Aktuální zprávy

Politika nás nezajímá! Autogramiádou za novou hokejovou arénou

Napsal 09.05.2008 David Nováček
C h o m u t o v - Také už vás nebaví neustálé handrkování okolo výstavby nového stadionu? Nás také ne! Rozhodli jsme se proto aktivně zapojit do dění ve městě a podpořit výstavbu nového stadionu. V úterý 13. května od 16.00 hodin bude na náměstí 1. Máje probíhat autogramiáda hokejistů KLH Chomutov, spojená s informační kampaní o aktuálním stavu výstavby nového stadionu.

"Jsme si vědomi toho, že každá takto rozsáhlá stavba přináší se sebou mnoho problémů, ale současná situace se nám zdá již kritická," říká marketingový manažer klubu David Dinda. Po řadě dílčích problémů, které byly zdárně vyřešeny, nyní městem koluje petice nespokojených občanů. "To samo o sobě není nic špatného, i nám se některá rozhodnutí města nemusí líbit. Nicméně v petici, která koluje městem lidé podepisují, že nesouhlasí s vybudováním nového zimního stadionu. A to nám samozřejmě přidělává vrásky na čele," pokračuje Dinda. Naráží zejména na fakt, že hokejový klub se chce ucházet o účast v nejvyšší soutěži a dlouhodobě působí na druhém nejstarším stadionu v republice. "Ač naše snahy nespojujeme primárně s výstavbou nové arény, je potřeba říct, že chceme hrát hokej zejména pro lidi a k tomu v první řadě patří odpovídající zimní stadion." Představitelé chomutovského klubu se nyní rozhodli, že v diskusi okolo nového zimního stadionu budou výrazněji veřejně vystupovat a angažovat se v tom, aby byla stavba co nejdříve zahájena. "Doteď jsme se drželi trochu vzadu, spíš jsme sledovali co se v tomto děje či neděje. Ale v momentě, kdy na nejrůznějších setkáních nespokojených občanů se z reproduktorů ozývají nesmysly podobné tomu, že nový stadion není potřeba, protože na hokej chodí dvě stovky diváků, cítíme povinnost veřejně se vyjádřit. Jako klub nás nezajímá politika, my chceme co nejdříve hrát v nové aréně. Ta stará by nám jednoho dne mohla spadnout na hlavu," upřesnil David Dinda.

V čem bude vstup klubu i do nehokejového veřejného života spočívat? "My určitě nebudeme na ulici vykřikovat, že nový stadion vyřeší současnou napjatou situaci ve městě. Budeme se snažit pomocí inteligentně připravených akcí ukázat, že hokej zajímá nejen dvě stě lidí, ale že jich je mnohem více. Vždyť my reprezentujeme několik tisícovek našich příznivců."

V úterý autogramiáda současných chomutovských hokejistů

Série akcí pod názvem "Politika nás nezajímá, chceme důstojný stadion" startuje v úterý 13. května od 16.00 hodin autogramiádou vybraných hráčů ze současného mužstva KLH Chomutov.
Petr Domin v úterý nebude chybět.

"K dispozici našim fanouškům bude určitě útočník Petr Domin, který vám touto cestou poděkuje za přízeň, jež jste mu projevovali v době jeho važného zranění. Společně s ním se autogramiády zúčastní také místní oblíbenci Hašek, Jeslínek a Mikšovic. V horní části naměstí 1. Máje bude připraven hokejový stan, kde se bude zdarma čepovat pivo, rozdávat chomutovské suvenýry a v neposlední řadě zde všichni najdou kompletní informace o aktuálním stavu výstavby nové arény. Navíc každý, kdo dorazí v chomutovském dresu, případně s chomutovskou vlajkou, získá slevu 10% na zakoupení permanentní vstupenky na nový prvoligový ročník. "Připravujeme nějaké zvětšeniny posledních vizualizací, informační letáky a podobné věci. Samozřejmě bude možné podepsat petici pro výstavbu stadionu. Ta se podepisovala už během sezóny a momentálně disponujeme několika tisícovkami podpisů," přiblížil program akce marketingový manažer. O dobrou atmosférů by se v hokejovém stanu měl starat varhaník, který bude všechny přítomné bavit tradičními hokejovými znělkami. Během akce bude možné zdarma zavítat na hokejovou výstavu v kostele sv. Kateřiny, která v polovině května končí. "Je to jedna z posledních šancí perfektní výstavu navštívit."

Ve čtvrtek autogramiáda mužstva z roku 1973, které hrálo nejvyšší československou soutěž

Po 35 letech se sejde ve čtvrtek 15. května generace hráčů, která na chomutovském ledě hrála nejvyšší soutěž. Téměř kompletní mužstvo v němž tehdy působili například Chuchel, Růžička či Klůc ml. bude sběratelům autogramů k dispozici u kostela sv. Kateřiny. "Je to výborná šance získat podpisy do knihy o historii chomutovského hokeje. Šance, že se mužstvo z roku 1973 znovu sejde v takovém hojném počtu už je téměř nemožná." Kniha samozřejmě bude v prodeji přímo na akci. Podpisy můžete získat od těchto hráčů: Bártl, Branda, Daič, Dědek, Foit, Hora, Hoznourek, Chuchel, Kiklhorn, Klůc ml., Kořínek, Kostka, Kubát, Leška, Novotný, Růžička, Slánský, Svoboda, Široký, Šmíček, Ton, Vencl (lékař), Zeman. Začátek autogramiády je naplánován na 16.00 hodin.