v Chomutově vyzněly lépe pro Bruslaře. Jak tomu bude v Mladé Boleslavi?