Piráty čeká víkend pravdy! Nejprve vyzvou doma Dynamo, pak odjedou za Bruslaři

Napsala 22.11.2018 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Chomutovští odehrají o nejbližším víkendu dva velmi důležité zápasy s nejbližšími soupeři, ke kterým by se mohli v případě úspěchu dotáhnout. Ve 21. kole Tipsport extraligy Piráti přivítají na domácí ploše ROCKNET ARÉNY celek z východu Čech, úvodní buly duelu s Pardubicemi padne na led v pátek 23. listopadu v 17 hodin a 30 minut. V neděli odjedou svěřenci Vladimíra Růžičky do Mladé Boleslavi, kde se začíná v 16 hodin.

Pardubice jsou předposlední, v zádech mají čtyři prohry

Dynamo nevstoupilo do ligy špatně, z prvních osmi zápasů odešlo pětkrát vítězně a s třinácti body. Do konce první čtvrtiny ale čtyřikrát prohrálo, z čehož se ještě definitivně nedostalo. Jedinou vzpruhou bylo ve třináctém kole vyhrané východočeské derby.

Do dvacátého kola Pardubice získaly pouze pět bodů za výhru v Litvínově a dvě prohraná nastavení se Spartou a Mladou Boleslaví.

Bruslaři jsou dvanáctí, v zádech mají čtyři výhry

Mladá Boleslav se vyvíjí přesně naopak od Pardubic, jelikož v úvodu ligy musela čekat až do čtvrtého kola na první body. V dalším průběhu první čtvrtiny přidala ještě tři výhry, takže měla na kontě dvanáct bodů.

Ze sedmi následujících duelů Bruslaři prohráli pouze dvakrát, a to například nejtěsnějším rozdílem s Energií. V posledních čtyřech zápasech přetlačili Kometu, Spartu, Liberec a Pardubice. Před nedělním střetnutím s Piráty vyzvou ještě plzeňskou Škodovku.

Pardubicko-chomutovská výměna, ve zkoušce uspěl jeden ze tří

V sobotu 13. října se kluby Pardubic a Chomutova domluvily na výměně pravých křídel. Z Chomutova odešel Dávid Skokan, jenž si v dresu Pirátů připsal za sedm zápasů jeden gól a shodný počet asistencí. Za Dynamo má v devíti duelech jedinou trefu.

Opačným směrem zamířil Tomáš Svoboda, ten si na východě Čech v deseti utkáních připsal dvě přesné přihrávky a pod koučem Růžičkou už má v devíti bitvách dvě branky plus asistenci.

Dále Pardubice zkoušely tři ruské hráče. Ilja Děrvuk, Anton Kovaljov a Dmitrij Žukenov přišli z Omsku, ale uspěl pouze prvně jmenovaný, který v sedmi utkáních vstřelil dvě branky.

Nejbližší soupeři Pirátů se střetli ve vzájemné bitvě

Mladá Boleslav odjela ke dvacátému kolu do Pardubic, odkud si díky dvěma brankám Tomáše Knotka odvezla tři body. Čestnou trefu za Dynamo vsítil Rostislav Marosz, na něhož ale nikdo ze spoluhráčů nenavázal.

HC Dynamo Pardubice – BK Mladá Boleslav 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 39. Marosz (Rolinek, Trončinský) – 12. Knotek (Kousal, Dlapa), 50. Knotek (Procházka, Šťastný). Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. Střely na branku: 34:25. Zlokované střely: 12:13. Hity: 10:6. Vhazování: 44:26.

Pardubice: Kacetl – Holland, Trončinský, Cardwell, Wishart, Hrabal, Děrvuk – Vondráček, Marosz, Rolinek – Skokan, Bubela, Treille – Sýkora, Dušek, Perret – Mandát, Poulíček, Kusý.

Mladá Boleslav: Krošelj – Kotvan, Dlapa, Němeček, Pláněk, Bernad, Kurka – Orsava, Skalický, Vondrka – Pacovský, Musil, Látal – Šťastný, Knotek, Procházka – Kousal, Najman, Pabiška.

Piráti po vysoké výhře nad Spartou nestačili na Vítkovice

HC Vítkovice Ridera – Piráti Chomutov 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 6. Baláž (Š. Stránský), 37. Roman (Baranka, Schleiss), 43. Baranka (Lev), 60. Lev (Černý) – 18. J. Stránský (Vantuch, Marjamäki), 46. Marjamäki (Valach). Vyloučení: 4:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 26:34. Zlokované střely: 12:5. Hity: 16:21. Vhazování: 44:26.

Chomutov: Peters – Jank, Flemming, Dietz, Mrázek, Štich, Valach – Sklenář, Růžička, Svoboda – Tomica, Klhůfek, Duda – Marjamäki, Vantuch, J. Stránský – Koblasa, Hanták, Havel.

Piráti s Dynamem padli, pak proti Bruslařům urvali první body

HC Dynamo Pardubice – Piráti Chomutov 5:3 (1:0, 2:3, 2:0)
Branky a nahrávky: 15. Wishart (Bubela, Dušek), 40. Treille (Dušek, Bubela), 40. Wishart (Svoboda, Trončinský), 44. Dušek (Bubela, Budík), 57. Mandát (Perret) – 21. Huml (Marjamäki, Tomica), 26. Růžička (Stránský), 30. Růžička (Dietz, Duda). Vyloučení: 5:8, navíc Trončinský (Pardubice) 5 minut a do konce utkání. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 27:26. Zlokované střely: 17:24. Hity: 4:10. Vhazování: 32:22.

Piráti Chomutov – BK Mladá Boleslav 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 18. Knot (Duda, Růžička), 25. Duda (Růžička, Knot), 31. Koblasa (Havel) – 15. Žejdl (Orsava, Hanzlík), 60. Orsava (Látal, Kotvan). Vyloučení: 8:5, navíc Voráček (Ml. Boleslav) 10 minut. Využití: 2:1. Střely na branku: 20:22. Zlokované střely: 22:7. Hity: 13:10. Vhazování: 31:29.

+4 (+10, -6)

Justin Peters v posledním domácím zápase vychytal čisté konto. Naváže i proti Dynamu?