Piráti se vracejí před domácí publikum, ve čtvrtém kole play-out vyzvou Pardubice

Napsal 18.03.2019 Marcel Holl
C h o m u t o v - Po dvou nezdarech s Karlovými Vary a Litvínovem Piráti v neděli zabrali a porazili Pardubice. Právě s tímto sokem se svěřenci kouče Růžičky utkají v úterním utkání na domácím ledě. Pokud se chtějí Chomutovští vyhnout baráži, musí zopakovat výsledek z východu Čech a doufat ve ztrátu Energie v domácím souboji s Litvínovem. Souboj čtvrtého kola skupiny o umístění začíná v ROCKNET ARÉNĚ v tradičních 17 hodin a 30 minut.

Dynamu letošní ročník nevyšel a po dvou letech je čeká tuhá bitva o setrvání v nejvyšší soutěži i pro příští sezónu. Klíčových faktorů je několik, ale ten úplně nejzásadnější je, že Východočeši dosud nasbírali pouhých devětatřicet bodů.

Během sezóny došlo k několika hráčským změnám a i změně na trenérském můstku. Vlády se ujal Pardubák Ladislav Lubina, ale ani on nevyvedl tradiční celek z krize. „Byla mi hanba na té střídačce stát, za výkon hráčů jsem se styděl,” zlobil se na tiskovce po nedělním měření sil s chomutovskými Piráty.

Piráti mají s Dynamem pozitivní bilanci ve vzájemných zápasech

Piráti v prvním vzájemném utkání na ledě Pardubic ztratili slibně rozehraný zápas. V dalších čtyřech případech ale vždy slavili vítězství. Třikrát v základní hrací době a jednou vyloupili pardubický led po nájezdech.

Pardubice – Chomutov 5:3 (1:0, 2:3, 2:0)

Branky a nahrávky: 15. Wishart (Bubela, Dušek), 40. Treille (Dušek, Bubela), 40. Wishart (Svoboda, Trončinský), 44. Dušek (Bubela, Budík), 57. Mandát (Perret) – 21. Huml (Marjamäki, Tomica), 26. Růžička (Stránský), 30. Růžička (Dietz, Duda). Vyloučení: 5:8 navíc Trončinský (PCE) na 5 + DKÚ. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci:7 085. Střely na branku: 27:26. Zblokované střely: 17:24. Hity: 4:10. Vhazování: 32:22.

Chomutov – Pardubice 6:1 (2:0, 1:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 9. Sklenář (Růžička), 18. T. Svoboda (Flemming, Štich), 30. Knot (T. Svoboda, Růžička), 51. Klhůfek (Duda, Štich), 54. T. Svoboda (Růžička), 56. Růžička (Knot, Dietz) - 47. Marosz (Vondráček, Hrabal). Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci:3 876. Střely na branku: 35:23. Zblokované střely: 8:11. Hity: 9:9. Vhazování: 32:34.

Pardubice – Chomutov 2:3 sn (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Perret (Eklund, Dušek), 49. Machala (Voženílek, Ihnačák) – 15. Raška (Klhůfek), 36. Jank (Růžička, Flemming), rozh. náj. Růžička. Vyloučení: 8:6 navíc Tomica na 10 minut. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci:6 465. Střely na branku: 21:28. Zblokované střely: 13:8. Hity: 5:6. Vhazování: 35:24.

Chomutov – Pardubice 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Klhůfek (Blaha), 38. Raška (Tomica, Dietz), 47. Blaha (Růžička). Vyloučení: 7:5 navíc Dietz (CHM) na 10 minut. Bez využití. Diváci:3 571. Střely na branku: 25:30. Zblokované střely: 9:12. Hity: 7:6. Vhazování: 31:27.

Pardubice – Chomutov 4:7 (1:1, 0:5, 3:1)

Branky a nahrávky: 5. Kloz (Poulíček, Perret), 50. Kloz (Eklund, Ihnačák), 51. Mandát (Kloz, Schaus), 52. Budík (TS) – 1. Jank (Koblasa, Duda), 21. Koblasa (Růžička, Jank), 23. Chlán (M. Svoboda, Flemming), 25. Flemming, 32. Růžička (Duda), 37. Raška (M. Svoboda, Štich), 59. Duda (Růžička). Vyloučení: 3:5 navíc Ihnačák (PCE) na 10 minut. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci:3 115. Střely na branku: 29:29. Zblokované střely: 16:13. Hity: 9:5. Vhazování: 26:37.

Milníky z nedělního klání

Hned několik milníků padlo v nedělním utkání. Juniorský střelec Petr Chlán si odbyl extraligovou premiéru, kterou okořenil brankou. Povedlo se mu to samé co v Chance lize za ústecký Slovan.

Dalším důležitým milníkem je, že hokejový veterán a hráč s pověstí rebela Radek Duda v neděli překonal hranici pěti set kanadských bodů v Tipsport extralize. Aktuálně má sokolovský odchovanec na svém kontě 729 startů v nichž nashromáždil 502 bodů (214+288).

Významného mezníku v kariéře se dočkal také pirátský kapitán a hráč na černou práci Marek Tomica. Útočník s číslem 14 na dresu se stal teprve osmnáctým hráčem v historii, kterému se podařilo nastoupit v nejvyšší tuzemské soutěži k tisícovce zápasů. "Tombovi" se to navíc povedlo nashromáždit pouze za dva extraligové kluby.