Poslední střetnutí roku 2016, Piráti odjeli na led prvního Třince

Napsala 29.12.2016 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti ke čtyřiatřicátému kolu Tipsport extraligy odjeli do Třince, kde se střetnou s aktuálně prvním týmem tabulky. Chomutovští mají zatím s Oceláři vyrovnanou bilanci, doma však získali pouze dva body za výhru v nájezdech. Třinečtí se budou snažit navázat na čtyři domácí výhry v řadě, přičemž Piráti mají v zádech velmi cenné body ze Sparty. Poslední duel letošního roku odstartuje v pátek 30. prosince 2016 v 17 hodin.

Třinec po první polovině soutěže a dál

Třinec se po první čtvrtině základní části nacházel na druhém místě se shodným počtem bodů jako první Kometa ale s horším skóre. Daleko za sebou nechaly zbytek týmů, na třetí Litvínov měly náskok osmi bodů. Oceláři v první čtvrtině pokaždé bodovali, v nájezdech prohráli pouze s Valachy ze Zlína a Hradcem Králové.

Po jednoznačné výhře v Pardubicích 4:0 Oceláři utrpěli první porážku, ve které nezískali ani bod. Poměrem 3:4 prohráli na domácím ledě s Plzní, která se v té době nacházela na předposledním místě tabulky. Na konci první poloviny byl Třinec na druhé pozici s třiapadesáti body za třináct výher, čtyři vítězství v nastaveném čase nebo prodloužení, šest jednobodových zisků a tři prohry.

Od začátku druhé poloviny do jednatřicátého kola Oceláři vyhráli pět po sobě jdoucích utkání, bod ztratili pouze s Pardubicemi a v Litvínově. V Plzni vyhráli nejtěsnějším rozdílem, na Spartě ubojovali vítězství 2:1 a Karlovy Vary srazili 4:2. Ve 32. kole Slezané prohráli 0:3 pod Ještědem a poprvé nevstřelil za šedesát minut jedinou branku. V posledním odehraném kole porazili Olomouc.

Michal Vondrka (C) vstřelil na domácím lede Třinci hattrick

Oceláře v průběhu sezóny posílil obránce Lukáš Krajíček z Minsku a odešel útočník Jiří Polanský, který obléká barvy švýcarského Olten.

Bodová bilance pro Třinec, na výhry 1:1

Piráti odjeli k osmému kolu extraligy do Třince, kde se na gól čekalo dlouhých dvaatřicet minut. Utkání otevřel ve zmíněné době Josef Hrabal, na kterého o chvíli později navázal Erik Hrňa. Ve třetí třetině během 46. minuty snížil na rozdíl jednoho gólu Marek Tomica. Poté se ale postupně prosadili Martin Adamský a Vladimír Dravecký. Na konečných 5:1 upravil Martin Růžička.

Na vlastním ledě v jednadvacátém kole Piráti rychle prohrávali po přesných trefách Martina Adamského a Milana Doudery. Během první polovinu druhé třetiny nejprve snížil Petr Koblasa a poté vyrovnal Michal Vondrka. Jakub Petružálek a Rastislav Špirko zajistili Ocelářům opět dvougólové vedení. Během třetí třetiny Michal Poletín vstřelil kontaktní gól a Michal Vondrka poslal duel nakonec až do nájezdů, které sám rozhodl a získal pro Chomutov bonusový bod – 5:4sn.

Statistiky z posledního vzájemného duelu – vyloučení: 2:3, využití: 0:1, střely na branku: 37:25, zblokované střely: 4:20, hity: 13:11 a vhazování: 39:38.

Sestava Pirátů:

Král – Flemming, Dlapa, Valach, Skinner, Rutta, Mrázek, R. Havel, L. Chalupa – Vondrka, Huml, Tomica – Kämpf, V. Růžička, Sklenář – Koblasa, Raška, Poletín – Skokan, Šťovíček, Slavíček.

Sestava Ocelářů:

Hamerlík – Roth, Linhart, Krajíček, Hrabal, Nosek, Jank – Petružálek, Marosz, Hrňa – Irgl, Kane, Adamský – Dravecký, Kreps, Rákos – Cienciala, Špirko, J. Sýkora.

Piráti do utkání třiatřicátého kola nevstoupili dobře, jelikož na konci první třetiny prohrávali už 0:2 po přesných trefách Petra Sýkory a Tomáše Klimenta. Dynamo v prostřední třetině svůj náskok zvýšilo poté, co neuspěl v úniku ani následném trestním střílení Lukáš Nahodil, jenž však nezdary odčinil, když vstřelil třetí gól hostů. Jedinou odpověď našel Dávid Skokan v páté minutě poslední třetiny, když po velkém tlaku prostřelil z osy hřiště všechno, co měl před sebou. Chomutov si potřetí v sezóně na Pardubice nevyšlápl a prohrál 1:3.

Statistiky – vyloučení: 4:4, bez využití, střely na branku: 30:29, zblokované střely: 13:9, hity: 13:5 a vhazování: 37:40.

HC Olomouc vs. HC Oceláři Třinec – 2:3

Třiatřicáté kolo začali v olomoucké aréně domácí, když Vilém Burian schoval střelu za obránce a prostřelil Hamerlíka. Odpověď našel v patnácté minutě Martin Adamský. I druhou třetinu začala Olomouc, ve 24. minutě střelu Marka Laše od modré tečoval do sítě Jan Knotek. Přibližně o deset minut později opět srovnal Vladimír Roth v přesilovce čtyři na tři. V šestačtyřicáté minutě vstřelil nakonec vítěznou branku Zbyněk Irgl, jenž upravil na konečných 3:2.

Statistiky – vyloučení: 5:5, využití: 1:1, střely na branku: 26:20, zblokované střely: 14:13, hity: 15:6 a vhazování: 40:30.