This text will be replaced


Aktuální zprávy

Pirátská challenge: Michal Žižka si zahraje za esportový tým, Danko Deveri nastoupí za áčko

Napsal 26.01.2022 Klub
C h o m u t o v - Základní část krajské ligy spěje ke konci. Ještě před startem play-off okoření dění kolem klubu Pirátská challenge, v níž dojde k propojení virtuálního a reálného světa. Obránce Michal Žižka, který se vrací z hostování ve druholigovém Děčín, si totiž zahraje jednu z česko-slovenský lig za esportový tým, jehož kapitán Danko Deveri následně vyjede k mistrovskému utkání pirátského áčka.

Na konci listopadu oznámili Piráti vstup do virtuálního světa, když jako první klub v České republice představili svůj oficiální tým v módu 6v6. Začátkem prosince klub zveřejnil podcast s iniciátorem této myšlenky a kapitánem esportového týmu Dankem Deverim.

V rámci dotazů fanoušků popíchl třebíčského rodáka, který se usadil v Klášterci nad Ohří, známý hecíř Michal Žižka, kdy ho nasadí do sestavy. Juniorský mistr republiky 2012 s Chomutovem opáčil, ať mu zajistí místo v áčku u trenéra Martínka. Právě v tento okamžik se začalo rodit velké propojení virtuálních Pirátů s těmi reálnými, kteří krouží po ledě.

Klub se myšlenky chytil a začalo se pracovat na projektu Pirátská challenge, jenž vyvrcholí na přelomu ledna a února krátce před startem play-off krajské ligy. Už v sobotu 29. ledna si Michal Žižka zahraje za tým Piráti Chomutov Esports proti Team Evolution v rámci ligy CSCL, o týden později v neděli 6. února pak nastoupí Danko Deveri k poslednímu duelu základní části krajské ligy doma s Roudnicí nad Labem.

U příležitosti speciální akce se chystá před virtuálními bitvami zápasové studio, které odstartuje ve 20 hodin. O půl hodiny později začne komentovaný duel. „Hecování kluků nás přivedlo na myšlenku propojení obou našich týmů. Jsme rádi, že se vše povedlo dotáhnout do fáze, kdy k propojení opravdu dojde,“ vysvětluje Roman Jüngling, který vše zorganizoval. „Vnímáme to jako další level práce s naším esportovým týmem a jeho přiblížení fanouškům, kteří virtuální svět tolik nesledují,“ doplňuje jeden z členů klubového marketingu.

Zkušený obránce Michal Žižka prozrazuje, že se z jeho strany opravdu jednalo o hecování, nicméně nabídnutou výzvu bez váhání přijal. „Když jde o podobné věci nebo o něco pro dobrou věc, nikdy neuhnu,“ líčí. „Ale nečekal jsem, že by Danko po tolika letech opravdu šel na led,“ culí se v narážce na fakt, že jeho parťák z Pirátské challenge odehrál poslední ostrý hokejový zápas během sezóny 2016/2017 v tehdy druholigovém Klášterci nad Ohří.

Danko Deveri tak do značné míry napodobí Petra Freiberga, jehož pauza trvala od ročníku 2014/2015 do startu toho předešlého. „Nejhorší část téhle výzvy už mám za sebou,“ vyhrkne bez váhání devětadvacetiletá obsluha svářecích strojů. „Nazout po více než pěti letech brusle a zapojit se po tak dlouhé době do tréninkového procesu opravdu bolelo, ale teď už se těším na zápas,“ přibližuje.

Podobně to má také Michal Žižka, i když rovněž on si uvědomuje určitá úskalí. „V NHLku jsem za ty roky odehrál spoustu zápasů, jenže mód 6v6 je úplně něco jiného. Snad neudělám ostudu a vyhrajeme,“ přeje si závěrem. Pokud chcete být Pirátské challenge hodně blízko, sledujte v sobotu 29. ledna od 20 hodin oficiální facebookovou stránku Pirátů a přijďte v neděli 6. února na domácí duel s Roudnicí nad Labem, který startuje v 16 hodin.