Aktuální zprávy

Piráti rozjíždí charitativní projekt Na jedné lodi, pomáhat bude dětem z regionu

18.12.2012 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Svět kolem nás je plný lidí, kteří potřebují pomoc, což si velmi dobře uvědomuje i extraligový klub Piráti Chomutov, který v předvánočním čase rozjíždí dlouhodobý charitativní projekt s názvem Na jedné lodi. Cílem projektu je pomoci fyzicky či mentálně postiženým dětem z chomutovského regionu v rozvoji pohybových schopností a dovedností, což přispěje ke zlepšení celkové kvality jejich života. První příspěvek bude předán během utkání Piráti Chomutov – Rytíři Kladno v pátek 21. prosince.
Logo projektu

Jedním zápasem však snaha o pomoc potřebným rozhodně nekončí. Projekt Na jedné lodi bude mít dlouhodobý charakter. Zapojit se do něj může kdokoliv a kdykoliv během roku, kdy budou postupně shromažďovány finanční prostředky, které budou následně použity na konkrétní pomoc, již klub vybere.

Pomoc se bude týkat zejména fyzického pohybu, k němuž mají dary dát handicapovaným dětem potřebný prostor. Prostřednictvím pohybu pak mohou děti lépe navazovat mezilidské vztahy a poznávat samy sebe. Radost z pohybu přináší i radost ze života, což je další cíl projektu podporovaného celým klubem Piráti Chomutov, který chce být Na jedné lodi s dětmi, jež potřebují pomoc. Tu považují Piráti Chomutov za přirozený projev lidství, otevřených očí a tlukoucího srdce, což chtějí připomenout všem, kdo jim fandí a podporují je. A nejen jim. „Rádi bychom využili sílu naší značky i potenciál pirátských příznivců a partnerů k tomu, abychom v regionu, který nám fandí, pomáhali překonávat životní výzvy těm, kteří to potřebují. Fandíme si navzájem. Chceme být na jedné lodi,” řekl marketingový ředitel klubu David Dinda.

Buďte s námi Na jedné lodi

Zaujala Vás myšlenka pomoci potřebným a ptáte se, jak se do projektu zapojit? Možností bude hned několik. Každý bude mít kdykoliv během roku možnost přispět libovolnou částkou na speciální bankovní účet, jehož číslo je 107-4092140227/0100. Ve speciální sekci na klubovém webu, pak bude zveřejněno, kteří jednotlivci nebo které firmy projektu finančně pomohli. Projekt podpoří také hráči a zaměstnanci klubu.

Klub navíc věnuje na výše uvedený speciální účet pět korun z každé prodané vstupenky na domácí utkání s Kladnem, které se uskuteční v pátek 21. prosince a na němž bude předán první dar. Během utkání bude také možnost zakoupit speciální „placky“ projektu, jejichž výtěžek půjde celý na zmíněné konto.

Komu klub pomůže poprvé?

Kdo je Jaroslav Lahvička
Jaroslav Lahvička je dvanáctiletý chlapec trpící hlubokou mentální retardací. Do sedmi let nechodil, ale díky cílené snaze a péči paní učitelek Základní školy speciální a mateřské školy Palachova Chomutov udělal své první krůčky. V současnosti si dojde sám pro vysvědčení, ovšem na delší vzdálenosti stále potřebuje zdravotní kočárek.

Už v tuto chvíli je jasné, kdo jako první obdrží finanční dar, který pomůže k lepšímu pohybu. Piráti Chomutov vybrali Základní školu speciální a mateřskou školu Palachova v Chomutově, kde přispějí Jaroslavu Lahvičkovi na zdravotní kočárek, aby mohl bez problémů vyrážet do přírody. Zároveň klub přispěje na manipulační pyramidu, což je kompenzační pomůcka pomáhající handicapovaným dětem v pohybu. Žáci vybrané školy rovněž uvidí na vlastní oči atraktivní duel, neboť klub jim vypraví speciální autobus, aby mohli přímo v hledišti sledovat v akci reprezentačního útočníka Michaela Frolíka hájícího barvy Pirátů či Jágra s Plekancem v dresu Rytířů. Navíc po závěrečné siréně dojde na setkání dětí s vybranými hráči, což pro ně bude předčasný vánoční dárek.

Projekt Na jedné lodi odstartuje naplno v pátek při utkání proti Rytířům Kladno