Piráti vyráží poprvé v sezóně do Plzně. Uspějí v dohrávce na ledě rozjeté Škody?

Napsal 21.01.2019 Marcel Holl
C h o m u t o v - Extraligový kolotoč nepolevuje. Piráti dva dny po úspěšném lupu v Karlových Varech vyzvou dalšího západočeského soka. V dohrávce osmnáctého kola Tipsport extraligy cestují na led páté Plzně. Proti Škodě se svěřencům trenéra Růžičky letos nedaří, oba domácí duely prohráli. Utkání v Home Monitoring Aréně začíná v úterý 22. ledna v 17 hodin a 30 minut.

Škodovka šlape, tahouny jsou Kovář či kapitán Gulaš

Indiáni jsou aktuálně na pátém místě tabulky, kde mají 62 bodů. V posledních deseti kolech Západočeši posbírali rovných dvacet bodů za pět výher, dvě výhry za dva body, jednu prohru v nastavení a dvě ztráty po šedesáti minutách.

Tahounem Škody je bezesporu zkušený forvard a kapitán družiny Milan Gulaš. Ten si v dosavadních zápasech připsal 37 kanadských bodů za šestnáct gólů a jednadvacet asistencí, čímž se řadí na třetí místo v produktivitě celé soutěže.

Od posledního vzájemného měření sil měla Plzeň na programu i semifinále hokejové Ligy Mistrů. V něm nestačila na švédskou Frölundu, které dvakrát podlehla a finálové brány jí zůstaly zavřeny.

Chomutov – Plzeň 2:9 (1:3, 0:2, 1:4)

Branky a nahrávky: 1. V. Růžička (Sklenář), 60. Jank (Skokan, Koblasa) – 2. V. Němec (Kracík, Pulpán), 9. Straka, 12. V. Němec (L. Kaňák), 34. Kratěna (Stach), 37. Indrák (Gulaš), 41. Straka (J. Kindl, Kodýtek), 47. V. Němec (Kracík, Gulaš), 53. V. Němec (Jones, Stach), 56. Kracík (L. Kaňák, V. Němec). Vyloučení: 6:7, navíc Tomica (CHM) na 10 minut. Využití: 0:3. V oslabení: 1:0. Diváci:3 406. Střely na branku: 27:24. Zblokované střely: 11:10. Hity: 9:4. Vhazování: 29:25.

Chomutov – Plzeň 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 16. Jank (Klhůfek), 25. V. Růžička (Vantuch) – 7. Eberle (Pulpán, Čerešňák), 32. Eberle (Straka, Vráblík), 60. Eberle (Allen). Vyloučení: 9:6, navíc Koblasa (CHOM) na 10 minut. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci:5 003. Střely na branku: 20:37. Zblokované střely: 4:17. Hity: 9:8. Vhazování: 25:41.

Poslední odehrané zápasy Pirátů a Škodovky

HC Energie Karlovy Vary – Piráti Chomutov 2:3 (0:0, 1:0, 1:3)

Branky a nahrávky: 35. Lapšanský (Vlach, Šafář), 59. Beránek (Balán, Rohan) – 46. Buchtela (Duda), 48. Koblasa (Havel), 50. Sklenář (Raška). Vyloučení: 5:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 24:37. Zblokované střely: 6:5. Hity: 11:8. Vhazování: 38:31.

Sestava Pirátů: Peters – Jank, Flemming, Trefný, Knot, Dietz, Valach, Buchtela – Marjamäki, Růžička, T. Svoboda – Raška, Sklenář, Stránský – Tomica, Vantuch, Duda – Koblasa, Huml, Havel.

HC Oceláři Třinec – HC Škoda Plzeň 5:6sn (1:2, 2:1, 2:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 16. D. Musil (O. Kovařčík, M. Kovařčík), 21. Marcinko (Martin Růžička, Hrňa), 37. Chmielewski (Roth), 51. Cienciala (Martin Růžička, M. Doudera), 60. Martin Růžička (Roth, Marcinko) – 7. Kaňák (Kracík, V. Němec), 10. Kracík (Kratěna, V. Němec), 29. P. Straka (Čerešňák, Miltčakov), 46. Čerešňák (P. Straka, Gulaš), 55. Eberle (N. Jones, P. Straka), rozhodující samostatný nájezd Kratěna. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 36:34. Zblokované střely: 9:11. Hity: 14:9. Vhazování: 50:31.

Sestava Indiánů: Miltčakov – Pulpán, Čerešňák, Allen, N. Jones, Vráblík, Kaňák, Kvasnička – Pour, Jan Kovář, Gulaš – P. Straka, Kodýtek, Eberle – V. Němec, Kracík, Kratěna – Preisinger, Kantner.