Aktuální zprávy

Pravidelně se odehrály v Česku jen dvě soutěže. Jak si vedli další chomutovští odchovanci?

Napsal 21.07.2021 Michal Luxa
C h o m u t o v – Po loňském pádu do krajské ligy opustilo chomutovský hokej několik odchovanců, kteří zamířili do dalších českých klubů. COVID-19 zastavil téměř veškerý sport na tuzemské scéně, povolení hrát se dočkali pouze hokejisté i funkcionáři Tipsport extraligy a Chance ligy. V předčasně ukončené univerzitní lize se objevili brankář Tomáš Maštalířský a útočníci Roman Brandner s Michaelem Hofrichterem.

Nicolas Hlava. FOTO: Roman Mareš, Rytíři KladnoNicolas Hlava

Velkým oblíbencem chomutovského publika je rozhodně Nicolas Hlava, který se před loňskou sezónou stěhoval do Kladna, kde si zahrál s legendárním Jaromírem Jágrem či Tomášem Plekancem. Sedmadvacetiletý útočník zastával v kádru Rytířů velmi důležitou roli, jelikož nastupoval do speciálních formací. Emotivně působící hráč v dresu Středočechů nastoupil k šestatřiceti zápasům, v nichž nasázel šestnáct branek, ke kterým přidal dvacet nahrávek. Nicolas Hlava se neztratil ani ve vyřazovacích bojích, kde čtyřikrát zamířil do černého a sedmkrát asistoval. Společně se spoluhráči se tak mohl radovat z postupu mezi českou hokejovou smetánku.

Viktor Hübl

Viktor Hübl už neodmyslitelně patří k litvínovskému hokeji, kde i v pokročilém věku patří mezi základní stavební kameny chemiků. Obávaný střelec letos svou vizitku příliš nepotvrdil, ovšem ve dvaačtyřiceti letech vsítil čtrnáct gólů, k nimž přidal třiadvacet asistencí. Na sklonku kalendářního roku pak překonal rekord nejvyšší soutěže v kanadském bodování, který držel jiný chomutovský rodák Petr Leška mladší. V play-off pak nastoupil ke dvěma zápasům, v nichž nebodoval. Následně se už do série s Hradcem Králové nenastoupil, jelikož byl disciplinární komisí potrestán.

Denis Zeman

Dalším hráčem v litvínovské organizaci je Denis Zeman, jenž si o příležitost řekl výkony v Sokolově. Dvacetiletý obránce začal sezónu v Baníku, kde odehrál třiadvacet zápasů. Mladý bek nasbíral třináct bodů, když se třikrát radoval ze vstřelené branky a ještě přidal deset asistencí. Chomutovský odchovanec se následně posunul do extraligy, kde v černožlutém dresu nastoupil ke čtrnácti zápasům, v nichž zaznamenal dvě asistence. Denis Zeman nastoupil i do vyřazovacích utkání, ovšem nebodoval.

Roman Chlouba

Hned několik chomutovských odchovanců mířilo do Kadaně, která se chtěla o tuto osu opírat. Ovšem Trhači prožili další zpackanou sezónu, což se podepsalo i na osobních výkonech hráčů. Jednou z výjimek byl rozhodně Roman Chlouba, který odehrál v černožlutém dresu třiatřicet střetnutí, v nichž zaznamenal sedmadvacet kanadských bodů. Třicetiletý forvard se jedenáctkrát radoval ze vstřeleného gólu a hned šestnáctkrát přesně nahrával. Po sezóně se vrátil zpět k Pirátům, kde hokejově vyrůstal.

Jan Svoboda. FOTO: Roman Dušek, Trhači KadaňJan Svoboda

Po dobré sezóně v Chomutově si o pozornost řekl Jan Svoboda, jenž se také rozhodl pro kadaňské Trhače. Teprve dvaadvacetiletý útočník získal sedmadvacet bodů ve čtyřiatřiceti zápasech. Forvard, jenž umí zahrát na křídle i centru, zaznamenal osm gólů a devatenáct asistencí. Po další dobré sezóně zaujal Jan Svoboda Přerov, jehož nabídku přijal, a tak bude v Chance lize pokračovat.

Darek Hejcman

Z nového parťáka z chomutovské líhně se mohl radovat Darek Hejcman, jenž v Přerově odehrál tři sezóny, ale v následujícím ročníku se představí v extraligovém Zlíně, kde nastoupil už v uplynulé sezóně. Ovšem v pěti extraligových duelech nebodoval. Významnou část sezóny strávil šestadvacetiletý útočník u Zubrů. Ve druhé nejvyšší soutěži odehrál třiatřicet zápasů. Darek Hejcman se posunul především do role nahrávajícího hráče, jelikož předvedl devatenáct asistencí, ke kterým přidal dvě střelené branky.

Radek Havel. FOTO: Eva Suchánková, AZ HavířovRadek Havel

Radek Havel začal sezónu v Kadani, kde nastoupil ke dvaadvaceti zápasům. Velký sympaťák s bradkou získal osm kanadských bodů za tři vstřelené branky a pět asistencí. Následně přišlo stěhování do známého Havířova, kde tvrdý obránce odehrál jedenáct střetnutí, avšak nebodoval. Od nového ročníku bude mít Radek Havel zřejmě nového zaměstnavatele, neboť je na zkoušce v pražské Slavii.

Matyáš Svoboda

Dalším sympatickým mladíkem, jenž nastoupil ve druhé nejvyšší soutěži, je Matyáš Svoboda, který odehrál osmadvacet střetnutí. Dvaadvacetiletý útočník vsítil šest branek, k nimž přidal čtyři přesné nahrávky. Další působiště chomutovského útočníka zatím není známo.

Tomáš Koblížek

Dobrou uplynulou sezónu prožil v Kadani také Tomáš Koblížek, jenž nastoupil do čtyřiatřiceti utkání. Jednadvacetiletý útočník zaznamenal devět branek, k nimž přidal třináct asistencí. Po výborných výkonech si mladičký útočník řekl o zájem dalších mužstev. Jeho služby si pro příští sezónu zajistil Prostějov, kde nastupuje několik hráčů s chomutovskou minulostí.

Lukáš Koblížek

Posledním odchovancem ve dvou nejvyšších soutěžích je mladší z bratrů Koblížkových. Lukáš pravidelně nastupoval v dorostu Hradce králové, kde zaznamenal čtyři branky. Následně byla juniorským soutěžím vystaven stopka. Služby sedmnáctiletého útočníka využila Kadaň, kde odehrál sedm zápasů, ale bodu se nedočkal. 

×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Slovan Ústí nad Labem
Piráti Chomutov