Ohlasy po utkání

„Poprvé v životě jsem zkusil blafák do bekhendu,“ prozradil Petr Freiberg po hattricku

Napsal 22.11.2021 Eliška Ratiborská
C h o m u t o v - I po desátém kole zůstávají Piráti neporazitelní. K výhře přispěly dva hattricky: Romana Chlouby a Petra Freiberga, který navíc přidal ještě asistenci. Po zápase mluvil o tom, že vyhrávat tým skutečně baví a hráči jsou rádi, že můžou fanouškům přinášet radost.

Piráti jsou nezastavitelní a ligou proplouvají stále neporaženi. „Samozřejmě, že nás to ještě baví! My hrajeme kvůli výhrám, takže nás to opravdu baví. Hrajeme přeci právě proto, abychom vyhrávali. To, že je to takovým rozdílem, je druhá věc, ale baví nás hrát pro diváky. Hokej je o výhrách a říkám to znovu, nás to baví,“ usmíval se Petr Freiberg.

Minulý zápas s Roudnicí nad Labem skončil výsledkem 10:5, tentokrát byl rozdíl ještě vyšší. „Já jsem minulý zápas s Roudnicí nebyl, takže je neodkážu úplně porovnat. Ale co vím, tak minule hráli roudničtí kluci trochu jinak a více to řezali. Tentokrát přijeli bohužel jen ve dvanácti, ale to se nedá nic dělat. Možná jim došly síly, a proto to bylo takové volnější. Nicméně bohužel nemůžu úplně srovnávat, protože jsem naposledy nebyl,“ řekl vysoký útočník.

Petr Freiberg zápasu přidal sladkou tečku druhým hattrickem v současné sezóně. „Jeden gól byl klasicky po ledě, u druhého jsem poprvé v životě zkusil kličku do bekhendu a dopadlo to, takže jsem to zkusil i u toho třetího a vyšlo to znova. Takže ty dva možná byly podobné, ale ten první byla úplně haluz,“ přemítal.

Kromě klasických tří gólů se dalo mluvit i o hattricku Gordieho Howea, respektive vstřeleném gólu, asistenci a bitce. „To nebyla bitka. Bylo to jen o tom, že tam asi Jarošáka narval zezadu, takže jsem jen přijel ho trochu usměrnit. Opravdu bych neřekl, že to byla nějaká bitka,“ ujasnil vysoký útočník, na něhož si jen málokdo dovolí. „To nevím, jestli se se mnou nechce nikdo prát. Hlavně ale za stavu 14:2 není potřeba se rvát, spíše jen ukázat nějaký respekt k člověku. A o to šlo,“ dodal. Co dodávat měl čtyřiatřicetiletý Pirát i na trestné lavici, na které si se soupeřem vše ještě jednou slovně vyjasnil.

ROCKNET arénu naplnilo 1700 diváků. „Je to úplně fantastické! Je to super a s diváky v zádech se hraje samo. Je škoda, že to možná bude končit. Uvidíme, s čím přijde vláda, ale do toho bych se moc nepouštěl. Takže úplně fantastické,“ chválil fanoušky, které baví i krajské zápasy.

Další utkání odehrají Chomutovští opět na domácím ledě. „Zase potrénujeme, i když přijedou Lovosice, což je momentálně nejhorší tým. Na to se ale nemůžeme soustředit, musíme hrát tu svou hru. Takže potrénujeme a uvidíme, co bude,“ řekl. „My do toho jdeme pořád stejně, jestli přijedou Lovosice nebo Klášterec nad Ohří. Musíme hrát pořád stejně, nebudeme se s nikým tahat, musíme vyhrávat a co nejrychleji postoupit výš,“ zavelel nakonec.