Po repre pauze čeká Piráty televizní duel v Plzni. Podaří se zaskočit lídra?

Napsal 14.11.2017 Marcel Holl
C h o m u t o v - Chomutovští cestují v rámci již 21. kola Tipsport extraligy na led Plzně, jež zatím prožívá velmi podařený ročník, důkazem toho je aktuální vedoucí pozice. Střetnutí začíná v Home Monitoring Aréně ve středu 15. listopadu 2017 v 17 hodin a 20 minut. Důvodem tohoto času je, že Česká televize bude duel vysílat přímým přenosem na ČT Sport.

Plzeňským zatím ročník vychází

Indiáni z Home Monitoring Arény se aktuálně nacházejí na samém vrcholu Tipsport extraligy. Se ziskem 40 bodů vedou svěřenci olympijského vítěze Martina Straky před brněnskou Kometou a třetím Třincem, tomu ovšem duel na ledě Olomouce nevyšel a útok na čelo byl tak neúspěšný. Plzeňští nastříleli již 69 branek, což je nejvíce v celé soutěži. Velkou zásluhu na tom má dvaadvacetiletý český reprezentant Dominik Kubalík.

Odchovanec západočeského celku nastřílel v dosavadním průběhu již patnáct branek, čímž potvrzuje, že korunu extraligového střelce nezískal v posledních dvou ročnících náhodou. Velmi dobrým tahem bylo také angažování brankáře Miroslava Svobody, který opanoval prostor mezi tyčemi a úspěšnost zákroků 93,32 % ho řadí na druhé místo mezi extraligovými maskovanými muži. Zvýšenou pozornost budí také zkušený Milan Gulaš.

Poslední vzájemné utkání

Piráti se s Plzní utkali v rámci osmého kola Tipsport extraligy. Chomutovští hokejisté sice vedli po brance Vladimíra Růžičky, v následujících dvou periodách se ale Škodovka dočkala čtyř gólů a odvezla si z chomutovské SD ARÉNY všechny tři body. Díky tomuto vítězství přeskočili Západočeši pirátskou bárku v extraligové tabulce. Svěřenci kouče Růžičky navíc v tomto klání poprvé v novém ročníku nebodovali.

Piráti Chomutov – HC Škoda Plzeň 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
Branky: 12. Růžička (Tomeček, Poletín) – 29. D. Kubalík, 39. Mertl (Čerešňák, Kindl), 51. Stach (Moravčík, D. Kubalík), 53. Mertl (Gulaš, Jones).
Statistiky – vyloučení: 4:4, využití: 0:1, střely na branku: 33:28, blokované střely: 6:16, hity: 5:4, vhazování: 41:29.

256 tr. minutTRESTNÉ MINUTY252 tr. minut

Piráti – Bílí Tygři Liberec 3:4p (2:0, 0:1, 1:2 – 0:1)

Piráti v rámci dvacátého kola Tipsport extraligy přivítali na domácím ledě Liberec a již po třinácti minutách vedli 2:0. Bílím Tygrům se ve zbytku utkání povedlo otočit a vypadalo to, že si připíší cenné tři body. Dávid Skokan ovšem dvě minuty před koncem vyrovnal. V nastavení byli úspěšnější hosté, Michal Bulíř rozhodl po nedorozumění Štěpána Lukeše se spoluhráčem v poli. Pirátská družina přivítala v posledním klání před reprezentační pauzou Liberec. Diváci v SD ARÉNĚ museli mít radost, neboť již po třinácti minutách vedli jejich miláčci 2:0. Trefili se Brett Flemming a kapitán Michal Vondrka. Bílým Tygrům se povedlo zápas překlopit na svou stranu zásluhou tref Bakoše a Lakatoše. Druhý jmenovaný zatížil pirátské konto dvakrát. Dvě minuty před koncem odvolal kouč Růžička brankáře a následná power-play přinesla vyrovnání díky teči Dávida Skokana. O osudu střetnutí rozhodlo nedorozumění domácího gólmana Lukeše se spoluhráči a Michal Bulíř již měl snadnou úlohu, jak získat pro Tygry druhý bod.

Sestava: Lukeš – Valach, Mrázek, Flemming, Dlapa, Slovák, Chalupa, Grman – Tomica, Skokan, Vondrka – Poletín, Huml, Havel – Koblasa, Šťovíček, Lauko – Chrpa, Chlouba, Tomeček.

Branky: 10. Flemming (Chlouba), 13. Vondrka (TS), 58. Skokan (Valach, Vondrka) – 22. Bakoš (Ševc, Jašek), 49. Lakatoš, 53. Lakatoš (Ordoš, J. Stránský), 64. Bulíř.

Dávid Skokan po Liberci

Slovo asistenta hlavního kouče Jana Šťastného

„Museli jsme reagovat před utkání, protože se nám ke zraněnému Růžičkovi přidal Sklenář a potom se na začátku utkání zranil Tomica. Je to pro nás obrovská komplikace, protože nemáme kam sáhnout. Vytáhli jsme si kluky z Kadaně, kteří utkání odmakali a odbojovali, ale úplně nesplňují extraligové parametry. Utkání se pro nás nevyvíjelo dobře, Liberec po nás šel a my jenom díky Lukešovi a štěstí hned neinkasovali. Pak jsme se z toho vymanili, vedli 2:0 a měli zápas výborně rozehraný. Škoda, že jsme se dostali do oslabení tři na pět, čímž jsme trochu nakopli Liberec, který nám dělal bruslením a výbornou hrou problémy. I když kluci bojovali, pomalu jsme začali tahat za kratší konec. Mysleli jsme, že je zápas ztracený, když dal Dominik Lakatoš na 3:2, ale silou vůle a charakterem podpořeným odvoláním brankáře se nám podařilo vyrovnat.a Bod byl pro nás v tu chvílí úžasný, i když jsme chtěli dva. Měli jsme tam šance, ale došlo k nedorozumění mezi obranou s brankářem a Liberec bere zaslouženě dva body. Našim hráčům nemáme co vytknout,“ okomentoval utkání s Libercem asistent hlavního trenéra Jan Šťastný.

Pardubice – Plzeň 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)

Plzeňští v posledním odehraném kole cestovali do Pardubic. Důležitým faktorem výhry Západočechů byl reprezentant Tomáš Mertl, který nejprve dva góly v první části sám vstřelil a v prostředím dějství nahrál na trefu Michalu Moravčíkovi. Tečku za výsledkem udělal v předposlední minutě Petr Kodýtek, který proměnil trestné střílení.

Sestava: M. Svoboda – Jones, J. Kindl, Čerešňák, Kvasnička, L. Kaňák, Moravčík – Gulaš, Mertl, Schleiss – Indrák, Stach, D. Kubalík – M. Chalupa, Kracík, Straka – Hollweg, Preisinger, Kodýtek.

Branky: 5. Mertl (D. Kubalík), 16. Mertl (Stach, Gulaš), 25. Moravčík (Mertl, Hollweg), 59. Kodýtek (TS).