Poslední zápas základní části je zde! Do SD ARENY zavítají Jestřábi z Prostějova

Napsal 03.02.2015 Antonín Domanický
C h o m u t o v - Závěr základní části se neodvratně přiblížil. Pirátům geograficky druhý nejvzdálenější nejvzdálenější tým z Prostějova se ve středu v podvečer představí na pirátském ledě v SD ARÉNĚ. Domácí zde uzavřou povedenou základní část a budou čekat na svého čtvrtfinálového soupeře, kterého určí předkolo play-off.

LHK Jestřábi Prostějov

Jako nováček neměli Jestřábi letošní sezonu vůbec jednoduchou. Po 51. kole se nacházejí na předposlední příčce druhé nejvyšší soutěže a na svém kontě mají čtyřicet bodů. V proběhlé základní části Prostějov zaznamenal pouze devět výher v základní hrací době a pět po prodloužení. Dále ztratil tři prodloužení a čtyřiatřicet zápasů v šedesátiminutových střetnutích. Horším týmem už jsou jen havlíčkobrodští Rebelové, kteří mají o tři body méně, ale mohou toto manko smazat, pokud dojde ke kontumaci zápasu Kladno - Havlíčkův Brod právě ve prospěch Rebelu.

Nejlepší brankářské statistiky patří v prostějovském týmu Juraji Šimbochovi. V procentuální úspěšnosti dosáhl čísla 91,32 %. Nejproduktivnějším hráčem je obránce David Roupec, který se pyšní deseti zásahy do sítě soupeře. Stejný hráč je i nejlepším nahrávačem týmu. Je podepsaný jako asistent u dvaadvaceti vsítěných branek. Nejlepším střelcem Jestřábů je pak René Kajaba, jemuž oficiální statistiky připisují jedenáct gólů. Hříšníkem týmu je Lukáš Duba. V základní části si zatím odpykal šestaosmdesát trestných minut.

Poslední vzájemný zápas

LHK Jestřábi Prostějov – Piráti Chomutov 1:6 (0:1, 0:2, 1:3)

Piráti vedli po nevýrazné první třetině pouze 1:0, zásluhou Jana Rutty, který se prosadil ve 20. minutě. Postupně ale začali Severočeši navyšovat své vedení a podařilo se jim vsítit šest branek. Jedinou branku domácích obstaral již zmiňovaný nejlepší střelec týmu René Kajaba.

Piráti Chomutov: Kopřiva – Skinner, Rutta, Toman, Koma, Bartejs, Stehlík – Hřebejk, Gajovský, Hovorka, R. Veselý, Růžička, D. Květoň, L. Květoň, Dušek, McGregor, Sinisalo, Chlouba, Kadlec.

LHK Jestřábi Prostějov: Šimboch – Hertl, Roupec, Husák, Matyáš, Hawlík, Řezáč, Niko, Malý, Jedlička – V. Meidl, Moučka, Luňák, Venkrbec, Krejčík, Franek, Kindl, Indra, Kajaba, Duba, Sršeň.

poř. tým Z V VP PP P skóre B
1. Chomutov 51 32 7 6 6 191:101 116
13. Kladno 51 9 5 3 34 115:198 37

Poslední utkání našeho soupeře

LHK Jestřábi Prostějov – ČEZ Motor České Budějovice

Pořádné překvapení zažili hráči Motoru, kteří přijeli na led předposledního týmu bojovat o druhé místo. Na to by díky zaváhání Kladna i Jihlavy zamířili, ale sami selhali trestuhodněji. Jestřábi si s nimi zvládli poradit výsledkem 2:1.

LHK Jestřábi Prostějov: Šimboch – Kužel, Látal, Roupec, Husák, Malý, Kolibár, Hawlík – R. Meidl, Krejčík, Matuš – Luňák, Venkrbec, Kňazev – Moučka, Duba, Indra – Kajaba, Stejskal.

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha – Punčochář, Vráblík, Mucha, Žovinec, Chmelíř, Bohunický, Suchánek – Nouza, Straka, Švihálek – Kuchejda, Přibyl, Boháč – Marek, Rob, Vaniš – Trummer, Bárta, Pašek.

Chomutov - Prostějov
Marek Hovorka (24+27)Nejproduktivnější hráčDavid Roupec (10+22)
Marek Hovorka – 24 branek Nejlepší střelecRené Kajaba – 11 branek
Nikola Gajovský – 32 asistencí Nejlepší nahrávačDavid Roupec – 22 asistencí
Brett Skinner (4+25)Nejproduktivnější obránceDavid Roupec (10+22)
Štěpán Hřebejk – 80 TM Nejtrestanější hráčLukáš Duba – 86 TM

O zápase

Zápas posledního kola základní části prvoligové sezony se odehraje ve středu 4. února od tradičních 17:30 hodin. Piráti se budou chtít rozloučit s rekordní základní částí další výhrou a k tomu budou potřebovat podporu svých fanoušků. Neváhejte a přijďte ukázat podporu týmu Břetislava Kopřivy s Alešem Totterem, který se již pilně připravuje na play-off a boj o extraligu. V případě, že do SD ARENY nedorazíte osobně, je vám k dispozici tradiční online textový přenos na stránkách onlajny.com.