Piráti vyráží podruhé za sebou ven, čeká je souboj na ledě osmého Zlína

Napsal 29.11.2018 Marcel Holl
C h o m u t o v - Piráti odjedou k 23. kolu Tipsport extraligy do Zlína, kde budou bojovat o návrat na vítěznou notu. Svěřenci Vladimíra Růžičky v minulém kole podlehli Mladé Boleslavi, na druhé straně hráči z města obuvi přehráli pardubické Dynamo. Střetnutí o důležité body je naplánované na pátek 30. listopadu od 17 hodin a 30 minut.

Beranům patří místo v osmičce, i díky výkonům brankáře Sedláčka

Zlínští mají na kontě v poslední době několik velmi vydařených bitev. Před reprezentační pauzou sice parta trenérů Svobody a Hamrlíka dvakrát v řadě klopýtla. To samé se stalo i po skončení první přestávky v ročníku, ale poté Zlínští třikrát ve čtyřech mačích naplno bodovali. Nad síly Beranů byla pouze pražská Sparta.

V úterním kole vyloupili Berani led Pardubic

Skóre utkání otevřel v šesté minutě Jiří Ondráček. Náskok Berani navýšili v poslední minutě úvodní třetiny, kdy se prosadil zkušený Tomáš Žižka. Dynamo sice zkraje druhé dvacetiminutovky zkorigovalo stav, když se do černého trefil Rostislav Marosz. Třetí třetina však Pardubicím vůbec nevyšla. Zlín nejprve odskočil opět do dvoubrankového vedení a v závěru třetiny díky dalším dvěma brankám rozhodl o tříbodové výhře.

Dynamo Pardubice – PSG Berani Zlín 1:5 (0:2, 1:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 32. Marosz (Skokan, P. Sýkora) - 6. J. Ondráček (Fořt, Freibergs), 20. Žižka (Fořt, Kubiš), 45. Popelka (Werbik), 57. P. Sedláček (Poletín, E. Kulda), 60. Řezníček. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. Střely na branku: 27:35. Zblokované střely: 14:14. Hity: 8:8. Vhazování: 34:39.

Piráti padli v Mladé Boleslavi, i když rychle vedli

Piráti otevřeli skóre na ledě Bruslařů již po sedmašedesáti sekundách hry. Branku ve druhém utkání v řadě si připsal štírek Jakub Sklenář. Domácí Mladá Boleslav našla odpověď až v sedmadvacáté minutě, kdy Peterse překonal Jakub Klepiš. Ten samý hráč se prosadil i o tři minuty později, kdy dostal svůj tým do vedení. Rozuzlení přišlo v sedmačtyřicáté minutě. Po chybě Janka se trefil do černého bývalý chomutovský kapitán Michal Vondrka. Mladá Boleslav tak uhájila domácí led.

Mladá Boleslav – Piráti Chomutov 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 27. Klepiš (Šťastný), 30. Klepiš (Kotvan, Vondrka), 47. Vondrka – 2. Sklenář (Růžička). Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 26:23. Zblokované střely: 6:7. Hity: 13:6. Vhazování: 24:30.

223 tr. minutTRESTNÉ MINUTY298 tr. minut

Oba celky se mohou pochlubit skvělými maskovanými muži. Na straně Zlína je jedničkou navrátilec z KHL Jakub Sedláček, který má procentuální úspěšnost 91,59 %. Pirátské brankoviště opanoval po svém příchodu kanadský brankář Justin Peters. Muž se zkušenosti z NHL má skvělá čísla. Za šest zápasů si vytvořil úspěšnost přes 93 %.

Tvrďákem v sestavě Valachů je obránce Jakub Ferenc, jenž zblokoval již 24 střel a na sbíral 37 trestných minut. Tuto roli plní u Pirátů zadák Bohumil Jank. Bývalý hráč Českých Budějovic ovládá statistiku hitů, zblokovaných střel ale také trestných minutek.

Bodově se letos daří například Tomáši Fořtovi, jenž s deseti přesnými pasy vede tabulku nahrávačů svého celku. Nejlepším střelcem Beranů je osmigólový Pavel Kubiš. Kanadské bodování si v Chomutově vzal pod palec Vladimír Růžička. Odchovanec Slavie má na svém kontě osmnáct bodů za šest branek a dvanáct nahrávek.

Čtyři zápasy za Zlín již stihl odehrát Dominik Lakatoš, který přišel z Liberce, kde nedostával tolik prostoru jako v minulosti. Ve žlutomodrých barvách si zatím přispal jeden bodík za nahrávku.