Ohlasy po utkání

„Plzeň využila přesilovky, což se nám nepovedlo,“ řekl Michal Poletín

Napsal 27.01.2017 Kateřina Kundertová, Lukáš Kratochvíl
P l z e ň / C h o m u t o v - Piráti ve 42. kole Tipsport extraligy odjeli na led Plzně, kde prohráli kvůli brankám inkasovaným v oslabení. Chomutovští na ledě Škodovky nevyhráli už téměř padesát let, což se jim nepodařilo prolomit ani tentokrát, přestože šli v první třetině do vedení. Do arény minulého působiště se vrátil Michal Poletín, jenž si připsal pět střeleckých pokusů za osmnáct minut.

Piráti do utkání vstoupili dobře, jelikož si během úvodních dvaceti minut vytvořili jednobrankový náskok, když branku Marka Tomici potvrdil ve čtrnácté minutě videorozhodčí. „První třetinu jsme odehráli celkem slušně,“ zhodnotil Michal Poletín, jenž se po příchodu do chomutovského dresu potřetí vrátil na místo svého minulého angažmá.

Ve druhé periodě Chomutovští usedli čtyřikrát na trestnou lavici, čehož domácí dvakrát využili a otočili vývoj utkání. „Ve druhé třetině jsme neplnili, co jsme měli. Soupeř využil nabídnuté přesilovky, což nám se nepovedlo, to asi rozhodlo celý zápas,“ věděl pětadvacetiletý útočník.

Ve 42. kole extraligy se Michal Poletín ani David Kämpf neprosadili

Plzenští se prosadili nejprve v osmadvacáté minutě, když puk do sítě dotlačil Miroslav Indrák, a poté přibližně za deset minut potvrdil roli kanonýra extraligy Dominik Kubalík. Obě branky padly v klasické přesilovce domácích hokejistů. „Plzeň dala dva góly v přesilovce, což jí pomohlo, a otočila zápas. Nám už se potom nepovedlo navázat na výkon z první třetiny,“ řekl sedmnáctigólový forvard.

Chomutov vyhrál v Plzni naposledy v sezóně 1966/1967, v novodobé historii už to bylo osmé extraligové utkání, které skončilo šťastněji pro domácí. Poslední vzájemné utkání z aktuální sezóny vyhrála Škodovka na pouhých deset střel, z kterých dala dva góly, Lukáš Sochůrek pustil za svá záda v šestnáctém kole pouze střelu Koblasy.

„Připravovali jsme se jako na každý jiný zápas. Něco jsme si řekli k jejich hře, ale hlavně jsme se soustředili na sebe, abychom předváděli naší hru, což se povedlo jenom v první třetině,“ smutnil odchovanec Slavie. Dres Plzně obléká aktuálně nejlepší střelec extraligy Dominik Kubalík, jenž vstřelil už pětadvacet gólů. „Nijak speciálně jsme se na něj nepřipravovali, řekli jsme si něco všeobecně o Plzni,“ přiblížil Michal Poletín.

V neděli čeká Piráty poslední velké derby základní části, když na vlastním ledě vyzvou Litvínov. „Bude to hrozně těžké,“ předpověděl. „Jsou ještě dva dny volna, takže to bude úplně jiný zápas, než jsme my odehráli v Plzni a Litvínov s Třincem,“ uzavřel Michal Poletín.