Piráty čeká v pátek velice těžký zápas na ledě extraligového lídra z Liberce

Napsal 07.01.2016 Marcel Holl
C h o m u t o v - Tipsport extraliga pokračuje již svým čtyřiatřicátým kolem a Chomutov zajíždí na ledě Liberce. Tým vedený koučem Pešánem patří k překvapením letošního ročníku a aktuálně mu patří první příčka s luxusním třináctibodovým náskokem na druhou Spartu. Zápas v liberecké Home Credit aréně v pátek 8. ledna v 18:00 hodin.

Aktuální forma libereckých šelem

Liberečtí mají za sebou velice povedený prosinec, během něhož desetkrát v řadě zvítězili. Skvělou sérii zastavila až pražská Sparta, která Bílé Tygry porazila v nedělním utkání 3:1. Tahouny libereckého souboru jsou bezesporu Petr Jelínek a Lukáš Krenželok. Právě druhý jmenovaný si v posledním měsíci roku 2015 vedl znamenitě. V sedmi odehraných duelech nasbíral celkem deset bodů (4+6).

„Každá série jednou končí. My si hledíme hlavně naší práce. Mrzí nás, že to skončilo zrovna teď, ale musíme se z porážky poučit a zase navázat na úspěšné výsledky a rozjet další vítěznou sérii," tvrdil po zápase se Spartou obránce Martin Ševc.

Piráti porazili Karlovy Vary a Liberečtí přišli na Spartě o vítěznou sérii

V nedělním kole hostili Piráti v domácím prostředí Karlovy Vary. Po bezbrankové první periodě otevřel skóre zápasu až v 36. minutě Brett Skinner. O zhruba minutu později navýšil domácí vedení jeho kolega z obranného páru, nebo-li Jan Rutta. Korigující branku zaznamenal v 55. minutě karlovarský Tomáš Rachůnek. Pojistku na tříbodovou výhru pak dal Chomutovu Vladimír Růžička, který vteřinu před třetí sirénou trefil prázdnou klec. Chomutovští tak porazili Energii 3:1 a přerušili sérii tří porážek v řadě.

Liberečtí zajížděli k těžkému zápasu na led pražské Sparty. V O2 aréně začali svěřenci trenéra Pešána dobře, neboť ve druhé minutě otevřel skóre Jakub Valský. Sparťané ale do konce prvního dějství srovnali a během druhé třetiny otočili zápas ve svůj prospěch. Naději vykřesal na počátku třetí periody Martin Bakoš, avšak tečku za zápasem prvních dvou celků extraligy udělal sparťanský forvard Robert Sabolič, jenž pojistil výhru Pražanů 5:2.