Aktuální zprávy

Piráti se v dalším kole střetnou s pražskou Spartou, letos už potřetí

Napsal 06.12.2012 Petr Horčička
C h o m u t o v – Po nevydařeném utkání v Pardubicích, které Piráti prohráli 0:5, přijede na chomutovský led pražská Sparta. Poslední vzájemný duel vyzněl lépe pro Sparu, když v pražských Holešovicích přehrála Piráty 4:2. Celkem se s chomutovským celkem střetla už dvakrát, když první zápas prohrála, druhý naopak vyhrála. Zatím platí pravidlo, že vždy vítězí domácí celek. Potvrdí toto rčení na domácí půdě i Piráti?

Sparťané z posledních třech zápasů vyhráli pouze jeden, a to ten poslední s Libercem. Nejprve prohrála s vicemistrem loňského ročníku v Brně - 2:4, poté na domácím ledě nezvládli utkání s Karlovými Vary – 1:4, ale v posledním duelu přetlačili Bílé Tygry z Liberce – 2:1.

Úvod sezóny pro Spartu nebyl ideální. Jak se jí vedlo v uplynulé sezóně, tak letos je tomu pravý opak. Po první odehrané části hráči pražské Sparty zaznamenali pouhých osm bodů a na kontě měli devět proher, jednu výhru po samostatných nájezdech a dvě tříbodové vítězství proti Liberci a Pardubicím. Druhá čtvrtina už byla pro Pražany lepší, když dokázali posbírat dvaadvacet bodů. Na kontě měli pět porážek, dvě vítězství po prodloužení a šestkrát brali všechny tři body. Třetí část letošního ročníku odstartovali domácí prohrou s Karlovými Vary – 1:4 a výhrou z Liberce – 2:1.

Nejproduktivnějším bekem sparťanské obrany je Vladimír Sičák, který si připsal 11 kanadských bodů (1+10). V útoku vládne třiadvacetibodový Jaroslav Hlinka (7+16) a útočník s jednadvaceti body Petr Ton (12+9), který je spolu s Petrem Tenkrátem nejlepším střelcem pražského týmu.

Sparťanskou svatyni střeží posila za zámoří - Michal Neuvirth , který odchytal 17 zápasů s úspěšností 92,35 %. Záda mu kryje Marek Schwarz , který odchytal zápasů 12 s úspěšností nepřesahující 90 %.

Yorick Treille

Hlavním trenérem Sparty je Josef Jandač, který nedávno skončil v kontinentální hokejové lize na lavičce Lva Praha, do kterého před sezonou zamířil právě ze Sparty. Jako Jandačův asistent působí chomutovskému publiku dobře známý Jan Votruba.

V chomutovských barvách působí formou měsíční zkoušky Yorick Treille , který působil právě Spartě. V konkurenci pražského týmu se ale neprosadil, a tak ho tým uvolnil. Chomutovské vedení mu nabídlo měsíční zkoušku, ve které zatím zaznamenal tři branky. Naopak ve Spartě působí ex-chomutovský Jan Votruba , coby asistent hlavního trenéra. Votruba působil na severu Čech v minulé sezóně, po boku Václava Sýkory. Oba byli z mužstva odvolání v semifinálové sérii s Olomoucí.

Tabulka po 28. kole

Piráti po středeční dohrávce v Pardubicích klesli na třináctou příčku. V osmadvaceti odehraných kolech zaznamenali třicet dva bodů za pět výher v základní hrací době, sedm výher po základní hrací době, ve kterém také třikrát prohráli a bez bodu vyšli Chomutovští celkem třináctkrát. Na poslední Liberec mají Chomutovští dvoubodový náskok. Bílí Tygři pořád mají dvě utkání k dobru. Sparťanům prozatím patří jedenáctá příčka, když v sedmadvaceti zápasech posbírali třicet tři bodů, stejně jako dvanácté Karlovy Vary. Na Chomutov tak mají jednobodový náskok, a podobně jako Liberec mají jeden zápas k dobru.

poř. tým Z V VP PP P skóre B
13. Chomutov 28 5 7 3 13 66:89 32
11. Sparta Praha 27 9 3 0 15 75:87 33

Poslední vzájemný zápas

ELH - 16. kolo, úterý 30. 10. 2012, 18:30 HC Sparta Praha - Piráti Chmutov 4:2

V dohrávaném 16. kole Tipsport Extraligy zajeli Piráti Chomutov na led pražské Sparty. Do vedení se dostali Piráti v přesilovce po střele Hřebejka, domácí však stačili vyrovnat po střele Pacovského. Ve 2. třetině se dokázali prosadit jen domácí po trefě Tenkráta. Ve třetí třetině padlo nejvíce branek a domácí si svůj náskok ještě navýšili na konečných 4:2.

Branky a nahrávky: 9. Pacovský (Sičák, Rachůnek I.), 25. Tenkrát (Broš, Krstev), 47. Tenkrát (Broš, Hovorka), 51. Foster (Rachůnek T., Jánský) - 6. Hřebejk (Hruška, Kraft), 50. Lušňák (Hruška, Duda). Rozhodčí: Souček, Lacina - Horinek, Svoboda. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 731. Střely na branku: 37:33. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.

HC Sparta Praha: Schwarz (Sedláček) - Vallin, Hořava, Kočí, Sičák, Gawryletz, Mojžíš, Philipp, Krstev - Broš, Hovorka, Rachůnek I., Bahenský, Rachůnek T., Tenkrát, Pacovský, Přibyl, Jánský, Forman.

