Piráti se vracejí na domácí led, v pátém přípravném utkání vyzvou Karlovy Vary

Napsala 16.08.2015 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Před Piráty stojí jasný úkol, zkorigovat nepříznivou bilanci jedné výhry s ruským Omskem a tří proher s domácími soupeři. K pátému duelu nastoupí v chomutovské SD ARÉNĚ mistr Tipsport extraligy z roku 2009 HC Energie Karlovy Vary. Výsledky Energie jsou v přípravě jako na houpačce. Jak se jí bude dařit na severu Čech? Přijďte se podívat v úterý 18. srpna od 17:30.

Karlovy Vary v přípravě

Energie poprvé nastoupila v ostré přípravě na ledě pražské Slavie, kde po vyrovnané první třetině podlehla 2:5. Nejvýraznějším hráčem, co se týče produktivity, byl Matěj Zadražil, jenž jednu branku sám vstřelil a v polovině druhého dějství přihrál Michalu Vachovcovi.

Další ledovou plochu, kterou Karlovarští navštívili už i s kapitánem Radkem Dudou, byla plzeňská Home Monitoring Aréna. Škodovka dobře začala a po úvodních deseti minutách vedla 2:0. O vyrovnání a následný útok na vítězství za tři body se postarali Petr Koblasa, Radek Duda a Tomáš Rohan, jenž upravil na 3:2. Hosté si vedení dlouho neudrželi, jelikož hned minutu po trefě Tomáše Rohana domácí Jakub Jeřábek vyrovnal - 3:3. Po šedesáti minutách následovaly nájezdy, které trefou mezi betony rozhodl Martin Bartek.

Karlovarští si poté na domácím ledě spravili chuť vítězstvím 5:3 nad Slavií. Na výhře měli zásluhu Jaromír Kverka, Martin Bartek, Petr Koblasa, Tomáš Rachůnek a Vojtěch Tomeček, kteří dostali kotouč za záda slávistického gólmana Alexandra Hyláka.

Nejprestižnějším soupeřem byl Amur Chabarovsk. Jediný zahraniční soupeř Energie v přípravě uspěl v KV aréně po výsledku 3:1, když domácím povolil skórovat až v samotném závěru utkání. Jedinou trefu si připsal kapitán Radek Duda.

Změny na soupisce před nadcházející sezónou

Příchody: Václav Benák - Pardubice, Rostislav Marosz - Třinec (hostoval v Olomouci), Tomáš Rachůnek - Olomouc, Michal Gulaši - Södertälje (Švédsko), Marcel Haščák - Chabarovsk (Rusko).

Odchody: Ondřej Šmach - Banská Bystrica (Slovensko), Jekabs Redlihs - Chomutov, Stanislav Balán - Vítkovice, Radim Hruška - Mladá Boleslav, Roman Pšurný - Přerov, Tomáš Micka - Slavia (konec hostování), Zdeněk Bahenský - neznámo.

AKTUALNÍ SESTAVA ENERGIE PRO SEZÓNU 2015/2016

Brankáři: Vladislav Habal, David Honzík a Tomáš Závorka.

Obránci: Václav Benák, Radim Bičánek, Petr Binias, Radek Deyl, Tomáš Dvořák, Michael Gulaši, Tomáš Harant, Tomáš Kvapil, Vladimír Sičák, Ondřej Šafář, Denis Šimek, Jan Tomeček a Martin Weinhold.

Útočníci: Martin Bartek, Ondřej Beránek, Radek Duda, Jakub Flek, Sebastian Gorčík, David Dríger, Tomáš Harkabus, Marcel Haščák, David Hruška, Petr Koblasa, Martin Kohout, Jaromír Kverka, Rostislav Marosz, Martin Osmík, Tomáš Rachůnek, Vojtěch Tomeček, Michal Vachovec a Matěj Zadražil.

Poslední vzájemné utkání

Již je to rok, co Piráti zvítězili na domácím ledě proti Karlovým Varům 3:2. Utkání proběhlo v rámci přípravných zápasů na sezónu 2014/2015, ve které si nakonec Chomutovští vybojovali účast v Tipsport extralize.

SD ARÉNA si v srpnu loňského roku užívala dramatické utkání, ve kterém Piráti museli dvakrát dotahovat jednobrankový náskok hostů. O vyrovnávací branku se po trefě karlovarského Vojtěcha Tomečka postaral Radek Havel, jenž poslal svižnou střelu od modré - 1:1. Zlom nejen ve skóre, ale i ve hře samotné přišel po gólu Karla Tona, jenž smazal náskok, který zařídil Juris Štals - 2:2. Chomutovští se ve 49. minutě dočkali vítězného gólu. Jan Rutta prostřelil vše před sebou a poslal Piráty do vedení - 3:2. Stav se po několika dalších šancích nezměnil a doma zůstaly tři body za výhru.

Sestavy soupeřů v posledním přípravném utkání

Energie: Habal – Gulaši, Benák, Bičánek, Harant, J. Tomeček, Deyl, Weinhold – Duda, Haščák, Bartek, Rachůnek, Zadražil, Hruška, Vachovec, Marosz, V. Tomeček, Gorčík, Kverka, Koblasa, Gríger.

Piráti: Strmeň – Redlihs, Rutta, Kranjc, Rýgl, Drtina, Jánošík, Tejnor, Šidlík – Vondrka, Růžička, D. Květoň – Tomica, D. Kaše, Hovorka – Sklenář, Račuk, Pospíšil – Hřebejk, Dušek, L. Květoň.