Aktuální zprávy

Piráti se sešli ke společné přípravě, trenéři vyzkouší také Jana Havla a Patrika Kadeřávka

09.07.2017 Tisková zpráva
C h o m u t o v – Druhá červencová neděle se stala dnem, kdy se poprvé sešel téměř kompletní kádr Pirátů pro nadcházející ročník Tipsport extraligy. Z aktuální soupisky chyběla čtyři jména, trenérům Růžičkovi, Šťastnému a Martínkovi se hlásily všechny nové tváře včetně dvou dosud nejmenovaných hráčů, kteří přichází do Chomutova na zkoušku. Nyní čeká mužstvo relativně dlouhé období jednofázových i dvoufázových tréninků, první přípravný duel je totiž na programu až téměř za tři týdny.

Krátce před patnáctou hodinou se začaly trousit do kabiny pirátského A-týmu více či méně známé tváře, což bylo neklamné znamení toho, že startuje společná příprava extraligového celku, který bude v příští sezóně obhajovat účast v semifinále Generali play-off.

Po krátkém proslovu hlavního kouče Vladimíra Růžičky se hráči začali připravovat na úvodní společnou jednotku. Ty budou hned v následujícím týdnu i dvoufázové a polykat je ještě nebudou kapitán Michal Vondrka, brankář Ján Laco a Brett Flemming. „Všichni se zapojí v průběhu příštího týden, od následujícího pondělí už se budeme připravovat kompletní,“ prozrazuje Vladimír Růžička, jemuž na úvodním srazu chyběl ještě Tomáš Král.

Poprvé se objevili tři hokejisté, o jejichž příchodu klub informoval už dříve. Slovenský obránce Tomáš Slovák si po kabině na starém zimním stadionu prohlédl i šatnu moderní SD ARÉNY, Alex Rašner a Mário Grman dorazili bojovat o místo v sestavě.

Kromě dvou zmíněných obránců přijeli pod vrcholky Krušných hor na zkoušku také dva mladíci ročníku 1996. Den po jednadvacátých narozeninách naskočil do přípravy v Chomutově útočník Jan Havel, obránce Patrik Kadeřávek oslaví jednadvacetiny až v říjnu.

Oba novicové mají za sebou společné působení v mládežnických týmech Sparty. Starší útočník Jan Havel (na horním snímku vlevo) oblékl v české metropoli také dres Slavie nebo Letňan a krátce si vyzkoušel nejvyšší švédskou soutěž hráčů do osmnácti let v barvách Färjestadu.

V posledních dvou letech pendloval pražský rodák mezi Spartou, za niž si připsal pět startů v Tipsport extralize, a Benátkami nad Jizerou. Ve středočeském týmu strávil většinu předešlého ročníku, v němž zaznamenal ve WSM lize 37 startů, pět gólů a stejný počet asistencí.

O pár měsíců mladší obránce Patrik Kadeřávek pochází z Velkých Popovic, které v osmé třídě opustil, aby se přesunul do mladšího dorostu Sparty. Z nového působiště nakoukl během sezóny 2012/2013 do reprezentační sedmnáctky, za niž odehrál pět střetnutí s bilancí jedné asistence.

Na jaře 2016 pomohl Patrik Kadeřávek sparťanské juniorce ke stříbrné medaili a v následující letní přestávce zvolil odchod do Znojma. V dresu Orlů si zahrál dva zápasy Ligy mistrů s Fribourgem a v Mnichově, naskočil do 45 duelů základní části rakouské mezinárodní soutěže EBEL a odehrál i všechna čtyři čtvrtfinále s Klagenfurtem. Na premiérový seniorský bod v mistrovském utkání však zatím čeká.

Všichni čtyři hráči na zkoušku budou mít možnost přesvědčit trenéry o svých kvalitách během přípravných duelů, které odstartuje v pátek 28. července domácí bitva s účastníkem Kontinentální hokejové ligy z Jekatěrinburgu. Následují pak další dva souboje před vlastními fanoušky s libereckými Bílými Tygry v repríze jarního semifinále a s německým souborem Fischtown Pinguins z Bremerhavenu.