Aktuální zprávy

Pomozte! Do konce sezony můžete přispět na sbírku pro malého Adámka

Napsal 17.02.2015 Klub
C h o m u t o v - Zdraví! To je nejcennější, co člověk má. Dokud nás netrápí zdravotní potíže, vydržíme toho hodně. Bohužel jsou mezi námi i tací, kteří nemají to štěstí a narodí se s vrozeným problémem, který se jen těžko léčí. Jedním z nich je i čtyřletý Adam Marschalek. Malý klučina, který miluje hokej i Piráty, se statečně pere s vrozenou trvalou omezenou hybností kloubů a rozštěpem tvrdého i měkkého patra. Piráti Chomutov se rozhodli během play-off statečnému klučinovi pomoct. Právě on vhodí zahajovací buly úvodního čtvrtfinále s ústeckým Slovanem, navíc ve fanshopu v SD ARÉNĚ bude možnost pomoci malému chlapci i finančně.

Malý Adámek se narodil v Chomutově a k hokeji musel mít blízko, neboť oba jeho rodiče patří k fanouškům Pirátů. Se vzácným postižením, které nikdo jiný v České republice nemá a těžko by se takto postižený člověk hledal i v rámci Evropy, se pere opravdu velmi statečně.

Každý den chodí do školky, kde sice potřebuje pomoc asistentky, ovšem zapojuje se i do lumpáren s ostatními dětmi. Po sérii operací a péči rodičů udělal malý Adámek ve třech letech první krůček. Také v budoucnu bude potřebovat chirurgické zákroky.

Bojovnost malého chlapce je velmi inspirativní, proto se Piráti Chomutov rozhodli nabídnout malému Adámkovi pomocnou ruku. Vhození slavnostního buly před startem čtvrtfinále bude pro hokejového fanouška velkým zážitkem. Péče lékařů, kteří se snaží, aby se Adámkovi lépe žilo, něco stojí.

V pirátském fanshopu proto bude od čtvrtfinále až do konce sezony možnost zakoupit si drobné předměty v hodnotě 20 a 30 korun, které půjdou do kasičky pro malého Adámka. Tyto kasičky budou umístěny právě ve fanshopu, kde bude moci každý přispět libovolnou částkou i bez zakoupení předmětu na podporu malého Adámka.

Top foto: Deník Chomutovska