Aktuální zprávy

Piráti začnou doma s Energií, derby už ve čtvrtém kole, v neděli hokej nově od 15:30 hodin

21.06.2016 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Nová chomutovská aréna se může těšit na čtvrtou extraligovou sezónu v novodobé historii klubu. Piráti odstartují nadcházející ročník Tipsport extraligy v pátek 9. září domácím soubojem s karlovarskou Energií. První derby s Litvínovem bude odehráno ve čtvrtém kole na ledě Vervy. Novinkou příští sezóny je pak začátek nedělních domácích utkání v 15:30.

Piráty čeká čtvrtý zahajovací duel extraligové sezóny a po dvou venkovních bitvách se v úvodním kole představí svým fanouškům. Stejně jako před třemi roky odstartuje dlouhodobou část malé podkrušnohorské derby s Karlovými Vary. V září 2013 se Energie radovala z vítězství 3:2 po nájezdech, když za Západočechy jednou skóroval nyní už chomutovský Petr Koblasa.

Předtím Piráti podlehli v prvním kole nováčkovské sezóny doma Kometě Brno, před rokem neuspěli v Třinci, takže mají možnost přece jen trochu poupravit bilanci vstupních soubojů do mistrovské soutěže.

První velké derby sezóny se uskuteční už ve čtvrtém kole, kdy Piráti zajíždí v pátek 16. září do Litvínova. Hned o dva dny později se v Chomutově představí v odvetě čtvrtfinálové série mistrovský Liberec. Posílená Kometa Brno přijede pod vrcholky Krušných hor ve dvanáctém kole v polovině října.

Kompletní rozpis zápasů Pirátů v základní části TELH 2016/2017

Stejně jako v předešlých letech bude mít základní část tři reprezentační přestávky – tentokrát na začátku listopadu, v polovině prosince a v únoru. Kolem vánočních svátků mají Piráti stejný program jako loni. Před Štědrým dnem doma (s Libercem) a už 22. prosince, na Štěpána (26.) venku (na Spartě).

Nejzásadnější změnou z pohledu chomutovského fanouška je nový začátek domácích zápasů v neděli. Letitá tradice úvodního buly v 17:30 bez ohledu na den se pro deset nedělních utkání změní na start duelu už v 15:30, což bude platit i pro obě domácí derby s Litvínovem. „Řada klubů má s dřívějšími začátky nedělních utkání dobré zkušenosti. Vyjdeme tím vstříc rodinám s dětmi a po sezóně to vyhodnotíme,“ říká výkonný ředitel klubu David Dinda.

Nejvyšší soutěž své řády a svá pravidla příliš nemění. Nově se bude hrát prodloužení tři na tři v případně nerozhodného výsledku po šedesáti minutách hry v základní části, tři série případných nájezdů zůstávají. V play-off se bude hrát nastavení v pěti proti pěti a v případných nájezdech se pojede pět sérií, pokud nebude rozhodnuto dříve.