Piráti se v netradičním čase představí na ledě Jihlavy. Připíší si další body?

Napsal 23.10.2014 Michal Luxa
C h o m u t o v - Piráti zajíždějí na led jihlavské Dukly, která přesunula po dohodě se Severočechy start utkání na páteční večer. Celá situace vznikla kvůli tomu, že v Jihlavě by se hrál ve stejný čas duel mezi tamní Vysočinou a Zbrojovkou Brno. Svěřenci Břetislava Kopřivy budou chtít odčinit domácí porážku s Mostem a připsat si další důležité body do tabulky. Úvodní vhazování je na programu v pátek 24. října od 20:00.

HC Dukla Jihlava

Oba týmy se již v letošní sezóně střetly. První vzájemný duel vyhráli chomutovští Piráti, kteří zdolali svého soupeře z Vysočiny až po samostatných nájezdech. Ten rozhodující proměnil nejproduktivnější hráč Chomutova Marek Hovorka, jenž rozhodl o bodu navíc pro své mužstvo.

Reakce trenérů na vzájemný zápas

Aleš Totter (Piráti Chomutov): „Vítězství, i když jenom za dva body, je cenné pro sebevědomí hráčů. Tým celou dobu věřil, že vyrovná. První třetinu jsme začali aktivně, vedli jsme 1:0 a 2:1, pak jsme se vlastní nedisciplinovaností, jak herní, tak vyloučeními, dostali do vyrovnaného stavu. Ve druhé třetině se hra vyrovnala a zklidnila. Byly tam pasáže, kdy se hrálo nahoru – dolů a čekalo se, kdo dá gól. My jsme udělali chybu na buly, špatně jsme si rozebrali hráče a byli jsme dole. Z týmu ale byla cítit vůle, že se o to chce porvat. Stáhli jsme hru na tři lajny a rvali se v útočné třetině, z toho pramenila dvě, tři přečíslení soupeře. Na konci nám vyšel risk při hře šest na čtyři a před prodloužením jsme si jen řekli, že nechceme opakovat porážku s Mostem.“

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): „Do utkání jsme vstoupili malinko s respektem, protože máme hodně mladých hráčů, kteří ještě takové utkání nehráli. Postupem času se to vyrovnalo a myslím si, že ve druhé třetině jsme měli spoustu šancí. Na konci jsme dostali branku v oslabení, soupeři se to tam odrazilo šťastně, to už neovlivníme. Musím se ještě podívat na zákrok který oslabení předcházel, protože si nejsem jistý, že to faul byl. Penalty už jsou vabank. Měli jsme příležitosti zvýšit na 4:2, pak dal soupeř břevno. Byli jsme důstojným soupeřem.“

poř. tým Z V VP PP P skóre B
2. Chomutov 16 9 1 3 3 42:29 32
5. Jihlava 16 7 2 2 5 58:45 27

Dukla Jihlava - Stadion Litoměřice 5:4 po prodl. (1:2, 2:0, 1:2 - 1:0)

Litoměřice poslal do vedení v desáté minutě Adam Chlápík, ale reakce hostujícího celku trvala jen několik vteřin. O vyrovnání se postaral Tomáš Čachotský. O minutu později si Severočeši vzali vedení zpět, což zařídil Vítězslav Bílek. Ve druhé periodě otočili stav zápasu na stranu domácích Miha Štěbin a Adam Zeman, který následně ve třetí části hry přidal branku na 4:2. Hosté dvěma slepenými góly poslali duel do prodloužení. O branky se postarali Vítězslav Bílek a Jaroslav Kalla. V čase 61:11 vstřelil vítěznou branku Marek Melenovský, jenž překonal střelou pod víko Přikryla.

Sestava Jihlavy:

Sáblík – Dobrovolný, Podlipnik, Urbanec, Štebih, Čáp, Schejbal, Šidlík – Čachotský, Zeman, Diviš – Seman, Melenovský, Důras – Březina, Štepánek, Mikeš – Malec, Kuřítko.

Statistické okénko

HC Dukla Jihlava- Piráti Chomutov
Tomáš Čachotský (6+13)Nejproduktivnější hráčMarek Hovorka (6+7)
Marek Melenovský (8)Nejlepší střelecB. McGregor a M. Hovorka (6)
Michal Důras (14)Nejlepší nahrávačVladimír Růžička (10)
Zdeněk Čáp (5+9)Nejproduktivnější obránceJiří Drtina (2+7)
Patrik Urbanec (25 TM)Nejtrestanější hráčVladimír Růžička (20TM)

O zápase ...

Zajímavé bude sledovat, kdo se postaví do branky Pirátů. V posledním zápase se totiž zranil Miroslav Kopřiva a duel dochytal Miroslav Hanuljak. Páteční zápas bude jistě zajímavý pro Michala Důrase, jenž působil v dresu Chomutova. Pokud se nevydáte přímo do ochozů Horáckého zimního stadionu, tak jej můžete sledovat na portálu www.onlajny.com, kde vám komentátor přiblíží všechny důležité situace.