Aktuální zprávy

Piráti odmítají výroky Josefa Ptáčníka st., podali na něj trestní oznámení pro pomluvu

Napsal 11.06.2015 Klub
C h o m u t o v - Piráti Chomutov se důrazně ohrazují proti výrokům Josefa Ptáčníka staršího v rozhovoru, který uveřejnil 11. června deník Blesk. Otec dvou mladých hokejistů ve zmíněném periodiku naznačuje, že placení za mladé hráče je běžnou praxí v českých klubech, a zmiňuje také Chomutov. Piráti jednoznačně odmítají, že by se takové praktiky děly v jejich organizaci, a na Josefa Ptačníka staršího podali trestní oznámení pro pomluvu. Podobným způsobem se klub bude bránit, pokud se v médiích objeví vyjádření obdobného charakteru.

Josef Ptáčník starší v rozhovoru naznačuje, že jeho starší syn nedostal příležitost v chomutovském A-týmu, protože on jako otec neměl dostatek finančních prostředků, aby jej do sestavy protlačil. Piráti Chomutov takovou možnost jednoznačně odmítají, neboť v klubu funguje několikastupňový mechanismus rozhodování o tom, kam který mladý hráč poputuje.

Není tedy možné, aby jednotlivec – ať už trenér nebo kdokoliv jiný – jakýmkoliv způsobem ovlivnil to, kde bude který mladý hráč nastupovat. Stejně tak Piráti Chomutov odmítají jakoukoliv možnost, že by mladí hráči získávali místo v seniorských týmech organizace za úplatu.

Josef Ptáčník se na přelomu juniorské a seniorské kategorie zapojil do přípravy v partnerské Kadani stejně jako drtivá většina všech talentovaných hráčů opouštějících chomutovský juniorský tým.

Tato praxe je běžná u všech mladíků Pirátů Chomutov. Seniorský hokej si před zařazením na soupisku Pirátů v Kadani vyzkoušel dokonce i takový talent, jakým je Ondřej Kaše, jehož loni draftoval Anaheim a letos s ním podepsal tříletou nováčkovskou smlouvu. Je tedy naprosto evidentní, že postup klubu je v těchto případech naprosto transparentní.

Vzhledem k nařčením, která Josef Ptáčník starší vyslovil, se Piráti Chomutov rozhodli, že během pátku zveřejní kompletní příběh Josefa Ptáčníka mladšího během působení na severu Čech včetně výpovědí trenérů, kteří s ním pracovali, dalších zástupců klubu či informací, jež se v českém hokejovém prostředí běžně nezveřejňují.