Mladežnický hokej

Piráti se vrací do tréninku. „Už to bylo dlouhé,“ shodují se Jíra s Minčákem

Napsala 24.11.2020 Redakce
C h o m u t o v - Mírnější stupeň vládních opatření opět otevřel možnost trénovat pohromadě i mládežníkům, kteří se se svými kmenovými trenéry sházejí venku po šestičlenných skupinkách a nadále pokračují v online fázích. Podrobnosti přidávají šéftrenér akademie Petr Jíra a žákovský kouč Jan Minčák.

Doteď se všichni mládežníci připravovali individuálně a případně online, nyní už se opět vrátili do známých skupinek. „Vracíme se do režimu, než jsme nastupovali do online tréninku. Trénujeme v šestičlenných skupinkách už od pondělí, což bude kombinované s nějakým online tréninkem,“ říká Petr Jíra.

Po měsíci odloučení a odkázání pouze na moderní technologie, se Piráti poprvé sešli v pondělí, kdy byla vůbec první šance. „Myslím, že už online tréninky trvaly dlouho, takže to bude zpestření, ale nebude to plnohodnotný trénink, který potřebujeme s týmem dělat na ledě,“ bilancuje šéftrenér.

A jinak tomu nebylo ani u menších kategorií. „Mně osobní kontakt určitě chyběl. V pondělí jsem si to po dlouhé době užíval, když jsme mohli trénovat po skupinkách. Byla to paráda, zasmáli jsme se, potrénovali jsme a zahráli si nějaké hry. Bylo vidět, že kontakt chybí oběma stranám,“ doplňuje Jan Minčák.

Venkovní fáze se netýkají pouze dorostu a juniorky, ale také žáků. „Čtvrtá třída bude chodit čtyřikrát v týdnu ven, trénujeme v Droužkovicích na kurtu a na hřišti a využíváme i hokejbalové hřiště Tomáše ze Štítného. Ponechali jsme k tomu jeden online trénink, ale kdyby bylo špatné počasí, spojíme se online večer. Podobně to má i třetí třída,“ pokračuje kouč těch nejmenších.

„U sportovních tříd budeme preferovat venkovní tréninky, které doplníme online formou maximálně jednou týdně,“ připojuje Jíra a povídá dál, „u akademie jsme se domluvili s Kamilem Koláčkem, že budeme trénovat třikrát týdně venku a dvakrát online, protože tam už potřebujeme dělat sílu. Budeme se držet tréninku, který se nám teď osvědčil.“

Vzhledem k situaci chomutovský trenérský štáb řešil i možnost trénovaní venku, jenomže použitelnou alternativu nenašel. „Zkoušeli jsme Povrly, ale všechno si zabraly Litoměřice. Když jsem tam volal panu Fišerovi, řekl mi, že jsem ten den už desátý. Tam je to zabrané,“ smutní hlavní kouč juniorů.

Mírně pozitivní je však výhled na další období, kdy by se mohla celá mužstva vrátit na led do plného tréninku a do zápasů bez diváku. „Pokud by to šlo tímhle tempem, příští týden bychom mohli být ve trojce. Podle těch opatření – PES – bychom mohli zprovoznit skatemill, který bych chtěl do tréninku určitě narvat, aby nám kluci začali bruslit aspoň takhle. Od třetího stupně můžeme trénovat na ledě a hrát bez diváků,“ potvrzuje Petr Jíra.

Zatím se však mohou mladé celky scházet pouze venku, kde se každým dnem zhoršuje počasí. „Říkáme dětem, aby byly teple oblečené, což na úvod splnily. Musíme je trochu chránit, aby nám zase nenastydly a měli jsme s kým trénovat,“ culí se Minčák.

„V tréninku se rozcvičí a zahřejí, takže nemůžou být úplně nabalení. Myslím, že s tím nebude problém. Do kabin nás nepustí, takže se kluci hned nepřevléknou, ale budeme na ně apelovat, aby si přes sebe vzali něco teplého a jeli rychle domů,“ uzavírá Jíra.