Mladežnický hokej

Pohledný hokej, ale soupeř nad naše síly

Napsal 11.08.2007 FOE
C h o m u t o v - HC Slavia Praha byla ve čtvrtém přípravném utkání chomutovských juniorů těžkou překážkou, kterou se nakonec nepodařilo zdolat. Ve třetí třetině už viditelně chyběly síly, domácí naopak „přitlačili na pilu“ (21 střel na branku ze 40 za zápas), výsledek byl jasný. Z domácí střídačky si ho „ohlídal“ osobně šéf Slavie Vladimír Růžička.
přípravné utkání - pátek 10. 8. 2007 – 13:00
HC Slavia Praha - HC Klášterec nad Ohří 5:2 (3:0, 1:2, 1:0)

Branky: 2. Uleščenko (Petráň), 7. Malárik, 16. Petráň (Uleščenko), 38. Krejčí (Uleščenko), 49. Uleščenko (Vařeka) - 35. Nguyen (Szakal), 38. Kubík (Nguyen). Vyloučení: 5:6. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0.

Slavia Praha: Linhart (Krch) – Soldán, Mazanec, Moščic, Beránek, Vařeka, Veselý, Stejskal, Doležal – Kachlík, Malárik, Poletín, Fára, Nestrašil, Křišťan, Uleščenko, Fiala, Krejčí, Freisler, Petráň, Vokál

Klášterec n.O.: Štěrba (Kaššák) – Žižka, Vošahlík, Křivka, Koblitz, Vrána, Chromý, Kaplan, Krupka – Gába, Nguyen, Szakal, Kolář, Jáchym, Paul, Španěl, Bečvář, Miklovič, Kubík, Linet, Csonka

Do úvodní části šli hosté poněkud ustrašeně, s respektem, takže už po dvou minutách domácí Uleščenko zaznamenal první úspěch – 1:0. Ve 14.min., když byli vyloučeni Soldán a Vošahlík, se lépe zorientovali Pražané. Našim obráncům proklouzl Malárik a vypálil. Eddie puk kryl, ale pustil na led se snahou dokončit zákrok. Bohužel, spoluhráč, ve snaze puk odehrát, jej bruslí zasunul do vlastní branky – 2:0. Do třetice opět dvojice Uleščenko-Petráň pronikla před branku a Petráň završil dalším gólem – 3:0, to vše v čase 15:01.

Po přestávce naši junioři přece jen ožili, začali hrát „do těla“ a výsledkem byly dvě branky během necelých tří minut. Ve 32.min. byl prvním střelcem hostí Láďa Nguyen, který proměnil přihrávku Adama Szakala a snížil na 3:1. Tentýž hráč v čase 37:13 perfektně předložil puk Kubíkovi, tomu už nezbylo, než skórovat – 3:2. Slávisté byli v té chvíli trochu „mimo“, ale trvalo jim jen tři minuty, než se z otřesu vzpamatovali. Pak udeřil Krejčí, kterému nahrál nejproduktivnější spoluhráč Uleščenko, a bylo jasno – 4:2. V této třetině jsme přesto byli lepší a vyhráli jsme ji 1:2.

V závěrečné třetině bylo zřejmé i přes veškerou snahu, že hostujícímu mužstvu docházejí síly. Už nabylo čím hrát do těla, akce přestávaly být důrazné, puky utíkaly, takže kombinace vázla. Jediným „oživením“ byly drobné potyčky nebo pokusy o ně, ale střelecky se prosazovali jen domácí. Vyslali na kláštereckou branku 21 střel, z nichž jedna nakonec Štěrbovi do sítě proklouzla ve 49.minutě.

Milan Kašpárek (trenér Chomutova): „Byl to první přípravný zápas, který měl smysl. Dnes se v plné nahotě uká- zaly všechny slabiny týmu. Teď už se nehraje ten hokejíček, na který byli mnozí zvyklí, teď se hraje hokej, a ten bolí. Buď si na něj zvyknou, nebo se rozloučí s týmem. Učit se některé základní věci v 18 letech je pozdě, teď už je třeba hrát a dát hře všechno.“

Vladimír Růžička (trenér Slavie): „Byl to dobrý zápas, hra obou celků se mi líbila, díky.“