Piráti ubojovali vítězství s Motorem, hattrickem se blýskl Petr Koblasa

Napsal 23.04.2019 Ondřej Bartůněk, Michal Luxa
C h o m u t o v - V posledním kole baráže o Tipsport extraligu bylo jasné, že Chomutovští půjdou o patro níže, přesto se Piráti rozloučili vítězstvím 6:4 nad Českými Budějovicemi. Cestu za třemi body režíroval Petr Koblasa, jenž zaznamenal tři vstřelené branky. Výborný výkon předvedl také Dominik Pavlát, jenž vytáhl několik fantastických zákroků.
BAR12 út 23.4.2019
6:4(1:1, 3:1, 2:2)
CEB
Pavlát – Kovář, Knot, Zeman, Štich, Trefný, Blaha, Seemann – Tomica, Huml, Stránský – Koblasa, Klhůfek, Chlán – Dlouhý, Šťovíček, Duda – Chrpa, Chlouba, Ouřada
Č. Budějovice
Kváča – Babka, Vydarený, Prospal, Jandus, Doktor, Kachyňa – Heřman, Přikryl, Čermák – Doktor, Gilbert, M. Novák – Doležal, Bradley, Beránek – P. Novák, Dančišin, Šimánek

15. Koblasa (Huml, Duda), 28. Chlán (Klhůfek), 29. Kovář (Stránský, Chlouba), 38. Koblasa (Klhůfek), 43. Koblasa (Klhůfek), 59. Stránský (Huml)
20. Bradley (Jandus, Doležal), 37. Doktor, 51. Gilbert (M. Novák, P. Novák), 56. Přikryl (Jandus, M. Novák)

Štich (Chomutov) 10 minut

První velkou šanci měli domácí ve čtvrté minutě, kdy našel Ivan Huml od pravého mantinelu křižnou přihrávkou Jana Stránského. Jedenadevadesátka Pirátů však nevsítila branku. O minutu později pronikl do útoku po pravé straně Jakub Doktor. S kotoučem se natlačil až do brankoviště a spolu s gólmanem Chomutova dopravil černou gumu do branky. Sudí však za takovýchto okolností nemohl branku uznat. O dalších třicet vteřin později se snažil Petr Koblasa s pukem obkroužit branku. Tento nečekaný výjezd však ztroskotal na hokejce Petra Kváči.

Obrovskou šanci měl v desáté minutě Cody Bradley, jenž našel odraženou černou gumu mezi kruhy a měl spoustu času na zakončení. Příležitostí ovšem pohrdl, puk skončil mimo. Piráti šli do vedení po využité přesilové hře v patnácté minutě. Po parádní souhře našel zpoza klece Ivan Huml mezi kruhy Petra Koblasu, který se nemýlil – 1:0. Vyrovnání přišlo jedenáct sekund před první sirénou. Přesilovou hru využil Cody Bradley, kterého našel u levé tyče Martin Jandus. Rodák z americké Tampy zakončoval do odkryté klece – 1:1.

Obrovskou šanci měl v pětadvacáté minutě Miloslav Čermák, který po nahrávce zpoza branky zakončoval z bezprostřední blízkosti. Dominik Pavlát však skvěle zastavil příležitost hostů. Ve 27. minutě měli hosté přesilovku pěti proti třem. Při ní vznikla před chomutovskou svatyní velká skrumáž, z které mohl vytěžit gól Jiří Šimánek. V zakončení mu ovšem na poslední chvíli zabránil Ivan Huml. Po nevyužití dvojnásobné přesilovky přišel trest v podobě dvou slepených branek Pirátů. Nejprve si po pravé straně najel do útočného pásma Pavel Klhůfek, obešel obránce a zadovkou vybídl ke skórování Petra Chlána – 2:1.

O minutu později našel od pravého mantinelu Jan Stránský mezi kruhy najetého Lukáše Kováře, který upravil na - 3:1. Hosté snížili ve třicáté sedmé minutě. Jakub Doktor našel puk za pirátskou klecí a rychlou otočkou kolem levé tyče usměrnil černou pryž za záda brankáře – 3:2. Dvougólové vedení vrátil domácím Petr Koblasa o minutu později. Jemu nahrál od levého mantinelu rozjetý Pavel Klhůfek. Hráč s jedenáctkou na zádech upravil skóre na 4:2 zakončením z voleje.

Bleskovou souhru předvedli Piráti ve 43. minutě. Pavel Klhůfek vyhrál buly na Petra Koblasu, který přesnou ranou zkompletoval hattrick – 5:2. Ve čtyřicáté šesté minutě pálil při přesilovce z pravého kruhu Martin Beránek. Dominik Pavlát zakročil ramenem a následná dorážka Romana Přikryla nebyla úspěšná. V 51. minutě snížil na rozdíl dvou branek David Gilbert, který trpělivě čekal u pravé tyče na přihrávku zleva od Martina Nováka a stanovil skóre na 5:3.

V padesáté páté minutě hráli hosté druhou přesilovku pěti proti třem. Velkou šanci měl Cody Bradley, který z pravého kruhu zakončoval odraženou střelu René Vydareného od modré čáry. Dominik Pavlát však předvedl senzační zákrok lapačkou. O půl minuty později však už kapituloval. Na modrou čáru dostal nabito Roman Přikryl, který tvrdou dělovkou propálil vše, co mu stálo v cestě – 5:4. Přesně minutu před koncem uzavřel sezónu Pirátů posledním gólem do odkryté klece Jan Stránský. Chomutovští tak zakončili letošní ročník výhrou nad Českými Budějovicemi 6:4.

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): „Viděli jsme vyrovnané utkání, které rozhodla naše produktivita – byli jsme trošku šikovnější v zakončení. Vyhráli jsme 6:4, oba týmy daly šanci mladým hráčům, kteří budou pro Chomutov i Budějovice důležitými články v budoucnu. Chtěl bych poděkovat mužstvu za to, jak jsme zápas odehráli. Sezóna byla strašně náročná, bylo tam strašně moc úskalí. Jsem rád, že to kluci nezabalili a ukončili jsme sezonu vítězstvím.“

Václav Prospal (ČEZ Motor České Budějovice): „Zápas byl odraz celé baráže de facto přesně, jak jsme ji sehráli. Tím bych hodnocení zápasu asi ukončil. Pro nás to je hořké zakončení sezony, protože mi kluci dali všechno, co měli. Chtěl bych jim určitě poděkovat za to, jak se prezentovali, co všechno obětovali a co všechno odvedli za deset měsíců. Baráž hodila ostudnou kaňku na celý náš rok. Jak jsme se prezentovali v některých pasážích zápasu proti Chomutovu, přesně ukazuje, jak jsme odehráli baráž.“