Po dvou týdnech opět doma, Piráti přivítají nezvykle v pátek pražskou Kobru

Napsal 02.02.2023 Michal Novotný
Chomutovští hokejisté v domácím prostředí prohráli v dosavadním průběhu sezóny pouze dva zápasy. Naváží na skvělé výkony před vlastními diváky i v zápase s Kobrou Praha? Přijďte Piráty podpořit přímo do hlediště ROCKNET ARÉNY netradičně v pátek 3. února od 18:30.

ONLINE PŘEDPRODEJ VSTUPENEK NA ZÁPAS PIRÍTI CHOMUTOV – HC KOBRA PRAHA

Piráti loupili v krajském městě a v derby brali tři body

Před tradičně skvělou návštěvou, kterou opět přilákalo velké severočeské derby, se odehrála bitva o každý centimetr ledu. Hráči hostujícího celku se v první třetině ujali vedení, ale zápas byl vyrovnaný a urputný i nadále. Ve třetí třetině domácí Slovan vyrovnal, ale o tom, že body v Ústí nad Labem nezůstanou, rozhodl necelé tři minuty před koncem ranou z první chomutovský kapitán Viktor Hübl.

HC SLOVAN ÚSTÍ NAD LABEM – PIRÁTI CHOMUTOV 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 46. Tůma (Bláha, Vacík) - 8. Matai (Lukeš), 58. Hübl (Lukeš, Seemann).
Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Střely na branku: 20:33.

Sestava Pirátů: Horák – Matai, Seemann, Havel, Petrásek, M. Žižka, Váchal – Chrpa, Hübl, Lukeš – Mála, Chlouba, Kostourek – Zajíček, Veselý, Koblížek – T. Svoboda, Mežnar.

Kobra v pražském derby padla doma s Letci z Letňan

Domácí drželi s favoritem a lídrem soutěže krok až do úvodu třetí třetiny, kdy na ukazateli svítilo skóre 1:1. Letňanští pak ale skórovali třikrát za sebou a tím zápas zlomili na svou stranu. Hráči Kobry již jen v předposlední minutě zápasu korigovali konečný výsledek na 2:4.

HC KOBRA PRAHA – HC LETCI LETŇANY 2:4 (1:1, 0:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 13. Novák (Houška), 60. Houška (Novák, Petrák) – 12. Wojnar (Arnošt), 44. Kellerstein (Arnošt, Hozák), 49. Turek (Hrala, Fiala), 51. Vacín (Hrala).
Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1.

Sestava Kobry: Sochůrek – Holý, Duda, Straka, Stejskal, Knesl, Pavlák, Svach, Ducháč – Martínek, Ksandr, Kolda, Jedlička, Míšek, Matuška, Zídek, Janča, Houška, Novák, Petrák, Hrabovetskyi.
ChomutovKobra
4. místo (76 bodů)pozice7. místo (58 bodů)
177:103skóre111:119
23-2-3-7bilance18-2-0-16
Viktor Hübl 56  (22+34)nejproduktivnější hráčVáclav Zídek 32 (22+10)
Jakub Chrpa 28 gólůnejlepší střelecVáclav Zídek 22 gólů

V aktuální sezóně vzájemná utkání ovládli vždy domácí

Zápas devátého kola vyzněl pro Kobru Praha, ale v odvetě pod vrcholky Krušných hor se karta obrátila a tři body si pojistila družina Kamila Koláčka a Petra Martínka, přestože to po dvou třetinách na domácí výhru nevypadalo. V poslední třetině ale Piráti zabrali a třemi brankami zápas otočili ve svůj prospěch.

PIRÁTI CHOMUTOV – HC KOBRA PRAHA 5:3 (1:0, 1:3, 3:0)

Branky a nahrávky: 4. Chrpa (Matai), 35. Chrpa (Hübl), 50. Koblížek (Hübl, Matai), 53. Kostourek (Zajíček, Lukeš), 59. Lukeš (Hübl) – 29. Novák, 34. Šťastný (Kolda, Duda), 40. Novák.
Vyloučení: 4:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:2. Střely na branku: 37:28.

Sestava Pirátů: Horák – Matai, Hocelík, Havel, Seemann, M. Žižka, Váchal – Lukeš, Hübl, Chrpa – Kostourek, Koblížek, Mála – Veselý, Mežnar, Zajíček – T. Svoboda, J. Ekrt, Vostiňák.

Sestava Kobry: Sochůrek – Šteiner, Duda, Knesl, Stejskal, Holý, Straka, Svach – Kolda, Petrov, Nápravník, Petrák, Jedlička, Míšek, Martínek, Zídek, Ksandr, Šťastný, Novák, Theimer.

Jak si stojí Piráti v osobních statistikách?

Na čele brankářských statistik v pirátském dresu stále vévodí Adam Horák, který si vylepšil průměr inkasovaných branek na 2,32 na zápas a procentuální úspěšnost zákroků drží přes 90 %. Nejproduktivnějším obráncem týmu je stále Jakub Matai se třiceti kanadskými body za dvanáct branek a osmnáct asistencí. Pozici nejproduktivnějšího útočníka si drží kapitán Viktor Hübl, který doposud nasbíral šestapadesát bodů za dvaadvacet gólů a čtyřiatřicet přesných přihrávek. Druhým nejlepším střelcem celé soutěže je Jakub Chrpa s osmadvaceti zásahy.