Ohlasy po utkání

„Postoupili jsme díky týmové práci,“ řekl spokojený Radek Veselý po čtvrtfinále

Napsal 15.03.2015 Marcel Holl, Adam Soukup
K l a d n o / C h o m u t o v - Pirátská družina cestovala v neděli na led Kladna ke čtvrté bitvě v rámci čtvrtfinále DHL extraligy juniorů. V utkání byl hodně vidět Radek Veselý, který v zápase vsítil jeden gól a na další dvě trefy nahrál. Kromě toho, ale některé své šance spálil. To ho však nemuselo mrzet, neboť pomohl Chomutovu k postup do semifinále.

Chomutovští v zápase prohrávali, jenže ještě do konce první třetiny vývoj skóre otočili. V prostředním dějství se domácím podařilo vyrovnat, avšak v závěru tohoto dějství vstřelil vítěznou trefu David Kaše. Piráti tak můžou slavit postup do semifinále DHL extraligy juniorů. „Zápas jsme odbojovali, hráli jsme dobře týmově. Postupujeme zásluhou právě týmové práce. Jsem šťastný, že se nám podařilo postoupit,“ zhodnotil čtvrtou bitvu série Radek Veselý.

První gól Pirátů, který znamenal v tu chvíli vyrovnání stavu, měl svědomí právě vlašimský rodák. „Po faulu jednoho z domácích hráčů jsme hráli přesilovku, já si vyjel před gólmana a s trochou štěstí ho překonal,“ popsal situaci ze sedmnácté minuty úspěšný střelec.

Mládežnický reprezentant se podílel na všech třech chomutovských trefách, neboť v dalších dvou případech nahrával spoluhráči z útoku Davidovi Kašemu. „V sezóně jsem nenastoupil ani jednou proti Kladnu, takže spíše to byla náhoda. Naštěstí mi to tam spadlo,“ řekl k úspěšné bodové sklizni v posledním duelu série.

Chomutovští po nezvládnutém druhém duelu cestovali na led soupeře za vyrovnaného stavu. Na půdě Středočechů, si ale svěřenci trenérského dua Robert Kaše – Zdeněk Skořepa připsali dvě těsné výhry. „Když jsme sem jeli poprvé, snažili jsme se koncentrovat pouze na tento zápas, což se nám povedlo, protože jsme urvali vítězství. Ve čtvrtém utkání jsme měli jasný cíl, kterým byl postup,“ okomentoval rozdílné nálady v kabině před oběma duely osmnáctiletý forvard.

Po zápase mohl hostující soubor oslavit postup do další fáze, tedy semifinále DHL extraligy. Budou v pirátské nějaké oslavy? „Přesně nevím, co kluci zorganizují, ale určitě to nebude nic velkého, protože nás čeká další soupeř, na kterého se budeme snažit maximálně koncentrovat,“ uzavřel Radek Veselý.