Preview k zápasu

Piráty čeká první souboj roku 2019, Chomutovští vyráží na led pražské Sparty

Napsal 01.01.2019 Marcel Holl
C h o m u t o v - Jen co nový kalendářní rok 2019 začal, čeká na Piráty další extraligový souboj. Svěřenci kouče Růžičky cestují 2. ledna na led vysočanské O2 arény. Soupeřem jim bude pražská Sparta, která neprožívá zrovna idylické období a v nedělním klání přerušila sérii porážek. Předehrávku 32. kola Tipsport extraligy vysílá od 18 hodin a 30 minut televizní stanice O2 TV Sport.

Sparta pod Kruppem drhne

Po loňské sezóně se vlády nad sparťanskou střídačkou ujal německý trenér Uwe Krupp, který má vrátit holešovický celek zpět na špičku Tipsport extraligy.

Zatím je k tomu poměrně daleko. V listopadu vyhrál celek s velkým „S“ na hrudi pouze těsně v Pardubicích a následně pak až ke konci měsíce ve Zlíně. V ostatních čtyřech případech odešel bodově naprázdno. Do tohoto období patří i poslední měření s Piráty, kteří Pražany v ROCKNET ARÉNĚ přejeli jasně 5:0.

Na začátku prosince přišly dvě výhry v řadě. Sparťané přehráli ve venkovních zápasech Karlovy Vary a brněnskou Kometu. Před ruským reprezentačním turnajem ale přišla prohra v Liberci.

Před vánočními svátky padla Sparta ve Vítkovicích, které slavily v tomto duelu výročí založení klubu. Dva dny po Štědrém dni nestačil výběr německého kouče na plzeňské indiány. Pomyslným hřebíčkem na krizi Pražanů byla domácí ztráta s posledními Pardubicemi. „Od listopadu moc nevyhráváme. Občas se nám zadaří, ale to je výjimečně. Na gól se hodně nadřeme a naopak jich moc dostáváme. Se dvěma góly na zápas se hraje těžko. Ty prohry se postupně nabalují, musíme se z toho dostat sami,“ vykládal po nepovedeném zápase s Dynamem klubovému webu zadák Jan Piskáček.

A právě poslední zápas v loňském kalendářním roce sparťané urvali na svou stranu. Mladou Boleslav porazili fotbalově 1:0. „Radost máme velikou. Párkrát jsme prohráli a věděli jsme, že tu sérii už musíme zastavit. Věřím, že si tenhle bojovný a zodpovědný výkon přeneseme i do nového roku,“ řekl po bitvě spokojený Lukáš Klimek.

Listopadový vzájemný zápas jasně ovládli Piráti

Skóre utkání v ROCKNET ARÉNĚ otevřel až v závěru první části Jan Stránský, který využil nabídnutou početní výhodu. Začátek druhé části byl vyrovnaný, avšak poté došlo na přesilovku Pirátů. Tu tentokrát proměnil v branku Juraj Valach. Ještě před druhou sirénou využili svěřenci kouče Růžičky třetí početní výhodu v utkání. Kousek černé gumy dostal za Machovského záda Bohumil Jank. Do třetí třetiny nasadila Sparta Davida Honzíka, jenž vydržel s čistým štítem zhruba pět minut, než ho překonal Tomáš Svoboda. Za necelé tři minuty musel Honzík lovit puk z brány znovu, Koblasa se propracoval podél mantinelu v přečíslení do útočné třetiny, před brankou nahrával na Jana Havla, který zakončil do odkryté klece. Piráti tak porazili pražský celek jasně 5:0.

Sparta – Chomutov
10. místo
44 bodů
POZICE13. místo
26 bodů
81:82SKÓRE67:97
V – VP – PP – P
11 – 5 – 1 – 13
6 – 0 – 1 – 7
BILANCE
DOMA/VENKU
V – VP – PP – P
7 – 1 – 3 – 19
2 – 0 – 1 – 11
17,54 % – 82,01 %PŘESILOVKY – OSLABENÍ12,00 % – 75,32 %
608 bodůRADEGAST INDEX604 bodů
435 tr. minutTRESTNÉ MINUTY443 tr. minut

    Páteční sparťanská sestava:

    Machovský – Piskáček, Delisle, Blain, Pavelka, Dvořák, de la Rose, Kalina – Buchtele, Vrána, Kudrna – Smejkal, Klimek, Forman – Pšenička, Pech, Rousek – Jones, Sill, Beran.

