Piráti odjeli do Olomouce, poprvé v etralize budou bojovat o páté vítězství v řadě

Napsala 26.09.2015 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti můžou na Hané v rámci šestého kola Tipsport extraligy prodloužit čtyřzápasovou vítěznou sérii, v cestě jim bude stát HC Olomouc, která momentálně figuruje na devátém místě. Oba týmy si zopakují souboje z jarní baráže, v níž si zajistily účast v aktuálním ročníku nejvyšší soutěže. Olomouc si místo v extralize obhájila a Piráti postoupili z první ligy. Na olomouckém stadionu bude první buly vhozeno v neděli 27. září 2015 v 17 hodin.

Olomoucký vstup do extraligy

Olomouc nevstoupila do Tipsport extraligy dobře. V prvním střetnutí prohrála na ledě pražské Sparty 1:4, když se jako jediný prosadil po přihrávce Michala Vodného útočník Jan Eberle. Poté Olomoučtí nebodovali na domácím ledě proti HK Mountfield a prohráli 0:2.

Ve třetím zápase Olomouc brala první body, přetlačila Mladou Boleslav a připsala si dva body za výhru po nájezdech. Úvodní gól zápasu vstřelil ve 45. minutě Martin Vyrůbalík, za Mladoboleslavské vyrovnal Lukáš Žejdl. V pětiminutovém prodloužení branka nepadla a o vítězi musely rozhodnout nájezdy, rozhodující branku vstřelil Tomáš Mikúš.

Proti plzeňské Škodovce získala Olomouc první výhru v základní hrací době. Na konci druhé třetiny vsítil vyrovnávací branku Radim Kucharczyk. Jak střední dějství skončilo, tak třetí začalo, do vedení dostal Olomouc Marek Laš, na jehož trefu přišla ve stejné minutě odpověď a Olomouc hrála zase vyrovnaný duel. V 51. minutě rozhodl o vítězi Robin Staněk, jenž upravil skóre na konečných 3:2.

Poslední utkání Kohoutů z Olomouce

Olomouc brala po třetí v řadě body. V pátek kole extraligy porazila Kometu Brno v samostatných nájezdech. Již ve třetí minutě se Kohouti dostali zásluhou Aleše Jergla do vedení. V prostředním dějství Jan Hruška vyrovnal a do třetí třetiny se šla za vyrovnaného stavu 1:1. Ve 48. minutě skóroval brněnský útočník Vojtěch Němec, čímž zajistil domácím jednobrankový náskok. O čtyři minuty později vstřelil vyrovnávací gól Tomáš Valenta. V prodloužení se žádný z týmu neprosadil a o vítězi rozhodly až samostatné nájezdy. Rozhodující gól vstřelil Petr Kafka, který si tak připsal první branku v sezóně.

SESTAVA OLOMOUCE PRO SEZÓNU 2015/2016

Brankáři: Branislav Konrád, Jakub Urbisch a Tomáš Vošvrda.

Obránci: Tomáš Houdek, Jan Jaroměřský, David Nesvadba, Jiří Ondrušek, Alex Rašner, Pavel Skrbek, Robin Staněk, David Škůrek, Tomáš Valenta a Martin Vyrůbalík.

Útočníci: Šimon Beták, Dávid Buc, Jan Eberle, Jakub Herman, Miroslav Holec, Aleš Jergl, Petr Kafka, Jan Knotek, Radim Kucharczyk, Marek Laš, Jakub Matai, Tomáš Mikúš, Matěj Pekr, Roman Rác, Jiří Řípa, Michal Vodný, Adam Zeman a Peter Zuzin.

Změny v kádru aneb kdo přišel, kdo odešel

Odchody: Jiří Trvaj (ukončil kariéru), Pavel Patera (ukončil kariéru), Martin Cibák (PSG Zlín), Richard Diviš (HC Dukla Jihlava).

Příchody: Jan Eberle (Rytíři Kladno), Tomáš Mikúš (Hokki - Finsko), Branislav Kondrád (HK Dukla Trenčín), Tomáš Török (MHC Martin), Petr Kafka(HC Banská Bystrica), Adam Zeman (HC Dukla Jihlava), Tomáš Valenta (PSG Zlín).

Jiří Hudler odehrál za národní tým 50 zápasů

Nejúspěšnější Olomoucký rodák

Nejúspěšnějším rodákem Olomouce je jednatřicetiletý útočník Jiří Hudler, jenž momentálně nastupuje v dresu Calgary Flames. Již před dovršením plnoletosti oslavil se Vsetínem český titul. Další úspěch získal na mistrovství světa do osmnácti let, když pomohl k zisku bronzové medaile sedmi trefami a stejným počtem přesných přihrávek. V sezóně 2007/2008 vyhrál s týmem Detroit Red Wings nejprestižnější hokejovou soutěž a získal Stanley Cup. V základní části tehdy odehrál jednaosmdesát zápasů, vsítil třináct branek a na dvacet devět přihrál.

Dva barážové souboje

Piráti se naposledy s olomouckými Kohouty utkali v rámci osmého a dvanáctého kola baráže. První ze zmíněných zápasů se odehrál na domácím ledě Pirátů. Po vyrovnané a bezbrankové úvodní třetině přišla třígólová smršť ze strany hostů. Postupně se prosadili Martin Vyrůbalík, Jiří Řípa a Jan Knotek. Ve 47. minutě zvýšil stav utkání na 4:0 Rostislav Marosz, jenž využil krásnou přihrávku od Tomáše Rachůnka.

Stíhací jízdu započal ve 48. minutě Štěpán Hřebejk, jenž snižoval na rozdíl tří branek. Poté se prosadil dvacetiletý útočník David Kämpf. Kontaktní gól si v 54. minutě připsal Nikola Gajovský. Euforie chomutovské střídačky a zaplněná SD ARÉNA bohužel na vyrovnání nestačila. Olomouc si díky skvělé druhé třetině odvezla tři body.

Piráti si po jedenáctém kole baráže a vítězství nad Slavií užívají postupu

Po jedenáctém kole, kdy České Budějovice doma podlehly Olomouci a Piráti v prodloužení zdolali pražskou Slávii, bylo rozhodnuto o účastnících v Tipsport extralize pro sezónu 2015/2016. Tudíž bylo dvanácté kolo pouhou formalitou. Piráti v posledním utkání podlehli Olomouci 5:2, když se z nestandardní sestavy, ve které Chomutovští odjeli, prosadili Bryan McGregor a Martin Kadlec.