řekl k ukončení angážmá generální manažer klubu Milan Vacke."> Piráti Chomutov » Potvrzeno! Útočník Milan Kostourek v chomutovském klubu skončil
Aktuální zprávy

Potvrzeno! Útočník Milan Kostourek v chomutovském klubu skončil

14.04.2008 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Očekávaná skutečnost se po dnešních pohovorech stala realitou. Chomutovský útočník Milan Kostourek nebude již nadále oblékat bílomodrý dres a jeho působení v severočeském klubu končí. "Jednání bylo poměrně jasné, už od ledna jsme tušili, že Kostourek novou smlouvu v Chomutově nepodepíše. Vzhledem k okolnostem a jeho nedávných vyjádření v tisku jsme s ním nyní již nepočítali," řekl k ukončení angážmá generální manažer klubu Milan Vacke.

Kostourek prožil v Chomutově bodově nejúspěšnější sezónu. Ve 44 zápasech základní části posbíral 53 bodů za 26 branek a 27 asistencí. Vedení klubu mu již na konci ledna nabídlo velice zajímavou smlouvu, kterou však Kostourek neakpcetoval. "Je to talentovaný hráč, nicméně neunesl fakt, že po mém příchodu nebyl hlavní hvězdou. Snažil jsem se ho vytěžovat ve vhodných chvílích a i díky tomu se mu v playoff celkem dařilo. Nebudeme nikomu bránit ve štěstí a přejeme mu mnoho úspěchů jinde," řekl k odchodu trenér Pešout.

Současně vedení klubu upozornilo hráče Kostourka na jeho nevhodné chování, zejména při vyjadřování se pro tisk. Z tohoto důvodu bylo hráči oznámeno, že bude potrestán za porušení smlouvy. Ta totiž hráčům zakazuje vyjadřovat se v médiích proti svému klubu. O způsobu potrestání, případně o výši pokuty vedení klubu rozhodne v nejbližších dnech.

V klubu končí také brankář Michal Podolka. Ten zřejmě zcela ukončí hokejovou kariéru. "S Michalem jsme se dohodli na tom, že by v klubu mohl nadále působit v roli mládežnického trenéra," řekl Milan Vacke. A sám brankář trenérskou nabídku uvítal: "Sám nejlíp vím, že nemůžu chytat do smrti. Navíc moje role v mužstvu byla dlouhodobě stejná, vím, že už se výkonostně asi nemohu dál posunout. S největší pravděpodobností skončím s kariérou a budu se věnovat trénování. Taková nabídka mě určitě potěšila," řekl Michal Podolka.

Některým hráčům byla dnes uplatněna smluvní opce a na další sezónu tak budou chomutovskými hráči. Jsou mezi nimi obránci Bombic, Všetečka, Kolda a útočníci Jíra, Charousek. "Hráčům jsme uplatnili opce, což znamená, že budeme vlastnit jejich práva. Nicméně není definitivní, že se na smlouvě se všemi dohodneme. Pokud někdo v Chomutově nebude chtít hrát, je možné, že proběhne nějaká výměna nebo prodej hráče jinam. O tyto hráče máme zájem, proto jsme uplatnili opce. O smlouvách budeme jednat," řekl generální manažer. O dvojici Heinisch, Tauš má klub zájem, ale bude nutné nejprve jednat s jejich mateřským klubem, což je Litvínov. Klub si pojistil i brankáře Štěrbu, který vychytal juniorský postup do extraligy.

Další pohovory s hráči budou probíhat zítra.