JUNIOŘI - článek

Po špatném vstupu, skvělý závěr. Junioři skončili v Pardubicích druzí

Napsala 18.08.2020 Redakce
C h o m u t o v - Junioři Chomutova vyrazili k přípravnému turnaji před nadcházejícím ročníkem v lize akademií do Pardubic, kde během víkendu sehráli čtyři zápasy a nakonec se umístili na druhé příčce. Na letním úspěchu se výrazně podíleli gólmani…

Pirátům se vstup do turnaje na východě Čech nepovedl, jelikož za 45 minut nedali Olomouci ani gól a naopak inkasovali v každé patnáctiminutové třetině jednou. Už odpolední souboj se svěřencům Petra Jíry povedl mnohem lépe s přihlédnutím k faktu, že obrali o bod konečného vítěze. Chomutovští si proti Dynamu v úvodním dějství vypracovali dvougólové vedení, které však ztratili a nakonec padli v samostatných nájezdech.

Neděle patřila Chomutovu! Junioři nastoupili v osm hodin ráno na Spartu, která ani jednou nepřekonala Matyáše Bajgara, ten si tak připsal čisté konto. Dařilo se individuálně i dorostenci Tomáši Šilarovi, který odešel s bilancí 1+1.

Do posledního duelu proti Liberci nastoupili Piráti s Josefem Němečkem v brance, a ten předvedl stejný počin jako jeho brankářský parťák proti Pražanům. Nová akvizice zlikvidovala všechny pokusy soupeře a jediný zásah utkání – vítězný – obstaral Filip Döring.

Chomutovští tak nasbírali sedm bodů, které jim zajistily druhé místo za domácími Pardubicemi s body devíti. Třetí skončil Liberec a čtvrtá Olomouc, oba celky vždy o bod pozadu. Na páté pozici se umístila Sparta, která urvala jedinou výhru.

Nejlepším útočníkem turnaje byl vyhlášen Jan Spudich, jenž doplnil mezi individuálně oceněnými brankáře Bílých Tygrů Daniela Krále a obránce Dynama Víta Kašpárka. 

Ve městě perníku zasáhli do hry: Němeček, Bajgar – Ferbas, M. Pöschl, Ludvík, Klapka, Rykl, Matějka, Petrásek, Houdek – Jurak, T. Svoboda, Spudich, Vyroubal, Pavlák, Švec, F. Döring, P. Šugár, T. Šilar, Králíček, Ekrt.

Výsledky Chomutova na turnaji v Pardubicích

Konečná tabulka turnaje


TýmZVVPPPPSkóreBody
1.HC Dynamo Pardubice4211017:99
2.Piráti Chomutov420116:67
3.Bílí Tygři Liberec420027:86
4.HC Olomouc4110211:125
5.HC Sparta Praha410034:103