This text will be replaced


Aktuální zprávy

Piráti vstupují do světa esportu, jako první klub v republice budou mít oficiální tým NHL 6v6

Napsal 28.11.2021 Klub
C h o m u t o v - Stále častěji se v souvislosti se sportem hovoří o jeho elektronické podobě. Důkazem budiž například existence Enyaq Hockey League, v níž soupeří hráči draftovaní kluby Tipsport extraligy. Samozřejmě řeč je o hře NHL, když už se jedná o hokej. Nyní do virtuálního světa vypouští svůj oficiální tým také Piráti, jejichž zástupci se však budou věnovat módu 6v6.

Pokud nejste ve světě esportu kovaní, vězte, že mód 6v6 znamená, že k herním konzolím usedne v jeden okamžik na každé straně šest borců. Každý z nich tedy ovládá na ledě jednoho hráče. Nový pirátský tým čítá deset členů a kapitánem je juniorský mistr republiky 2012 právě s Chomutovem Danko Deveri.

„Chtěli jsme mód 6v6 dostat mnohem víc do povědomí lidí a Piráti v podstatě bez nějakého delšího váhání souhlasili, že můžeme používat jejich název a oficiálně reprezentovat klub,“ líčí někdejší útočník, který klubem prošel už na ledě. „Jsme poctěni, že klub se nám začal hned věnovat po vizuální i propagační stránce,“ libuje si třebíčský rodák, který se usadil v nedalekém Klášterci nad Ohří.

„Když nás Danko oslovil, zaujalo nás to, takže jsme se dohodli na schůzce, po níž jsme si řekli, že se jedná o zajímavou příležitost, jak dostat Piráty do povědomí dalších lidí. Vnímáme to jako další střípek do našeho PR, protože kluci budou hrát i evropské turnaje,“ přibližuje místopředseda klubu Jiří Sochor.

Po Novém roce se rozběhne evropská liga ECL, v níž nyní probíhá něco jako přípravné období a kde se nově zrozený esportový tým Pirátů poměří například se švédskými zástupci Färjestadu, Djugaardenu nebo Björklövenu, finským týmem Jyväskylä či vyslanci švýcarského Curychu nebo ruského Magnitogorsku.

„Kromě toho nám v pondělí 29. listopadu začíná česko-slovenská liga CSCL. Hrajeme i ligu Rivality 6v6, kde už máme za sebou čtyři zápasy,“ hlásí Danko Deveri, jenž se spoluhráči chystá také účast na jednorázových turnajích. Všechny zápasy bude možné sledovat na stránce twitch.tv.

To vše pod hlavičkou Pirátů se speciálním logem od společnosti Trifor. „Kluci se stávají součástí pirátské rodiny, takže jim v rámci propagace vytvoříme speciální stránku na Facebooku, vyrobíme trička a postupně chceme pracovat i na esportové sekci na našem webu. Současný trend je jasný a my se ho snažíme zachytit, i když mód 6v6 zatím není tak rozšířený,“ líčí člen klubového marketingu Roman Jüngling.