Aktuální zprávy

Piráti v Chance lize: Gólový debutant Kryštof Ouřada, velké přesuny a zkušenosti pro mladé

Napsala 04.02.2019 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti, kteří se nevejdou do hlavní sestavy pod vedením Vladimíra Růžičky, míří do první ligy, ve které čekají na šanci. Přelom prosince a ledna se nesl ve znaku změn, protože Chomutov stáhl z Kadaně většinu svých hráčů a poslal je do ústeckého Slovanu. Tam se uskutečnilo na konci ledna i několik seniorských debutů, nejvýrazněji se ukázal Kryštof Ouřada, jenž hned skóroval.

Debutanti Kryštof Ouřada a Jakub Štochl (Slovan Ústí nad Labem)

Kryštof Ouřada debutoval 28. ledna proti Benátkám nad Jizerou, se kterými odehrál celkem devět minut. Během toho stihl střelu, která byla gólová, a jedno vítězné buly.

O dva dny později se stejného výjimečného duelu dočkal také obránce Jakub Štochl, jenž odehrál taktéž devět minut a zapsal jednu negativní účast na ledě.

Kryštof Ouřada se v Ústí n/L uvedl parádně

Matyáš Svoboda a Vít Seemann (SK Kadaň → Slovan Ústí nad Labem)

Vít Seemann nastupoval během prosince v Kadani, kde si připsal během šesti zápasů jednu asistenci. Matyáš Svoboda v té době pomáhal v juniorce.

Od ledna se oba přesunuli do Ústí nad Labem, kde odehráli jedno utkání – obránce bez bodu, útočník s přesnou přihrávkou.

Matyáš Svoboda se z Kadaně přesunul do Slovanu
Vít Seemann se do toho ani v seniorech nebojí opřít

Ondřej Buchtela (HC Stadion Litoměřice → SK Kadaň → Slovan Ústí n/L)

Mladý obránce Ondřej Buchtela měl ještě o něco napínavější stěhování. Z Litoměřic, kde působil značnou část sezóny, odešel do Kadaně. Tam během šesti prosincových střetnutí nasbíral tři asistence a pak odešel do krajského města. Za Slovan stihl pouze tři duely, protože se kvůli velké marodce dostal do sestavy extraligových Pirátů.

Ondřej Buchtela měl asi nejdivočejší přesuny

Roman Chlouba (SK Kadaň → Slovan Ústí nad Labem

Roman Chlouba začínal sezónu ve Slovanu, odkud ale odešel k Trhačům, kde v prosinci jenom mírně klesl ze svého standardu bodu na zápas. Během jedenácti utkání nasbíral bilanci 5+4, v lednu už se opět ukázal v Ústí nad Labem, kde za devět startů přidal ke dvěma gólům shodný počet asistencí.

Roman Chlouba se opět vrátil na místo činu

Martin Šťovíček a Lukáš Blaha (SK Kadaň → Slovan Ústí nad Labem)

Subtilní útočník ještě v prosinci odehrál osm utkání v dresu Trhačů, kterým pomohl brankou a dvěma přihrávkami. V lednu už ale hrál v krajském městě, kde v deseti startech vstřelil čtyři góly a zapsal asistenci. Lukáš Blaha byl před Vánoci zraněný, v lednu dostal osminásobnou možnost taktéž v Ústí nad Labem, kde vsítil jednu branku.

Martin Šťovíček na buly při utkání s Benátky nad Jizerou
Lukáš Blaha se po startech v první lize podíval i do ELH

Jakub Chrpa a Jan Havel (Slovan Ústí nad Labem)

Oba útočníci jsou čistokrevnými „ústečáky“, neboť za žádný jiný prvoligový klub nenastoupili. Jakub Chrpa poslední měsíc minulého roku odehrál devět duelů, ve kterých si přidal do statistik přesný zásah a dvě přihrávky. Následující měsíc si o trošku polepšil, když v deseti startech zapsal 1+3. Jan Havel oblékl dres Slovanu pouze ve třech prosincových startech, zapsal v nich tři góly.

Jakub Chrpa naskočil v dresu Slovan a při marodce se přesunul také k Pirátům

Jan Svoboda a Jakub Trefný (SK Kadaň)

Jediní, kdo zůstali v královském městě, jsou mladíček Jan Svoboda a veterán Jakub Trefný. Zkušený obránce však stihl pouze dvě prvoligové bitvy v prosinci s jedním gólem. Devatenáctiletý forvard působí v dresu Trhačů stabilně. Za poslední měsíc v roce 2018 odehrál deset zápasů s bilancí branky a přesné přihrávky, leden byl zatím měsícem nejúspěšnějším – dvanáct zápasů a sedm kanadských bodů (1+6).

Jan Svoboda jako jediný trvale působí v Kadani
Foto: Dalibor Kachlík.

Filip Hanták (LHK Jestřábi Prostějov)

Sedmadvacetiletý útočník po šesti bezbodových startech mezi tuzemskou elitou odehrál pět zápasů v Prostějově, kde ke třem gólům přidal shodný počet přihrávek.

Adam Dlouhý (HC Benátky nad Jizerou)

Adam Dlouhý nastoupil během prosince a ledna do deseti utkání, ve kterých si připsal do statik přesný zásah a tři asistence.

Aleš Stezka, Štěpán Lukeš a Dominik Pavlát

Aleš Stezka si po zápasově slabším prosinci vybojoval v dresu ústeckého Slovanu místo jedničky, takže nastupuje velmi pravidelně. Štěpán Lukeš už se během prosince vrátil do rodné Kadaně, za kterou v lednu odchytal pět duelů. Dominik Pavlát se přesunul po šesti prosincových zápasech z Kadaně do dresu krajského města, ve kterém nastoupil pouze proti Litoměřicím.

Aleš Stezka se ve Slovanu posunul do role jedničky
Dominik Pavlát kromě juniorky a první ligy stíhal v minulých kolech i ELH

Fotografie z Ústí n/L: Sporty Ústí.