Aktuální zprávy

Pozor! V neděli se na hokej nepůjde, duel s Lovosicemi je odložen

Napsal 25.11.2021 Klub
C h o m u t o v - Piráti měli vstoupit do druhé poloviny základní části krajské ligy domácím utkáním s Lovosicemi. Zápas, který byl naplánován na neděli 28. listopadu od 16 hodin, se ale neuskuteční. Kluby se dohodly na jeho odložení, o novém termínu budou fanoušci však informováni s tím, že doposud vydané lístky zůstávají v platnosti.

Chomutovští hokejisté zatím v krajské lize neztratili ani bod a do střetnutí s Lovosicemi měli vstoupit bez tří elitních útočníků a jednoho obránce, kteří hostují ve druholigovém Děčíně. Jenže od pondělí začala platit nová opatření týkající se rovněž amatérských soutěží.

V nich mohou nově nastupovat pouze naočkovaní hráči a hokejisté, kteří prodělali onemocnění COVID-19 před méně než 180 dny. Poslední možností je započaté očkování v kombinaci s PCR testem. Některé týmy se tak dostaly do nečekaných potíží. „My bychom sestavu dohromady bez problémů dali, ale soupeř je na tom po zavedení nových opatření o poznání hůř,“ vysvětluje tiskový mluvčí Libor Kult důvod odkladu.

„Chceme, aby hráči našeho širšího kádru hráli zápasy, naším cílem není požadovat kontumace, když to není nezbytně nutné,“ doplňuje ještě šéf klubové komunikace. Zatím není jasné, kdy se odložený souboj nakonec uskuteční. „Uvidíme, jak se bude vyvíjet situace kolem epidemie koronaviru,“ hlásí mluvčí Pirátů.

Klub už v rámci náborových akcí rozdal několik desítek lístků, jejichž majitelé je rozhodně nemusí vyhazovat. „Zveme v rámci náboru děti i s rodiči na vybraná utkání podle data konání náborové akce. Teď to vyšlo právě na duel s Lovosicemi. Vstupenky platí i na případný nový termín,“ ujišťuje závěrem Libor Kult.