Piráti přivítají v SD ARÉNĚ Rytíře z Kladna. Dostanou se zpět na první příčku tabulky?

Napsal 03.04.2014 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Již pátým kolem pokračuje barážová skupina o postup do extraligy. Piráti se aktuálně nacházejí na druhém místě tabulky, před nimi je o pouhý jeden bod Olomouc. Kladno, které se v baráži hodně trápí, musí získat body, naopak Chomutovští chtějí zcela jistě zpět na první příčku. Kdo se bude radovat?

Pohled do minulého kola

Piráti se v minulém kole představili na ledě Olomouce. Ta před tímto zápasem byla v tabulce na druhém místě a na Chomutov ztrácela dva body.

Do utkání vstoupili lépe domácí Kohouti. Již v šesté minutě ujel obraně Pirátů Rostislav Marosz, který byl při zakončení seknut a jel tak trestné střílení. Domácí útočník zvolil střelu nad lapačku a prostřelil Růžičku. Piráti se však vzchopili a ve 12. minutě bylo vyrovnáno. David Kämpf se prodral až před domácího brankáře, první střelou neuspěl, ale dorážkou již zpola opuštěnou klec trefil.

Do druhé třetiny vstoupila opět lépe Mora. Po třech a půl minutách hry dostal Ondřej Švaňhal přihrávku od zadního mantinelu a svou střelu umístil přesně pod horní tyčku Růžičkovy brány. Hodně podobná situace se ale opakovala o několik desítek vteřin později na druhé straně. Přihrávajícím od zadního mantinelu byl Šagát, kotouč sebral Karel Hromas, který prostřelil Halásze.

Třetí třetina byla hodně vyrovnaná. Oba týmy si vytvořily několik velikých šancí ke skórování, ale až do 59. minuty se skóre neměnilo. Právě až 84 vteřin před závěrečnou sirénou se kotouč po buly dostal na modrou čáru k Jaroměřskému, který poslal kotouč na branku Pirátů. Před tou operoval dobře postavený David Ostřížek a jeho teč skončila za zády brankáře Chomutova. Piráti následně nevyužili hru v šesti hráčích, a tak se Mora dostala na první příčku v barážové tabulce.

Vojtěch Kubinčák v souboji s kladenským protějškem

Kladno přivítalo na svém ledě Mladou Boleslav. Situace Kladna byla žalostná, ze tří utkání nedokázalo před tímto zápasem získat ani bod.

Kladenští se však ujali vedení, když na konci 14. minuty skončilo nahození Marka Černoška až za zády Valenta. Utkání bylo velmi vyrovnané. Skóre se podruhé měnilo až deset minut před koncem základní hrací doby. Mladoboleslavský Tomáš Klimenta stál ve správný čas na správném místě a jeho dorážka skončila v síti.

Utkání nakonec dospělo až do samostatných nájezdů. Ty byly také dlouho vyrovnané. Až v sedmé sérii rozhodl Richard Jarůšek, který vymíchal Cháberu a Boleslav tak brala dva body. Kladno tedy získalo svůj premiérový bod v baráži.

poř. tým Z V VP PP P skóre B
1. Olomouc 4 3 0 0 1 11:9 9
2. Chomutov 4 2 1 0 1 12:8 8
3. Ml. Boleslav 4 1 1 1 1 12:8 6
4. Kladno 4 0 0 1 3 6:16 1

Poslední vzájemný zápas

Piráti se s Kladnem v baráži utkali zatím jednou, a to na ledě Středočechů. Utkání začali Chomutovští ve velkém stylu. Po sedmi vteřinách hry dostal Hruška přesnou přihrávku a prostřelil Cháberu. Kladno sice vyrovnalo, ale v závěru první třetiny Piráti opět vedli zásluhou Račuka.

V dalších dvou třetinách přidali Piráti shodně po jednom gólu a z kladenského ledu si tak vezli tři body a výhru 4:2.

O utkání

Start utkání v chomutovské SD ARÉNĚ je naplánován na pátek 4.4.2014 na klasických 17:30. Pro ty, kteří se nemohou dostavit přímo na stadion, bude připraven textový online přenos i videopřenos prostřednictvím TV Tipsport.