Aktuální zprávy

Piráti uplatnili opci na pět hráčů, zůstávají Tomica, Račuk, Chrpa, Veselý i Dlapa

12.04.2016 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Nedávno Piráti Chomutov zveřejnili čtveřici hráčů, kteří s klubem podepsali nové smlouvy, nyní je jasné, že v sestavě se v nadcházejícím ročníku Tipsport extraligy budou objevovat také další jména. U pěti hráčů, kteří oblékli chomutovský dres v uplynulé klubové sezóně, uplatnili Piráti opci. Markové Tomica s Račukem, Jakub Chrpa, Radek Veselý a Ondřej Dlapa tak zůstávají na severu Čech i nadále.

Nejvíce zkušeností s nejvyšší soutěží má ze zmíněné pětice útočník Marek Tomica, který má na kontě aktuálně 853 extraligových startů. Během prvního roku u Pirátů vynechal pětatřicetiletý rodák z Třebíče jen dva zápasy základní části a jeden duel Česká pojišťovna play-off. Ostřílený harcovník je ceněn pro své defenzivní schopnosti, v Chomutově však přidal i slušnou produktivitu, když s pěti góly a devíti asistencemi vyrovnal svoji bodově třetí nejúspěšnější sezónu mezi tuzemskou elitou.

Často pak znepříjemňoval svou hrou život soupeřům. Podle Radegast indexu byl v základní části nejobětavějším Pirátem, když měl na kontě nejvíc hitů ze všech chomutovských hráčů (67), přidal 27 zblokovaných střel a hodnocení účasti na ledě +6. „Jsem rád, že v Chomutově vydržím další rok a budu moct pomáhat, aby se navázalo na úspěšnou sezónu, což bude těžké jako každý rok,“ hlásí třetí nejobětavější Pirát vyřazovacích bojů.

Obránce Ondřej Dlapa bojoval o místo v kádru během letní přípravy. Uspěl a zůstal na severu Čech celou sezónu, během níž zasáhl do celkem 45 zápasů a připsal si pět kanadských bodů za gól a čtyři asistence. Nyní bude moci čtyřiadvacetiletý rodák z Brna rozšířit dosavadních 121 extraligových startů.

„Vždycky je lepší zůstat v klubu delší dobu a neodcházet hned po roce. Člověk si nemusí znovu zvykat na nové prostředí, hráče a trenéry. Z toho důvodu jsem rád, že zůstávám,“ říká čtvrtý muž týmového Radegast indexu v základní části i play-off. „Do Brna už mě kromě domova nic netáhne. Chci hlavně hrát v extralize a vybojovat si v ní stabilní místo,“ doplňuje ještě.

Dalších 28 utkání mezi tuzemskou elitou přidal útočník Marek Račuk, který se pomalu blíží stovce extraligových startů. Aktuálně jich má na kontě 84. Třiadvacetiletý vysoký forvard se v každé z částí sezóny trefil jednou, v dlouhodobé soutěži přidal dvě asistence a v play-off, kdy nastupoval i v první formaci po boku Romana Červenky, zaznamenal jednu finální přihrávku.

„Jsem rád, že se budu moct dál prát o stálé místo v extraligovém týmu. V play-off jsem dostal šanci i v prvním útoku, což beru jako velkou motivaci do přípravy na další ročník. Budu chtít dokázat, že mám na to, abych hrál třeba v prvních třech pětkách,“ konstatuje odhodlaně mladík, který měl v základní části (35/63) i v play-off (9/19) slušnou bilanci na vhazování.

Jakub Chrpa si v domácím utkání 51. kola se spartou připsal také první extraligovou bitku, v níž se popasoval s Janem Švrčkem

Premiérové extraligové ostruhy pak sbírali další mladíci, kteří v Chomutově pokračují. V základní části si prvních 19 startů v nejvyšší soutěži a jednu asistenci připsal Radek Veselý. Devatenáctiletý účastník posledního juniorského mistrovství světa hráčů do dvaceti let pak v závěru pomáhal juniorům i Kadani v play-off a trpělivě čekal na šanci v seniorském áčku. „Je super, že klub uplatnil opci. Uvidíme, kde budu nakonec hrát. Rád bych stabilizoval svou pozici v extraligovém áčku,“ přeje si pelhřimovský rodák.

To místní odchovanec Jakub Chrpa dostal po loňském jednom startu v baráži prostor v devíti extraligových kláních, ale stihl už premiérové zásahy v základní části i play-off. Dvaadvacetiletý útočník poprvé mezi elitou skóroval v polovině duelu 50. kola na ledě královehradeckého Mountfieldu, kde přispěl k výhře 3:2 po nájezdech. Ve vyřazovacích bojích se obyvatel Jirkova podílel gólem na postupové výhře v předkole, když ve čtvrtém utkání série otevřel pod Špilberkem střelecký účet zápasu. „Myslím, že mi hodně pomohl závěr sezóny v Chomutově a začátek v Kadani, kde se dařilo mně i týmu,“ přemítá Jakub Chrpa na důvody uplatnění opce ze strany klubu. „Teď mám velkou chuť se porvat o stabilní místo v extraligové sestavě,“ připojuje ještě.

Další jména přibyla také do kolonky odchodů. V dresu Pirátů nebudou v nadcházející sezóně pokračovat brankáři Robert Kristan, Miroslav Hanuljak a Jakub Čech. Odchází také obránci Sergej Pereťagin, Tomáš Harant a Adam Jánošík společně s útočníky Peterem Ölveckým a Romanem Chloubou.