Sparta Praha – Mladá Boleslav 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

V O2 areně si přes deset a půl tisíce diváků muselo počkat na první branku až do čtyřiačtyřicáté minuty. Velmi vyrovnané a bojovné utkání z obou stran strhl ve prospěch domácí Sparty Lukáš Klimek. Velmi povedeným výkonem se blýskli oba brankáři. Na domácí straně Matěj Machovský a za Bruslaře chytal Pavel Kantor, jenž si z utkání odnesl cenu pro nejlepšího hráče.

Branky a nahrávky: 44. Klimek (Forman, Pavelka). Vyloučení: 5:1.Bez využití. Střely na branku: 26:22. Zblokované střely: 5:3. Hity: 11:4. Vhazování: 34:24.

    Pirátský line-up v domácím souboji s Plzní:

    Peters – Jank, Flemming, Dietz, Knot, Štich, Valach, Trefný – Marjamäki, Růžička, T. Svoboda – Sklenář, Klíma, Stránský – Tomica, Vantuch, Duda – Koblasa, Klhůfek, Havel.

Piráti Chomutov – Škoda Plzeň 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Slušně zaplněný chomutovský stadion viděl v sedmé minutě slabší okamžik kanadského brankáře Peterse. Domácí maskovaný muž vyrazil puk na hokejku Jana Eberleho, jenž otevřel skóre. Ještě v první třetině srovnal krok obětavý zadák Bohumil Jank. Piráti otočili vývoj pět minut po startu druhé části. Vladimír Růžička šikovně nachytal plzeňského Frodla střelou zpoza modré čáry. V polovině utkání ale bylo opět srovnáno. O gól Škody se opět postaral Jan Eberle. Tentýž hráč nakonec střetnutí 31. kola rozhodl. Stalo se tak pouhých čtyřicet sekund před třetí sirénou. Piráti sahali po bodovém zisku, nakonec nemají nic jako už poněkolikáté v ročníku.

Branky a nahrávky: 16. Jank (Klhůfek), 25. Růžička (Vantuch) – 7. Eberle (Pulpán, Čerešňák), 32. Eberle (Straka, Vráblík), 60. Eberle (Allen). Vyloučení: 9:6.Využití:0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 20:37. Zblokované střely: 15:4. Hity: 9:8. Vhazování:25:41.

Sparta – Chomutov
Matěj Machovský – 91,87 %
David Honzík – 86,54 %
BRANKÁŘIŠtěpán Lukeš – 87,29 %
Aleš Stezka – 83,33 %
Vladimír Růžička
21 (8+13)
PRODUKTIVITA Vladimír Růžička
22 (9+13)
Lukáš Pech
8 gólů
GÓLY Vladimír Růžička
9 gólů
Petr Vrána
Miroslav Forman
oba 14 asistencí
ASISTENCE Vladimír Růžička
13 asistencí
Petr Vrána
306/547 – 55,94 %
VHAZOVÁNÍ Vladimír Růžička
316/626 – 50,48 %
Jan Piskáček
32 zbl. střel
ZBLOKOVANÉ STŘELYBohumil Jank
48 zbl. střel
Zach Sill
35 hitů
HITY Bohumil Jank
43 hitů
Zach Sill
46 tr. minut
TRESTNÉ MINUTYRadek Duda
Brett Flemming
38 tr. minut
Jeremie Blain
20:02 min/z
ČAS NA LEDĚ Ronald Knot
22:32 min/z

Změna v posuzování vhazování

Pokud dojde při buly k porušení pravidel, hráč nebude vyměněn, tak jako tomu doposud bylo, ale dostane napomenutí. V případě opakovaného přestupku se na výkladu pravidla nic nemění a týmu bude uložen menší trest pro hráčskou lavici. Jedinou změnou tedy je, že hokejisté se na vhazováních nebudou měnit. Tento postup je využívání v jiných evropských ligách a rovněž na juniorském mistrovství světa.