Aktuální zprávy

Piráti předčasně ukončí smlouvy všem hráčům starším dvaadvaceti let

24.03.2020 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Aktuální pandemie nového koronaviru nepříjemně zasáhla také sport jako takový. Výrazně se dotkla rovněž českých hokejových soutěží, které byly předčasně ukončeny, aby se co nejvíce zabránilo dalšímu šíření životu nebezpečného onemocnění. Představitelé Českého hokeje tak podpořili snahu vlády. Předčasný konec sezóny však znamená rovněž finanční ztráty pro kluby včetně Pirátů, kteří se je snaží sanovat předčasným ukončením smluv hráčům narozených v roce 1996 a dříve.

„Jsme si vědomi, že náš krok vyvolá řadu emocí. Můžeme všechny ubezpečit, že z něj nemáme radost, ale pro budoucnost hokeje v Chomutově se bohužel jedná o jediné možné řešení, k němuž jsme jednomyslně došli po dlouhé debatě,“ uvádí výbor zapsaného spolku. „Zrušení play-off nám výrazně seškrtalo plánované příjmy. Pokud bychom na to nereagovali, mělo by to pro klub existenční důsledky,“ pokračuje nejvyšší vedení Pirátů.

„Rozhodně nám nedělá radost, že musíme v zájmu budoucnosti klubu využít klauzuli smlouvy o vyšší moci, ale jiná cesta bohužel v tuto chvíli pro nás není,“ doplňuje ještě výbor zapsaného spolku. Klub však nechce způsobit existenční problémy hráčům, kteří s profesionálním seniorským hokejem začínají, proto výpověď smluv dostanou jen hráči starší 22 let.

„Nechceme, aby se naši mladí hráči, jejichž smlouvy jsou výrazně nižší než u starších hráčů, dostali do jakýchkoliv problémů, proto jejich smlouvy nevypovíme. U ostatních se jedná o jeden měsíc a menší část března. Věříme, že tento krok alespoň trochu zmírní dopady neočekávané situace na hráče,“ vysvětlují členové výboru zapsaného spolku.

Plošné výpovědi však neznamenají, že by všichni, kterých se týkají, v příští sezóně za Piráty nenastupovali. „Chceme naše fanoušky ujistit, že není důvod k panice, i když to na první pohled může vypadat jinak. Sportovní manažer má od nás za úkol jednat s hráči o nových smlouvách, které však poběží až od května, pokud vláda ukončí nouzový stav,“ uzavírá výbor zapsaného spolku.