Piráti Chomutov: Řehoř (Kostúr) - Palin, Pulpán, Jurčina, Bartejs, Rutta, Mrázek, Rýgl - Michael Frolík, Duda, M. Procházka - D. Hruška, Kraft, Hřebejk - Lušňák, Zálešák, Gajovský - Jíra, Sikora, Hromas.

„My jsme to utkání nezačali dobře. Pět minut jsme byli pod tlakem, pak jsme se z toho vymanili, chvíli to kontrolovali a dali gól, ale pak jsme asi naprosto zbytečně inkasovali. Od druhé třetiny byla Sparta lepší a tlačila, až jsme měli problémy s vystřídáním hráčů a nemohli se dostat ke střídačce. Sparta pak dala ten vedoucí gól. Ve třetí třetině jsme to zredukovali a chtěli hrát více dopředu, což se nám dařilo, a měli jsme tam v určitých fázích šance, ale kdykoliv jsme tu šanci nedali, Sparta trestala. Po gólu na 4:2 už jsme to nezvládli,“ hodnotil zápas, tehdy ještě hlavní kouč Pirátů, Jiří Doležal.

Kabina pražské Sparty

ELH - 28. kolo, úterý 4. 12. 2012, 18:30 HC Bílí Tygři Liberec – HC Sparta Praha 1:2

Na půdě Bílých Tygrů se sparťanům v této sezoně daří! Podruhé si z tygřího doupěte odvážejí plný počet bodů. O vítězství se ale museli strachovat do posledních sekund, na trefy Hlinky a Broše totiž odpověděl Víšek. Jednobrankový náskok však Holešovičtí nakonec uhájili.

Branky a nahrávky: 48. Víšek (Čakajík) - 35. Hlinka (Milam, Tenkrát), 43. Broš (Hovorka). Rozhodčí: Hribik, Blecha - Rozlílek, Kis. Vyloučení: 10:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3955. Střely na branku: 36:23. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

Bílí Tygři Liberec: Vošvrda - Čutta, Čakajík, Derner, Jánošík, Moravec, Výtisk, Štich - Pospíšil, P. Nedvěd, Bárta - Duda, Filippi, Víšek - Bulíř, Dušek, Vantuch - J. Vlach, Bortňák, Jonák - Špaček.

HC Sparta Praha: Neuvirth - Sičák, Pilař, Gřegořek, Milam, Vallin, Philipp, Krstev - Ton, J. Hlinka, Pacovský - Tenkrát, Přibyl, I. Rachůnek - Hovorka, Broš, Sekáč - Jánský, Forman, Bahenský - Foster.

„Jsme rádi, že jsme dnes vyhráli, bylo to vybojované vítězství. Takovéto zápasy se hrají na krev a nepřináší moc hokejové krásy. Rozhodujícím momentem byla naše ubráněná oslabení ve třech a také to, že jsme dokázali vstřelit první gól,“ hodnotil utkání Josef Jandač, hlavní trenér Sparty.

Kabina Chomutova

ELH - 28. kolo, středa 5. 12. 2012, 18:10 HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - Piráti Chomutov 5:0

V rámci dohrávky 28. kola zajížděli Piráti Chomutov na led HC ČSOB Pojišťovny Pardubice. Domácí poslal v první třetině do vedení v přesilovce střelou od modré Kindl. Piráti ve druhé třetině vyrovnali, ale branka jim nebyla uznána a tak domácí mohli svůj náskok poté pohodlně zvýšit o další dvě branky. Ve třetí třetině přidali domácí ve dvounásobné přesilovce jednu branku a v klasické přesilovce další a pohodlně dovedli utkání k vítězství 5:0.

Branky a nahrávky: 12. Kindl (Benák, Bartek), 31. Buchtele (Ďaloga), 32. Krejčí (Benák, Kindl), 54. Krejčí (Hemský). Rozhodčí: Hribik, Šír – Bláha, Kostka. Vyloučení: 8:12, navíc Frolík (Piráti) 10 minut OT. Využití: 4:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6143. Střely na branku: 36:30. Průběh utkání: 5:0.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Růžička (Salfický) – Kindl, Ďaloga, Kočí, Benák, Píša, Gawryletz, Drtina – Hemský, Krejčí, Somík – Bartek, Nosek, Starý – Radil, Kousal, Buchtele – Semorád, Nahodil, Zohorna – Cetkovský.

Piráti Chomutov: Kostúr (od 32.Řehoř) – Palin, Pulpán, Rýgl, Jurčina, Pavlas, Mrázek, Bartejs, Szakal – Frolík, Kraft, Hřebejk – Hruška, Zálešák, Treille – Seman, Sikora, Hromas – Lušňák, Procházka, Důras.

„Těžko se mi tento zápas hodnotí, protože jsme hráli důstojně pouze první třetinu. Potom jsme neplnili pokyny, které jsme si řekli. Věděli jsme, že Pardubice mají silné přesilovky, přesto jsme hráli velkou část zápasu v oslabení, a to se nám nevyplatilo. Soupeř ukázal, jak je v přesilovkách silný,“ hodnotil utkání Stanislav Mikšovic, asistent trenéra Pirátů.

Chomutovští se se Spartou v letošní sezóně střetli už dvakrát. Domácí utkání vyhráli, venkovní prohráli.

Zápas se odehraje v úterý, sedmého prosince.Úvodní buly v chomutovské aréně je naplánováno na tradičních sedmnáct hodin a třicet minut. Živě ho můžete sledovat prostřednictvím TV Tipsport nebo na internetovém serveru www.onlajny.com