Po třech týdnech hrají Piráti doma, čeká je okresní derby s Kadaní

Napsal 30.10.2021 Michal Novotný
C h o m u t o v - V probíhající sezóně bude hrát Chomutov již své třetí okresní derby. Tentokrát na svém ledě Piráti přivítají tým SK Kadaň, na jehož ledě ve druhém kole zvítězili 9:4, přestože po dvou třetinách byl duel nerozhodný 3:3. Zápas v ROCKNET ARÉNĚ se odehraje v neděli 31. října se startem v tradičních 16:00.

Pokladny 14:30. | Předprodej. | Potvrzená bezinfekčnost. | FFP2. | »

V šestém kole Kadaň gólovou smrští otočila utkání v Klášterci nad Ohří

Aktuálně Kadani v neúplné tabulce Krajské ligy mužů Ústeckého kraje patří čtvrté místo se dvěma vítězstvími a čtyřmi porážkami.

Zajímavostí je, že Kadaňští brali obě vítězství ve venkovních duelech a o obou se rozhodlo až v závěrečné třetině. Naposledy v Klášterci dokonce šesti brankami v řadě nejprve smazala čtyřgólové manko a následně si došla pro vítězství v poměru 10:8.

Nejproduktivnějším hráčem týmu je se dvanácti kanadskými body za sedm gólů a pět asistencí útočník Lukáš Hrdlička, který je současně i nejlepším střelcem mužstva. V brance Kadaňských se vystřídali již čtyři brankáři, z nichž podává nejstabilnější výkony Dominik Gerstner.

brankářobránceútočník
Dominik Gerstner

Pavel Holan

Lukáš Hrdlička

185 odch. minut, 4,86 G/Z7 (2+5)12 (7+5)

Poslední vzájemný duel pro sebe ve třetí třetině rozhodli Piráti

V rámci druhého kola zajížděli Piráti na led sousední Kadaně a nakonec urvali vítězství na svou stranu až povedenou třetí třetinou, kterou vyhráli 6:1. Celkově pak zvítězili 9:4 a v aktuálním ročníku se jednalo zatím o jediný zápas, ve kterém Chomutovští nedali alespoň deset branek.

Kadaň – Chomutov 4:9 (2:0, 1:3, 1:6)

Branky a nahrávky: 15. Hrdlička (Krpenský, Toman), 15. Stoklásek (Benda), 34. Krpenský (Krstev), 51. Benda (Spudich) – 21. Chlouba (Kůs, Josef Rindoš), 28. Kůs (Chlouba), 33. Josef Rindoš (Kůs, Chlouba), 43. Chrpa (Kuncl), 44. Kostourek (Bártek), 45. Chrpa (Huňady, Mála), 53. Chlouba (Kůs), 57. Mála (Chlouba, Josef Rindoš), 60. Kůs (Chlouba).
Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 32:66.

Kadaň
1. místo (18 bodů)pozice4. místo (7 bodů)
92:17skóre33:39
6-0-0-0bilance2-0-1-3

Poslední odehrané zápasy obou soupeřů – Chomutov rekordně zvítězil v Lovosicích a Kadaň loupila na ledě Tygrů z Klášterce

Chomutov v mnoha ohledech rekordním zápase deklasoval domácí Lovosice 23:1. V naprosto jednoznačném utkání chyběla hostům pouhá jedna střela k dosažení rovné stovky ran na branku.

Kadaň naproti tomu musela o vítězství v sousedním Klášterci nad Ohří bojovat. Ještě v šestatřicáté minutě prohrávali hosté o čtyři branky (8:4), následně ale vsítili šest gólů v řadě a celé utkání dovedli do vítězného konce (8:10).

Lovosice – Chomutov 1:23 (0:5, 1:8, 0:10)
Branky: 40. Šulc (Gudera st.) – 2. Chlouba (Kostourek), 5. Chlouba (Huňady, Bártek), 12. Mála (Kostourek, Bártek), 16. Huňady (Chlouba, Rindoš), 17. Jaroš (Šilar), 26. Chlouba (Charousek), 27. Rindoš (Chlouba, Huňady), 27. Kostourek (Mála, Kuncl), 31. Chrpa (Kostourek), 36. Rindoš (Huňady, Chlouba), 36. Kostourek (Mála), 37. Mála (Kostourek), 39. Huňady (Chlouba), 42. Kostourek (Kuncl, Hanuljak), 44. Charousek (Huňady), 44. Chrpa (Mála, Kuncl), 45. Šarlinger (Žižka), 47. Kostourek, 51. Šilar (Jaroš), 52. Řezníček (Hartman), 56. Rindoš (Chlouba, Huňady), 57. Kostourek (Mála, Chrpa), 59. Huňady (Chlouba, Kuncl).
Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. Střely na branku: 19:99.

Sestava Pirátů: Hanuljak – Bártek, Charousek, Klapka, Kuncl, Hartman, Žižka, Novák – Josef Rindoš, Chlouba, Huňady, Chrpa, Mála, Kostourek, Jaroš, Řezníček, D. Šilar, Šarlinger

Klášterec nad Ohří – Kadaň 8:10 (3:3, 5:2, 0:5)
Branky: 3. Vlastník (Videv), 4. Bárta (Danyo, Haluška), 6. Kulich (Prokeš), 22. Šindar (Danyo), 23. Bečka, 27. Bárta (Danyo), 34. Vlastník, 35. Kulich (Prokeš, Tenkač) – 12. Hrdlička (Chotaš), 14. Hrdlička, 18. Nguyen (Chotaš), 32. Stoklásek (Holan), 37. Nguyen (Benda, Stoklásek), 46. Hrdlička (Krpenský), 50. Macháček (Bartók), 57. Macháček (Bartók, Stoklásek), 58. Hrdlička (Holan, Krpenský), 59. Bartók
Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:2.

Piráti stále kralují statistikám krajské ligy

Chomutovští aktuálně střílejí průměrně přes patnáct branek za zápas a v kanadském bodování soutěže okupují prvních sedm míst. Mezi brankáři, je pak v lize jednoznačně nejlepší Miroslav Hanuljak.