Piráti se Zlínem ještě neprohráli. Potvrdí nadvládu i v posledním vzájemném utkání?

Napsala 23.02.2017 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti se ve 49. kole Tipsport extraligy střetnou se Zlínem, s kterým zatím neprohráli a získali všech devět bodů. Oba celky budou bojovat o kýženou pozici. Zlínští jsou na hranici skupiny o umístění a Piráti ztrácí pouhý bod na šestou Kometu. V příštím duelu se potkají dva týmy, jenž mají nejhorší procentuální úspěšnost oslabení, naproti tomu Piráti mají druhou nejúspěšnější přesilovku. Utkání se odehraje na Stadionu Luďka Čajky v pátek 24. února od 17 hodin a 30 minut.

Zlín čtyři kola před koncem extraligy

Zlín se po první čtvrtině ligy nacházel na desátém místě s šestnácti body. Kromě Pardubic a Energie měl pod sebou Vítkovice a Plzeň, která ho do poloviny soutěže přeskočila. Zlínští byli na dvanáctém místě za sedm výher, dvě výhry a prohry v prodloužení či nájezdech a patnáct duelů, z kterých odešli bodově naprázdno.

Ivan Huml a Michal Poletín se prosadili ve všech vzájemných zápasech

Třetí čtvrtinu se Moravané zvedli a vrátili se na desátou příčku s třiapadesáti body, které měla i Plzeň na devátém místě. Od jednačtyřicátého do 47. kola střídala výhra porážku. Valaši vyhráli s Litvínovem, Mladou Boleslaví a Pardubicemi, naopak nestačili na Liberec, Plzeň a Spartu. V předminulém kole Zlín získal v Třinci bod za prodloužení a poté porazil v dohrávce Vítkovice.

Bilance jasně pro Piráty

První utkání se odehrálo v SD ARÉNĚ v rámci desátého kola. Piráti brzy prohrávali kvůli gólu Robert Říčky. Rychlé odpovědi přišly z holí Davida Kämpfa a Vladimíra Růžičky, kteří otočili vývoj utkání. Ještě do první sirény se prosadili Petr Holík a Michal Poletín. Od druhé třetiny se do zlínské brány postavil Kašík, jenž ještě do přestávky inkasoval góly od Davida Kašeho a Ivana Humla. V posledním dějství sice snížil David Šťastný, ale poté na konečných 6:3 uzavřel druhou brankou v zápase Vladimír Růžička.

Třiadvacáté kolo odehráli Piráti ve Zlíně, kde šli už v první minutě do vedení díky přesnému zásahu Davida Kämpfa. Druhou a nakonec vítěznou trefu vstřelil v polovině utkání Michal Poletín. Na konečných 1:2 z pohledu domácích upravil Tomáš Žižka. V závěru utkání Zlínští tlačili, největší šanci měl Roberts Bukarts, jenž ale trefil tyčku.

Poslední vzájemné utkání se datuje na 35. kolo do chomutovské arény. Skóre otevřel ve druhé minutě Michal Poletín, na něhož navázal před koncem periody Brett Skinner. Ve druhé třetině se prosadili Robert Říčka a Adam Raška, jehož gól byl vítězný, jelikož ve třetí třetině žádná branka nepadla – 3:1.

514 tr. minutTRESTNÉ MINUTY662 tr. minut
    Laco – Flemming, Dlapa, Rutta, Mrázek, Valach, Skinner, L. Chalupa, Kudělka – Vondrka, Huml, Tomica – Račuk, V. Růžička, Sklenář – Koblasa, Kämpf, Poletín – Hlava, Kaše, Lauko.

HC Olomouc vs. Piráti Chomutov – 1:0

Úvod utkání přinesl dost šancí. Po nepovedeném ťukesu Davida Kämpfa a Petra Koblasy střílel z dobré pozice Jiří Ondrušek, jehož však vychytal Ján Laco. Krátce po vypršení vlastní přesilové hry šli domácí do vedení. Alex Rašner napálil puk od modré a jeho střelu tečoval za zády chomutovského brankáře Roman Vlach. V úvodu druhého dějství měl další dobré šance Roman Vlach, který však žádnou nevyužil. Po polovině utkání si Vladimír Růžička vybral oddechový čas, po kterém měl nadějné příležitosti Michal Poletín. Před koncem třetiny chomutovská obrana zblokovala několik jasný šancí domácích, a tak se skóre neměnilo. I třetí dějství přineslo několik šancí na obou stranách, největší měl Ivan Huml, jehož teč v poslední minutě projela podél brankové čáry pryč. Olomoučtí ve 48. kole fotbalovým rozdílem.

Branky a nahrávky: 11. R. Vlach (Rašner, J. Galvas).
Statistiky – vyloučení: 1:4, střely na branku: 26:26, zblokobané střely: 10:10, hity: 6:3, vhazování: 41:26.

Kašík – Kotvan, Marušák, Blaťák, Matějíček, Řezníček, Žižka, Horák – Říčka, Holík, Bukarts – Kubiš, Popelka, Šťastný – Veselý, Honejsek, Okál – Ostřížek, Chytil, Ondráček.

HC Oceláři Třinec vs. PSG Zlín – 2:1pp

V úvodu utkání měl velkou šanci Antonín Honejsek, který po zmatku nastřelil tyčku. V šesté minutě šli domácí do vedení. Vladimír Dravecký se z pravého kruhu dostal před bránu, odkud přihrál na Rostislava Marosze, jenž pouze doklepl do prázdné brány. Těsně před koncem třetiny Bohumil Jank nastřelil tyčku. Ve vlastím oslabení ujel třinecké obraně David Šťastný, jenž však nevyzrál na Šimona Hrubce. Ve 25. minutě vyrovnal David Ostřížek, když tečoval střelu Martina Matějíčka od modré. Jelikož se ve třetí třetině ani jeden celek neprosadil, došlo utkání do prodloužení, které rozhodl z mezikruží Cory Kane, jenž tak získal bonusový bod pro domácí.

Branky a nahrávky: 6. Marosz (Dravecký, Hrňa), 62. Kane (Marosz, Linhart) – 25. Ostřížek (Matějíček).