Aktuální zprávy

Piráti v první lize: Roman Chlouba má více než bod na zápas, Jakub Trefný opět nosí céčko

Napsala 07.11.2018 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti v Chance lize se od minulého souhrnu rozrostli o dva brankáře – nejlepšího juniora měsíce září Dominika Pavláta v Kadani a Aleše Stezku v Ústí nad Labem. Do královského města se přesunul z Ústí nad Labem chomutovský odchovanec Roman Chlouba, který si drží bilanci více než bodu na zápas. V lize už se nepředstavil Jan Havel, jenž dostal prostor pod vedením kouče Vladimíra Růžičky. Do hry se naopak v říjnu podíval Tadeáš Dvořák.

Ondřej Buchtela (HC Stadion Litoměřice)

Ústecký rodák hájící barvy svazové Dukly nastoupil do pěti duelů, v nichž vstřelil první gól v sezóně. Trefil se v krajské metropoli, odkud pochází, do branky strážené Alešem Stezkou. Celkově za třináct prvoligových utkání zapsal do statistik jednu branku a dvě nahrávky.

K tomu stihl Ondřej Buchtela ještě sedm duelů pod vedením Vladimíra Růžičky, pod nímž v průměru za sedm minut nebodoval, čtyřikrát vystřelil a odseděl dvě minuty na trestné lavici.

Rozhovor po premiéře si můžete přečíst zde
Foto: Petr Kozelek

Jakub Chrpa (Hokej Ústí nad Labem)

Čtyřiadvacetiletý forvard od začátku října do reprezentační přestávky odehrál za ústecký Slovan jedenáct zápasů, ve kterých přihrál na tři góly. Celkově je tak jeho prvoligová bilance za devatenáct zápasů na dvou trefách a čtyřech přihrávkách.

S chomutovským týmem nastoupil pouze do podkrušnohorského derby, v rámci kterého odehrál deset minut a nebodoval. Zajímavé je, že v extralize nastoupil do dvou zápasů a pokaždé proti Litvínovu.

Roman Chlouba (Trhači Kadaň)

V září hrál chomutovský odchovanec za ústecký Slovan, pak se ale přesunul do Kadaně, kde stihl jedenáct zápasů. Bilanci si zatím drží velmi dobrou, jelikož má více než bod na utkání za pět gólů a deset přesných přihrávek.

Šanci dostal také za Chomutov, jenomže ani za šestnáct minut a z toho osm minut v přesilovce nebodoval. Odseděl dvě trestné minuty a vyhrál jedno ze tří buly.

Martin Šťovíček (Trhači Kadaň)

Subtilní útočník vypadl ze sestavy Chomutova po šesti kolech, ve kterých nebodoval. Připojil se k Trhačům, v jejichž dresu nastoupil do devíti utkání, vstřelil čtyři branky a připojil shodný počet asistencí.

Jakub Trefný (Trhači Kadaň)

Sedmatřicetiletý obránce po pěti úvodních kolech v nejvyšší soutěži už do sestavy Pirátů nepronikl. V Kadani tak stihl desítku střetnutí, ve kterých vstřelil dva góly a přidal tři asistence. Veterán Jakub Trefný je díky šesti kanadským bodům nejproduktivnějším obráncem týmu.

Jakub Trefný v dresu Trhačů opět obléká dres s céčkem

Jan Svoboda (Trhači Kadaň)

Věkem ještě junior stihl v říjnu deset utkání, v nichž přihrál na dvě branky. Kromě toho také vypomohl chomutovské akademii v DHL extralize. Ve třech zápasech jednou skóroval a třikrát asistoval.

Dominik Pavlát (Trhači Kadaň)

Mladý brankář v září hrál za juniory a druholigovou Bílinu. V říjnu zasáhl i do první ligy, ve které odchytal 250 minut s úspěšnosti zákroků 92,31 procent. V juniorské extralize si za zářijové výkony vysloužil ocenění pro nejlepšího hráče měsíce.

Rozhovor po ocenění si můžete přečíst zde
Foto: Petr Kozelek

Tadeáš Dvořák (HC RT TORAX Poruba 2011)

Mladý gólman už se na východě republiky konečně dočkal premiérových startů v dresu Poruby. Za tři starty odchytal 120 minut, v nichž inkasoval deset branek. Úspěšnost zákroků má na hodnotě 88,1 procent.

Foto: Lukáš Bajgar

Aleš Stezka (Hokej Ústí nad Labem)

Jednadvacetiletý gólman naskočil po příchodu zkušeného Justina Peterse třikrát v ústeckém dresu, v němž odchytal 180 minut. Souboru Tomáše Mareše pomohl shodou okolností proti Benátkám nad Jizerou, kde chytal loni, přerušit sérii 13 porážek a zatím v barvách Slovanu inkasoval desetkrát při úspěšnosti zákroků 90,29 %

Poznámka: Vzhledem k reprezentační pauze jsou do říjnového souhrnu zahrnuty i statistiky z 21. kola Chance ligy (3. listopadu).

TOPfoto: Dalibor Kachlík, Trhači Kadaň.