Piráti ukončí první čtvrtinu v Hradci Králové, kde vyzvou tým z osmého místa tabulky

Napsala 15.10.2016 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti se ve 13. kole Tipsport extraligy střetnou s Hradcem Králové, který zatím setrvává na osmém místě tabulky s šestnácti body. Mountfield stejně jako Chomutov dotáhl minulý zápas do prodloužení, proti Zlínu ale nakonec padl. Střetnutí začne v neděli 16. října od 17 hodin.

Hradec Králové v přípravě a počátku extraligy

Hradečtí v počátku přípravy uspořádali Mountfield Cup, který po třech výhrách ovládli. Postupně porazili Ufu, Omsk a rivala z Pardubic. Dále se Mountfield střetl dvakrát s Kometou a Olomoucí, přičemž s oběma soupeři doma uspěl a na venkovním ledě padl. Hradec se střetl v rámci přípravy i se dvěma prvoligovými družstvy, nejprve porazil Litoměřice 5:1 a poté Kladno 2:1 v prodloužení.

Mountfield neměl moc povedený vstup do sezóny, když v prvních osmi kolech vyhrál pouze s Energií 4:0 a Pardubicemi 8:2. Proti Litvínovu a Plzni brali Východočeši jeden bod za prohru v nájezdech respektive v prodloužení.

V devátém kole s Libercem odstartovala třízápasová šňůra výher za dva body. Poté vyhrál Hradec Králové na ledě Olomouce a připsal si cenný skalp Třince 3:2 v samostatných nájezdech. Dvanácté kolo odehrál Mountfield ve Zlíně, kde padl v prodloužení.

PSG Zlín vs. Mountfield HK

Do utkání vstoupil lépe Hradec Králové, jelikož už v páté minutě prostřelil Kašíka útočník Lukáš Nedvídek. Vyrovnávací branku vstřelil téměř v polovině zápasu Roberts Bukarts.

V 56. minutě Zlín v přesilové hře rozebral královehradeckou obranu a Petr Holík pouze přehodil ležícího Patrika Rybára. O dvaadvacet vteřin později Mountfield srovnal. Před bránou se nejlépe zorientoval Andris Džerinš, jenž puk doklepl do prázdné brány a poslal duel do prodloužení.

Nastavený čas ukončil po minutě a čtyřiceti vteřinách Oldřich Kotvan, který propálil všechno před sebou a získal pro Valachy druhý bod.

Příchody: Ryan Potulny (Pelicans Lahti), Andris Džerinš (Dinamo Riga), Martin Bača (Orli Znojmo), Jindřich Barák (HK 36 Skalica), Blaž Gregorc (HC Dynamo Pardubice), Richard Jarůšek (BK Mladá Boleslav), Patrik Rybár (ŠHK 37 Piešťany), Martin Štajnoch (HC Dynamo Pardubice).
    Odchody: Adam Courchaine (Fehérvár AV19), Tomáš Král (Piráti Chomutov), Antonín Honejsek (PSG Zlín), Brian Ihnačák (HC Sparta Praha), Adam Svoboda (neznámo), Lukáš Vantuch (Bílí Tygři Liberce), Jiří Vašíček (HC Košice), Karel Pilař (Anyang Halla).

Během začátku sezóny doplnili tým Michal Dragoun a Jake Newton. Martin Bača odešel do Slavie a Tomáš Bulík bojuje o důvěru v partnerských Litoměřicích.

Piráti Chomutov vs. HC Kometa Brno

Piráti vstoupili do zápasu výborně. Ve čtrnácté minutě otevřel skóre domácích z levého kruhu Michal Vondrka, kterého po třinácti vteřinách napodobil Dávid Skokan, jenž byl důrazný před Vejmelkovou brankou – 2:0.

Na začátku druhé třetiny snížil za hosty Marek Kvapil, jenž využil přesilovou hru. Odpověď našel na konci periody Michal Poletín, který vytěžil třetí branku z velkého tlaku.

V závěrečném dějství skórovali pouze hosté. Nejprve Martin Zaťovič snížil na rozdíl jedné branky, poté poslal duel do prodloužení Marek Kvapil, který zaznamenal druhý gól v zápase.

Rozhodující branku vstřelil v prodloužení Michal Vondrka, který pro Chomutov získal druhý bod.

Poslední vzájemné střetnutí se datuje na konec února minulého ročníku, kdy Piráti na venkovním ledu urvali dva body v nájezdech. V patnácté minutě otevřel skóre v přesilovce Dominik Tejnor, na kterého navázal v polovině zápasu Jakub Chrpa – 0:2. Do konce zápasu skórovali ještě Rudolf Červený a Brian Ihnacak, kteří poslali duel do prodloužení. Rozhodnutí zařídil až v samostatných nájezdech Roman Červenka.