Piráti odehrají poslední domácí utkání roku 2016, soupeřem jim budou neoblíbené Pardubice

Napsala 27.12.2016 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti ve třiatřicátém kole Tipsport extraligy vyzvou třinácté Pardubice, které v posledním zápase vyválčily dva body se Zlínem. Chomutov po šedesáti letech vyhrál na Spartě, předchozí úspěch se datuje do šestnáctého kola sezóny 1956/1957, kdy Severočeši zvítězili 5:4. Piráti mají s Dynamem o jedno procento odlišnou celkovou úspěšnost týmu na vhazování a vyrovnaný počet vstřelených gólů ve druhé třetině. Mezisvátkový duel začne na ledě SD ARÉNY ve středu 28. prosince od 18 hodin a 20 minut.

Pardubice po první polovině ligy

Pardubice nevstoupily do ligy dobře, jelikož po odehrání první čtvrtiny figurovaly na dvanáctém místem s pouhým jednobodovým náskokem na dva poslední. Ani do první poloviny ke zlepšení nedošlo. Za šest výher v základní hrací době, tři dvoubodové zisky a jeden prohraný zápas po více než šedesáti minutách bylo Dynamo na předposlední příčce s pětadvaceti body.

Druhou půlku soutěže Dynamo začalo s dvojicí těžkých soupeřů. Ve 27. kole vybojovalo na ledě Třince jeden bod za prodloužení a poté prohrálo se Spartou vysoko 1:5. Po výhře v Olomouci, kde Pardubice uhrály skóre 4:2, prohrály s Libercem 2:3 a Hradcem Králové 1:5. V předchozím kole uválčily dva body v prodloužení se Zlínem.

Přestřelka ze 7. kola: Poletín 1+2, Kaše a Vondrka 1+1, Růžička a Kämpf 1+0

V poslední reprezentační přestávce přišel do Pardubic na měsíční hostování Nicholas Johnson z Plzně. V dresu Pardubic se mihl gólman Ondřej Kacetl, jenž ale opět může nastupovat v Hradci Králové. Z brankoviště byl propuštěn Brandon Maxwell.

S Pardubicemi nepříznivá bilance

V sedmém kole Piráti přivítali Dynamo na vlastním ledě. Střetnutí otevřel v osmé minutě David Kämpf, na kterého navázal o chvíli později Michal Poletín. Ještě do konce první třetiny snížil Nicholas Schaus, dvougólové vedení však vrátil Pirátům Michal Vondrka – 3:1.

V průběhu druhé třetiny se postupně prosadili Petr Sýkora a dvakrát Petr Hubáček, kteří zajistili vedení hostů. Následně skóroval David Kaše, jemuž ve 39. minutě odpověděl Tyler Redenbach. V poslední minutě třetiny upravil na 5:5 Vladimír Růžička, jenž poslal duel do prodloužení, jelikož v závěrečném dějství branka nepadla. Rozhodující gól si připsal Petr Sýkora.

Ve dvacátém kole Chomutov nastoupil v pardubické aréně, kde otevřeli skóre domácí. Dvě branky do jedenácté minuty vstřelili Nicholas Schaus a David Tomášek. Jediný gól mezi Piráty vstřelil David Kämpf, jenž snížil na 1:2. Ve druhé periodě se prosadil Petr Sýkora, naprostou jistotu položil na pardubické hole Michal Bárta, který ve 48. minutě upravil na konečných 4:1.

Statistiky z posledního vzájemného zápasu – vyloučení: 1:3, využití: 2:0, střely na branku: 35:28, zblokované střely: 26:9 a vhazování 39:3.

HC Sparta Praha vs. Piráti Chomutov – 2:3

Utkání 32. kola na ledě O2 areny otevřel ve třetí minutě Brian Ihnačák. Rychlou odpověď našel v předbrankovém prostoru dorážející Ivan Huml. Na konci první periody vrátil domácím vedení Petr Vrána, jenž využil přesilovku. V dalším průběhu už skórovali pouze Piráti. Nejprve Michal Vondrka vstřelil první gól v oslabení letošní sezóny a poté Brett Skinner ve 34. minutě rozhodl svou druhou brankou v sezóně. V posledním dějství už gól nepadl, přestože měla Sparta v závěru značný tlak podpořený power-play.

POSLEDNÍ SESTAVY OBOU SOUPEŘŮ
    Chomutov: Král – Dlapa, Flemming, Skinner, Valach, Mrázek, Rutta – Vondrka, Huml, Tomica, Kämpf, V. Růžička, Sklenář, Koblasa, Raška, Poletín, Skokan, Šťovíček, Slavíček.

Pardubice: M. Růžička – Schaus, Havlík, Leduc, Ovčačík, Ščotka, Nedbal, – P. Sýkora, Tomášek, Johnson, Klimenta, Nahodil, Rolinek, Mallet, Redenbach, Beran, Panna, T. Kaut, Starý.

Statistiky – vyloučení: 6:6, využití: 1:1, v oslabení: 0:1, střely na branku: 26:24, zblokované střely: 7:10, hity: 26:41, vhazování: 30:30 a Radegast index 35:65.

HC Dynamo Pardubice vs. PSG Zlín – 3:2pp

Utkání v Tipsport aréně začalo lépe pro Zlínské. Ve druhé minutě otevřel skóre Filip Chytil, na kterého na konci periody navázal Roberts Bukarts. Téměř v polovině druhé třetiny vyrovnal ve vlastním oslabení Jerome Leduc. Střetnutí poslal do prodloužení Tomáš Rolinek gólem ze sedmačtyřicáté minuty. Rozhodující trefu si připsal David Tomášek necelou minutu před koncem nastaveného času.

Statistiky – vyloučení: 4:3, využití: 1:0, v oslabení: 1:0, střely na branku: 28:32, zblokovaná střely: 9:9, hity: 8:8, vhazování: 37:34 a Radegast index: 23:28.

Jan Šťastný

Piráti se Spartou v letošní sezóně dvakrát vyhráli, ale pokaždé na vlastním ledě. Předchozí vítězství z Prahy se datovalo až do sezóny 1956/1957. „Moc bychom chtěli navázat na utkání na Spartě, kde jsme si věřili na nějaký bodový zisk, ale tři body se zdály být nadlidským úkolem,“ říká Jan Šťastný.

V posledním odehraném kole bodovaly všechny týmy z pozic pod Piráty krom Mladé Boleslavi. „Byly pro nás hrozně důležité, neboť bodovaly i ostatní týmy ze spodku tabulky,“ pokračuje asistent trenéra. Piráti mají s Pardubicemi zatím nepříznivou bilanci, ze dvou zápasů získali pouze bod za prodloužení.

„Bude pro nás důležité vítězství ze Sparty doma potvrdit,“ uvědomuje si. „Pardubice jsme dosud v sezoně neporazili, tak bychom rádi dosáhli na tři body,“ uzavírá.