Piráty čeká dohrávka s Hradcem Králové. Budou proti Východočechům bodovat i potřetí?

Napsal 01.02.2016 Antonín Domanický
C h o m u t o v - Odložené utkání 37. kola Tipsport extraligy odehrají Chomutovští již toto úterý. Po dvou neúspěšných zápasech v Boleslavi a Pardubicích budou Piráti chtít napravit reputaci v domácím prostředí. Stejně tak hradecký Mountfield bude chtít odčinit prohru 1:5 v sousedním Litvínově.

Aktuální forma Hradce Králové

Za uplynulý měsíc již hradecký Mountfield stihl odehrát devět soutěžních utkání. V prvním zápase v novém roce se v Třinci strhla přestřelka, kterou Hradečtí ztratili 6:7 po nájezdech. V dalším střetnutí narazili na Plzeň a opět ztratili body prohrou 1:3. Následovali tři vítězná klání, nejprve úspěšné nájezdy s Boleslaví a výhry 3:1 nad Zlínem a Energií 4:2. Ve východočeském derby poté padl Mountfield s Pardubicemi 2:3, venkovní zápas s Vítkovicemi skončil vítězně 2:1. Po nájezdech přišlo vítězství 3:2 nad Olomoucí a v posledním zápase musel čtvrtý tým tabulky skousnout prohru s Litvínovem 1:5.

V současné chvíli tedy Hradec okupuje čtvrtou příčku tabulky Tipsport extraligy. V držení má jednasedmdesát bodů a na třetí Škodu Plzeň ztrácí pouhopouhý jeden bod.

Čerstvá, staronová posila Hradeckých

Poslední lednový den se vedení Mountfieldu podařilo přivézt zajímavé ofenzivní posílení. Řeč je o Tomáši Mertlovi, který v loňské sezoně nasbíral ve městě pod Bílou věží padesát kanadských bodů, což byl třetí nejlepší počin základní části. V aktuální sezóně působil v Medveščaku Záhřeb, kde ve čtyřiapadesáti utkáních získal dvaatřicet bodů. Podle vyjádření generálního manažera Hradce Aleše Kmoníčka na oficiálních webových stránkách by se měl Mertl připojit k týmu během pondělního odpoledne. Tudíž je velmi pravděpodobné, že nastoupí i do úterního zápasu proti Chomutovu.

V dosavadních zápasech Piráti vždy bodovali

Úterní zápas je dohrávkou 37. kola nejvyšší domácí soutěže a jde o třetí střetnutí týmů v letošním roce. První zápas byl hraný v říjnu a od čtvrté minuty vedli Piráti zásluhou Růžičky. Hostující Mountfield srovnal díky Courchainovi v polovině zápasu. Utkání došlo až do nájezdů. V nich rozhodl domácí kapitán Vondrka.

Druhý zápas se odehrál na východě Čech. Piráti vedli již od první třetiny po trefě Davida Květoně a ve druhé části vedení navýšili zásluhou gólů Hřebejka s Davidem Květoně. Hradečtí ale stáhli na rozdíl jedinou branky díky Vydarenému s Knotkem. V poslední dvacetiminutovce pak pojistil výhru Pirátů ostrostřelec Červenka.

Piráti padli v Pardubicích, Hradec v Litvínově

K druhému venkovnímu zápasu za sebou zamířili Chomutovští do Pardubic. Zde po bezbrankové první třetině otevřeli domácí gólový účet po brance Sýkory chvíli po polovině střetnutí. Tentýž hráč navýšil vedení Dynama o pět minut později. Odpovědí mu byl kontaktní gól Petera Ölveckého v úvodu třetího dějství a snaha Pirátů o vyrovnání. Ta byla ale zmařena trefou Orsavy čtyři minuty před koncem zápasu.

Mountfield se v zápase se sousedním rivalem dostal na konci první třetiny do vedení. Courchaine si připsal patnáctý zásah tohoto ročníku. Ve druhé třetině ale započala krasojízda Vervy. V prvních třech minutách prostřední periody se trefili Pavlík, Lukeš a Frolo. Další gól přidal Hanzl a v poslední části zápasu upravil stav na konečných 5:1 pro Litvínov Gerhát.