Aktuální zprávy

Piráti rozjíždí unikátní projekt, startuje ho profesionální smlouva Stanislava Vrhela

18.10.2019 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Svými výkony budí pozornost už od přípravy, kdy zaznamenal jako nemladší hráč v historii chomutovského A-týmu hattrick, a nepolevuje. Útočník Stanislav Vrhel nemá v Chance lize konkurenci, pokud jde o věkovou hranici do 18 let, nyní podepsal s klubem profesionální víceletou smlouvu. „Jsme rádi, že jednání dospěla až k podpisu na české poměry revoluční smlouvy,“ libuje si sportovní manažer Vladimír Hudáček.

„Jsme první v republice, kdo v rámci smlouvy reflektuje fakt, že výrazný podíl na výchově mladých hokejistů má kromě klubu také rodina,“ naznačuje šéf sportovního úseku, v čem tkví jedinečnost smlouvy, která startuje nový pirátský projekt. „Chceme tímhle krokem ukázat mladým hráčům i jejich rodičům, že si jejich práce vážíme,“ pokračuje Vladimír Hudáček.

Právě snaha najít ideální řešení zajímavé myšlenky způsobila, že k podpisu smlouvy nedošlo dříve. „Řešili jsme to s právníky, agentem hráče i se Standovými rodiči. Šlo nám o to, aby všechny strany byly spokojené. Jako klub jsme chtěli tímhle kontraktem vyjádřit respekt k podílu rodiny,“ vypráví dále někdejší vynikající gólman.

„Sám Standa má pak tu nejlepší motivaci, aby na sobě dál tvrdě pracoval jako doteď, protože může svým rodičům vrátit jejich péči během celé dosavadní kariéry,“ doplňuje ještě dvojnásobný mistr světa směrem k momentálně nejproduktivnějšímu hráči do 18 let v celé Chance lize.

Chomutovský odchovanec se vrátil z reprezentačního srazu po třech vynechaných duelech a v souboji s Frýdkem-Místkem si hned připsal vítězný gól. Jednalo se o třetí trefu stále ještě šestnáctiletého benjamínka, který doposud přidal stejný počet asistencí.

Ve své věkové kategorii vládne kanadskému bodování i střelcům, mezi hokejisty druhé nejvyšší soutěže do 20 let mu patří v produktivitě i mezi kanonýry čtvrtá příčka. V jedenácti duelech strávil Stanislav Vrhel na ledě průměrně 15 minut a 12 vteřin, což je rovněž nejvíc v kategorii osmnáctiletých talentů.