Rozhovory

„Plameny byly trochu větší než u nás v Chomutově,“ směje se Martin Šťovíček po natáčení reklamy

Napsal 27.03.2018 Libor Kult
C h o m u t o v - Mladý útočník Martin Šťovíček si závěr sezóny zpestřil před kamerou. Nejednalo se však o klubovou televizi, pro niž by natáčel. Už podruhé se sjela trojice mladíků z týmů nejvyšší soutěže, aby si zahrála v reklamě jednoho z partnerů Tipsport extraligy. Letos padla volba právě na Martina Šťovíčka, Martina Procházku a Lukáše Douderu. „Byla to zajímavá zkušenost a jsem rád, že jsem si mohl něco takového vyzkoušet,“ hlásí chomutovský mladík.

Dvaadvacetiletý rodák z Prahy stál před filmovou kamerou poprvé, trémou však podle vlastních slov netrpěl. „Ze začátku jsem sice moc nevěděl, co přesně dělat, ale nijak nervózní jsem nebyl,“ přibližuje. „Největší problémy mi dělalo, abych se nesmál, když jsem měl být vážný,“ popisuje s cukajícími koutky.

Útočník, který začínal s hokejem v Benátkách nad Jizerou a do Chomutova přišel v létě 2013 z pražských Letňan, okusil pod vedením kouče Juriho netradiční tréninkové metody. „Střelba na plechovku zase tak těžká nebyla, ale létajícího holuba podle mého nebylo možné trefit,“ líčí. „Ani slalom mezi plameny nebyl složitý, i když byly větší než u nás v Chomutově při nástupu,“ usmívá se. „Trochu jsem se bál, ale zároveň jsem věřil lidem, kteří to měli na starost,“ doplňuje ještě.

Majitel deseti letošních kanadských bodů mezi tuzemskou elitou vyrazil druhé březnové pondělí do Mělníka, kde natáčení reklamy probíhalo. „Začínali jsme kolem čtvrté odpoledne a končili před osmou večer, takže jsme na ledě strávili skoro čtyři hodiny, což v té zimě, která tam byla, moc příjemné nebylo,“ ohlíží se autor šesti gólů a čtyř asistencí v právě končící sezóně.

REPORTÁŽ Z NATÁČENÍ REKLAMY

Martin Šťovíček zároveň zjistil, kolik dřiny se za natočením reklamy skrývá. I proto přiznává, že změnu povolání v dohledné době rozhodně nechystá. „Nečekal bych, že reklama, která má třicet vteřin, se bude natáčet čtyři hodiny,“ podivuje se. „Herec bych asi být nechtěl,“ připojuje s úsměvem.

Jakmile se řeč stočí ke klasickým filmům, talentovaný forvard bez váhání vypálí, že jich v nedávné minulosti moc neviděl. „Poslední dobou na filmy moc nestíhám koukat,“ říká. „Vybírám si je hlavně podle nálady, nemám vyloženě oblíbený žánr,“ přidává ještě.

Mezi nejoblíbenější snímky pak řadí jeden zahraniční a jeden domácí. „Asi bych vybral Pach krve, což je takový docela drsný horor ze Západní Virginie, a taky mám rád starší české filmy jako třeba Pelíšky. Viděl jsem je snad už patnáctkrát, každé Vánoce na ně koukáme celá rodina,“ prozrazuje s tím, že mezi jeho herecké favority patří například Brad Pitt.

Často se stává, že lidé si pomáhají replikami z filmů v běžných hovorech, takže se dá říct, že tato slova pak do určité míry zlidoví. „Hlášky z filmů moc nepoužívám, ale v kabině občas nějaká zazní a já si ji většinou spojím s konkrétním filmem,“ uzavírá Martin Šťovíček.

×
Odehrané v 12:00 |
HC Slavia Praha
Piráti Chomutov
×
Odehrané v 12:00 |
HC Litvínov
Piráti Chomutov