Po reprezentační přestávce na derby! Do Chomutova míří litvínovská Verva

Napsala 12.02.2019 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti po únorové reprezentační přestávce opět vyjedou na led, a nepůjde o nic menšího než velké podkrušnohorské derby. Netradičně ve středu 13. února napíše Tipsport extraliga v chomutovské ROCKNET ARÉNĚ už 43. pokračování, které začne v 17 hodin a 30 minut. Družina Vladimíra Růžičky bude mít možnost proti litvínovské Vervě přerušit dlouhou šestizápasovou šňůru nezdarů.

Litvínov bojuje na hranici předkola a play-out

Litvínov měl dobrý vstup do ligy, když byl po první čtvrtině na třetím místě. Poté se ale černožlutí začali potýkat s až čtyřizápasovými sériemi proher, které je postupně stlačily až na hranici předkola a play-out. Aktuálně jsou Chemici na desáté pozici s 61 body za osmnáct výher, tři zisky v prodloužení nebo nájezdech a jednu prohranou dovedností disciplínu.

V úvodu ledna Litvínov třikrát v řadě prohrál s jedním vstřeleným gólem, což však přerušil dvěma důležitými výhrami v Brně a Liberci. Následující dvě kola svěřenci Milana Razýma opět skórovali jenom jednou, což jim přineslo dvě prohry se Spartou a Plzní. Ve 39. kole rozstříleli 5:1 Vítkovice, ale Mladé Boleslavi v klíčové bitvě nedali ani gól. Další důležité souboje Verva zvládla, když Zlín porazila v nájezdech a Pardubice 2:1.

Příchody a odchody v roce 2019 plus šest hostování z první ligy

Nejcitelnějším odchodem od minulého vzájemného utkání je přesun Jakuba Černého do Karlových Varů, kde v devíti zápasech zatím nasbíral tři asistence. Obránce Mathias Porseland odešel do Pardubic a vyměnil si místo s Markem Trončinským, oba na hostování. Junioři Marek Havlík a Přemysl Svoboda zamířili do litoměřické Dukly.

Od prvního února má litvínovský trenérský štáb k dispozici šest prvoligových hráčů na všechny posty z Kladna nebo Litoměřic. Do brány by se mohl postavit Lukáš Cikánek, obranu by mohli vyztužit Martin Kehar a Kanaďan Brendon Nash. Rytířkou skupinku uzavírají dva útočníci, a to Patrik Machač a Jakub Strnad. Stadion reprezentuje zadák Aleš Pavlas.

Litvínov – Chomutov 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 17. F. Lukeš (Petružálek), 24. Hübl, 26. F. Lukeš (Hübl), 56. Tůma (Gerhát) – 30. Dlouhý (Jank).
Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. Střely na branku: 31:19. Zblokované střely: 11:14. Hity: 15:15. Vhazování: 37:28.

Chomutov – Litvínov 1:2pp (0:0, 0:0, 1:1 – 0:1)
Branky a nahrávky: 41. Marjamäki (Klhůfek, Flemming) – 46. Trávníček (Jurčík, Gerhát), 64. J. Mikúš (Ščotka, Petružálek).
Vyloučení: 5:3. Beu využití. Střely na branku: 27:32. Zblokované střely: 13:12. Hity: 11:9. Vhazování: 44:29.

Litvínov – Chomutov 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 42. Duda.
Vyloučení: 4:5. Bez využití. Střely na branku: 23:42. Zblokované střely: 8:9. Hity: 9:8. Vhazování: 26:29.

Piráti podlehli Liberci, a nebodovali tak už pošesté v řadě

Skóre utkání otevřel pod Ještědem Jan Ordoš, na něhož zanedlouho odpověděl premiérovým zásahem v dresu Chomutova Lukáš Kovář. Ještě do konce úvodní třetiny vrátili Bílým Tygrům vedení Marek Kvapil a Jan Ordoš, což jasně určilo ráz zápasu. Když už Piráti prohrávali 1:7, dal finální podobu výsledku Tomáše Svoboda.

„Snažil jsem se dát gól, abychom se už nemuseli vracet,“ culí se Lukáš Kovář v rozhovoru po premiérovém gólu v dresu Chomutova.

Liberec – Chomutov 7:2 (3:1, 4:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 6. Ordoš (Jelínek, Krenželok), 13. Kvapil, 19. Ordoš, 22. Valský (Kvapil, Šmíd), 25. Lenc (Birner, Filippi), 28. Filippi (Kvapil, Valský), 34. Filippi (Birner, Šmíd) – 11. Kovář, 53. T. Svoboda (Koblasa, Růžička).
Vyloučení: 3:8, navíc Maier – Jank oba 10 minut. Využití: 2:0. Střely na branku: 43:17. Zblokované střely: 14:1. Hity: 6:7. Vhazování: 37:24.

Poslední sestava Chomutova: Peters (22. Pavlát) – Valach, Kovář, Knot, Dietz, Buchtela, Jank, Trefný – Gut, Růžička, Sklenář – Duda, Huml, Marjamäki – T. Svoboda, Raška, Koblasa – Havel, Chrpa, Dlouhý.

Litvínov ve vyrovnaném utkání přetlačil poslední Pardubice

V posledním utkání Litvínova se na gól čekalo až do 33. minuty, kdy se prosadil Tomáš Rolinek. Za čtyři minuty se začínalo opět od nuly, když srovnal Jakub Petružálek. O rozhodující slovo se postaral expardubický obránce Jan Ščotka, jenž přiřkl Vervě tři body.

Litvínov – Pardubice 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 37. Petružálek (M. Havelka, Graborenko), 48. Ščotka (Trávníček) – 33. Rolinek (Bubela, Cardwell).

Poslední sestava Litvínova: Janus – Trončinský, Ščotka, Graborenko, L. Doudera, Hunkes, Baránek, Šesták – Petružálek, Mikúš, Kašpar – Jurčík, Hübl, Válek – M. Hanzl, Gerhát, Trávníček – Jícha, Havelka, Helt.