Aktuální zprávy

Piráti utrpěli fotbalový debakl, stará garda VTŽ Chomutov byla při chuti

Napsal 15.06.2012 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Ve čtvrtek 14.6. se na fotbalovém hřišti ve Spořicích uskutečnilo přátelské přípravné utkání mezi hokejisty Pirátů Chomutov a starou gardou VTŽ Chomutov. V zápase od počátku dominovali starší hráči pod vedením Patrika Gedeona. Uktání, na které dorazilo zhruba sto fanoušků, nakonec skončilo 6:3 a Piráti si tak v přípravném období připisují první prohru.

Piráti nastoupili na fotbalové hřiště ve Spořicích v dobré náladě. Po rozcvičení brankáře, který byl vypůjčený z týmu protivníka, si pro zahřátí hráči společně zahráli bago, při kterém se zřejmě nejvíce líbilo být uprostřed Štěpánu Hřebejkovi. Martin Mazanec, který měl původně hájit branku Pirátů, hrál nakonec v roli stopera.

Tým Pirátů přivedl na hrací plochu Lukáš Pulpán, který byl také pomyslným kapitánem týmu. První šanci si domácí, tedy hráči „staré gardy“, vytvořili po prostrčení balónu do velkého vápna, ale střelec trestuhodně minul bránu. Hned z protiútoku se mohli radovat Piráti, ale Pulpán, ačkoliv byl sám na značce pokutového kopu, jen promáchl a míč mu utekl.

Další velkou šanci Pirátů měl v desáté minutě Lušňák, který z vrcholu velkého vápna vypálil těsně nad pravý horní roh brány. O pět minut později se pro změnu nevešla mezi tři tyče střela Jakuba Trefného. To bylo z aktivity Pirátů v první půli vše. Od 20. minuty bylo na hřišti jen jediné mužstvo.

Ve 21. minutě se prosmýkl obraně Pirátů Pavel Svoboda, který obstřelil brankáře a ačkoliv střela zamířila poze do tyče, Svoboda ji ještě stihl doběhnout a skóroval.

O tři minuty později se v nedobrém světle představil vypůjčený brankář Krušnohorců. Lehounký centr, který na něj mířil, propustil trestuhodně mezi nohami a nabíhající útočník neměl problém usměrnit míč do brány - 2:0.

Ve 30. minutě se Pirátům povedla výborná akce, na jejímž konci stál Milan Procházka, který ovšem soupeřovu bránu těsně minul. Leckdo si myslel, že výsledek 2:0 zůstane už do konce prvního poločasu, ale opak byl pravdou. Předvedl se Pavel Svoboda. Nejdříve nacetroval na bránu a okamžitě sprintoval do vápna. Jeho centr ale brankář srazil přímo na jeho hlavu a tak vsítil svou druhou branku.

V hledišti, kde bylo podle odhadu cca 100 lidí, se začalo spekulovat o podjatosti vypůjčeného brankáře, jelikož všechny tři branky šly na jeho konto.

Druhý poločas začal pro Piráty tragicky. Hned po minutě hry si do pokutového území naběhl opět Pavel Svoboda, na jeho hlavu přistál přesně mířený centr a vysoký útočník tak zkompletoval hattrick.

A o dvě minuty později to bylo již 5:0. O gól se nemohl postarat nikdo jiný, než Pavel Svoboda. Ten se svým spoluhráčem dokonale vyšachoval obranu a po krásné přihrávce poslal míč do prázdné brány.

Piráti si vytvořili i během druhého poločasu pár slibných šancí, jenže hráli až do kuchyně. Kupříkladu Jakub Trefný šel sám na domácího brankáře, jenže chtěl celou akci vyšperkovat zpětnou přihrávkou, kterou stihli zmařit obránci.

Jenže domácí se nespokojili s vedením o pět branek. V 56. minutě vyrazil brankář hokejistů střelu k nohám dobíhajícího útočníka, který se z blízka nemýlil - 6:0.

Pro Piráty již zápas nemohl dopadnout hůře, a tak se vrhli takřka bezhlavě do útočení. Z počátečního rozestavení 4-4-2 se v průběhu zápasu stalo rozestavění 2-4-4, někdy ale také 2-2-6.

Útočná snaha se vyplatila. Dvaadvacet minut před koncem zápasu dokázal využít zaváhání domácího brankáře Lukáš Pulpán a svou střelu poslal přesně k tyči. Od této chvíle se Piráti vehementně snažili o zvrat utkání. Vypracovali si mnoho šancí, které ovšem většinou skončili na nohách obránců. Velmi platným hráčem v týmu soupeře byl Patrik Gedeon, u kterého není pochyb o jeho fotbalových kvalitách. Ten také několikrát zachránil svůj tým od inkasovaného gólu.

Čtyři minuty od závěrečného hvizdu již to ovšem bylo „pouze“ o čtyři branky. Karel Hromas si zleva našel prostor, dostal se k brankáři a zkušeně, jako pravý kanonýr, technicky ochránce branky přeloboval.

Nutno říci, že poslední desítky minut již nehráli hráči staré gardy na plno. Důkazem toho je i poslední gól Pirátů. Jakub Trefný zúročil dobrou přihrávku Hřebejka a krásnou střelou z penaltového puntíku ustanovil skóre zápasu na 6:3.