Aktuální zprávy

Piráti v první lize: Šest hráčů v poli a jeden čekající brankář

Napsala 03.10.2018 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Chance liga má za sebou první měsíc a devět kompletních kol, do kterých zasáhlo také sedm Pirátů. Ondřej Buchtela je jako reprezentant členem Dukly a veterán Jakub Trefný s mladíčkem Janem Svobodou zasáhli do bojů v Kadani. V dresu ústeckého Slovanu se představila trojice forvardů – Roman Chlouba, Jan Havel a Jakub Chrpa. V Porubě čeká na premiérový start brankář Tadeáš Dvořák.

Ondřej Buchtela (HC Stadion Litoměřice)

Ondřej Buchtela dostal jednozápasovou šanci v letní přípravě Pirátů, od kterých se ale přesunul zpět do Litoměřic, kde trávil přípravu. Za Stadion odehrál mladý obránce všech osm duelů s průměrným časem kolem čtrnácti minut, v nichž si připsal do statistik dvě asistence a zapsal účast na ledě na negativní hodnotě čtyři.

„Litoměřice jsou další nová výzva. Uvidíme, co z toho vzejde. Chtěl bych se dostat na mistrovství světa dvacítek a hrát za chomutovské áčko.“
Foto: Karolína Štolcová

Jakub Trefný (Trhači Kadaň)

Zkušený sedmatřicetiletý obránce odehrál pět utkání za extraligový Chomutov a k tomu stihl i dva duely v Kadani, za niž si připsal jeden gól, a je tak jediným střelcem Trhačů mezi obránci. Lounský rodák si v průměru za necelých osmnáct minut na zápas připsal trojnásobnou negativní účast na ledě a dvě trestné minuty.

Obránce Jakub Trefný dal první chomutovský domácí gól v nové sezóně: „Nepamatuji si, kdy naposledy jsem dal gól bekhendem.“
Foto: Petr Kozelek

Jan Svoboda (Trhači Kadaň)

V dresu Trhačů hraje i chomutovský odchovanec juniorského věku, jenž však nedostává v průměru více času než šest a půl minuty. Jan Svoboda vyslal na bránu deset střel, ze kterých se ale ani jedna neujala. Během sedmi utkání odseděl čtyři minuty na trestné lavici a nasbíral pět negativních účastí na ledě.

Po premiéře v áčku: „Po utkání mě otec i pochválil, což se nestává moc často.“
Foto: Petr Kozelek

Jakub Chrpa (Hokej Ústí nad Labem)

Chomutovský odchovanec a vlastník dvou juniorských titulů odehrál za Slovan osm utkání s průměrným časem těsně pod třinácti minutami. Jakub Chrpa ze čtrnácti střel dvakrát zamířil do černého, přidal jednu asistenci, odseděl dvě trestné minuty a má negativní účast na ledě na hodnotě tři.

Jakub Chrpa po přesilovkové trefě: „Vstupoval jsem do hry a viděl jsem, že hráč Přerova přihrává na spoluhráče, který je zády ke hře. Vybojoval jsem puk a dostal se do zakončení.“
Foto: Karel Dvořáček

Jan Havel (Hokej Ústí nad Labem)

Dvaadvacetiletý útočník odehrál pod vedením Vladimíra Růžičky tři zápasy, ve kterých nebodoval. Poté má v letošní sezóně na kontě také šest utkání v krajském městě, kde přihrál na dva góly a z osmi střel ani jednou neuspěl.

Jan Havel na letošní gól zatím čeká: „Nevyšlo to, tak budu dělat všechno pro to, aby to vyšlo příště.“
Foto: Karel Dvořáček

Roman Chlouba (Hokej Ústí nad Labem)

Poslední do ústecké party je chomutovský odchovanec, který odehrál čtyři utkání za Chomutov, k čemuž stihl ještě dva starty v dresu Slovanu. V průměru odehrál téměř dvacet dva minut, ve kterých vstřelil jednu branku z devíti pokusů. Ve statistice pravdy je na hodnotě mínus jedna.

Roman Chlouba se ve Slovanu potkává se známými spoluhráči: „S Honzou Havlem a Chrpičem jsme hráli i vloni v Kadani a začínali jsme tak i letos v Chomutově, takže to je dobré.“
Foto: Karel Dvořáček

Tadeáš Dvořák (HC RT TORAX Poruba)

Tadeáš Dvořák má na východě republiky konkurenci v podobě Hynka Kůdely a Daniela Dolejše, jenž má střídavé starty z Vítkovic. Právě kmenový hráč Ridery, jenž v extraligových zápasech kryje záda Patriku Bartošákovi, odchytal největší porci duelů. Dva starty si připsal i Hynek Kůdela, tudíž mladý Pirát na moravskou premiéru čeká.

Třiadvacetiletý brankář už ale nastoupil v dresu Chomutova, a to v nejhorším zápase sezóny proti Plzni. Rodák z Tábora odchytal třináct minut, inkasoval dvě branky a opět přepustil místo Aleši Stezkovi.

Tadeáš Dvořák byl po ostrém startu za Piráty a svém prvním mistrovském duelu v sezóně zklamaný
Foto: Petr Kozelek