Preview k zápasu

Předkolo nabídne v neděli v chomutovské SD ARÉNĚ rozhodující pátý duel! Buďte u toho!

Napsal 11.03.2017 Marcel Holl
C h o m u t o v - Série předkola Generali play-off Tipsport extraligy mezi chomutovskými Piráty a Mladou Boleslaví se po čtyřech odehraných utkáních stěhuje opět do SD ARÉNY. Chomutovští vyhráli na ledě soupeře oba zápasy, čímž po domácích špatných výsledcích srovnali celou sérii. Její rozuzlení přinese odpoledne 12. března. Zápas začíná v tradiční nedělní čas, tedy v 15:30. Buďte u toho!

Piráti ve ŠKOENERGO Aréně vyrovnali sérii

Po dvou domácích nezdarech cestovali svěřenci koučů Růžičky, Šťastného a Martínka do Mladé Boleslavi. Pozměněná sestava začala velmi dobře. Skóre otevřel v polovině první třetiny kapitán Vondrka. O pět minut později zvýšil Dávid Skokan. Krátce po něm se podruhé v zápase trefil chomutovský kapitán a Piráti vedli po dvaceti minutách 3:0. Mladoboleslavští vykřesali naději v 37. minutě, kdy se trefil Jakub Orsava. Jenže v samotném závěru prostředního dějství vrátil Chomutovu tříbrankový náskok Michal Poletín. Definitivní tečku za třetí duelem série udělal v sedmačtyřicáté minutě Ivan Huml, který si v zápase připsal kromě gólu i tři asistence.

„Oproti předchozím zápasům jsme hráli dobře defenzivně,“ uvědomoval si po prvním souboji v Mladé Boleslavi kapitán Pirátů Michal Vondrka. „Sjednotili jsme se a zlepšili nasazení i obětavost,“ hledal čtyřbodový Ivan Huml rozhodující důvody první výhry Pirátů v předkole.

O den později byl v plánu čtvrtý zápas, který započala lépe Mladá Boleslav, jež šla v páté minutě de vedení zásluhou Jakuba Orsavy. Před jeho brankou ale nastřelil Vladimír Růžička tyč Maxwellovy branky. Druhá třetina patřila Pirátům. Nejprve v 27. minutě srovnal na průběžných 1:1 Juraj Valach a desetinu vteřiny před druhou sirénou otočil stav pirátský kapitán Michal Vondrka. Chomutovští následně těsné vedení udrželi a vyrovnali předkolo na 2:2 na zápasy.

„Doufám, že nás doma diváci poženou a společně to zvládneme,“ burcoval hned po pátečním utkání Vladimír Růžička. „Pátý zápas bude z obou stran hodně opatrný,“ domnívá se brankář Ján Laco.

Piráti zápasy na ledě Bruslařů zvládli. Kdo bude úspěšnější v pátém rozhodujícím klání?
Foto: Jan Pavlíček (www.bkboleslav.cz)

Pohled do statistik

Piráti Chomutov - BK Mladá Boleslav
Ján Laco - 88,42 %
Tomáš Král - 50,00 %
BRANKÁŘIBrandon Maxwell
92,91 %
Michal Vondrka
3 góly
KANONÝR TÝMUTomáš Hyka
4 góly
Ivan Huml
Jan Rutta
oba 3 nahrávky
NEJLEPŠÍ NAHRÁVAČJakub Orsava
Jiří Kurka
Pavel Musil
všichni 3 nahrávky
Jaroslav Mrázek
Juraj Valach
oba 8 trestných minut
NEJTRESTANĚJŠÍ HRÁČDavid Štich
10 trestných minut
Ivan Huml
59/105
NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ HRÁČ NA VHAZOVÁNÍTomáš Urban
28/50
Jaroslav Mrázek
15 bodů
NEJVÍCE BODŮ V RADEGAST INDEXUDavid Štich
30 bodů
Michal Poletín
7 hitů
NEJTVRDŠÍ HRÁČDavid Štich
4 hity
Jaroslav Mrázek
5 zblokovaných střel
NEJOBĚTAVĚJŠÍ HRÁČDavid Štich
12 zblokovaných střel

O utkání…

Rozhodující klání celého předkola začne v chomutovské SD ARÉNĚ v neděli 12. března v 15 hodin a 30 minut. Pokud se o vítězi nerozhodne v základní hrací době, dle pravidel následuje po osmnáctiminutové pauze dvacetiminutové prodloužení s pěti hráči na každé straně. Prodloužení je tzv. nekonečné, takže rozhodující branka může přijít například až ve 114. minutě zápasu. Tak se stalo v předkole v ročníku 2012/2013 mezi Českými Budějovicemi a Vítkovicemi.