Piráti míří na hradecký led: Porazí Hradec Králové počtvrté v sezoně?

Napsal 31.01.2012 Lucie Štěrbová
C h o m u t o v - Hradec Králové prohrál čtyři z posledních pěti zápasů. Naopak Chomutov v posledním kole deklasoval Most deseti brankami. Hradci se ale na domácím ledě celkem daří, posbíral na něm dvě třetiny svých bodů. Otázka, jestli Chomutov porazí Východočechy i počtvrté v sezoně, tak nemá úplně jasnou odpověď.

Hradci se v poslední době nedaří. Vždyť z posledních pěti utkání získal jen tři body. Nad jeho síly byly postupně Litoměřice (2:4), Písek (0:4), Benátky nad Jizerou (2:4) a v posledním kole Havlíčkův Brod (2:3). Naplno bodoval jen proti Třebíči (5:1). Ani skóre není úplně ideální, pouhých jedenáct vstřelených branek svědčí o menší krizi v ofenzívních řadách.

Jediným, kdo se dokázal v posledních pěti zápasech prosadit více než jednou, byl Kubeš (2 branky), nejvíce bodů potom nastřádal Michal Tvrdík (1+4). Hradci se podařilo proměnit každou desátou přesilovou hru, zároveň ale zhruba v každém desátém oslabení inkasoval.

Po 44. kolech tak Hradci patří šestá pozice a ještě stále nemá své jisté. Devátá Kadaň na něj aktuálně ztrácí sedm bodů. S šestašedesáti body ztrácí Hradečtí na Piráty 35 bodů. Dvě třetiny ze všech bodů dokázal Hradec uhrát na svém ledě, všechny tři body potom bral v 11 z 22 utkání, které odehrál před vlastními fanoušky.

Extraligou ostřílený Michal Tvrdík a střelec Patrik Moskal

Svými brankami a přihrávkami táhne hradecký tým zkušený dvaatřicetiletý Michal Tvrdík. Ten má na svém kontě více než 600 startů v naší nejvyšší soutěži, v nichž získal přes 230 bodů. Ještě loni nastupoval část sezony za Plzeň, ve druhé polovině ligové soutěže ale zamířil do Boleslavi, kde pomáhal zachraňovat nejvyšší soutěž. Po skončení ročníku zamířil právě do Hradce.

Zatím nevynechal jediné utkání a s osmatřiceti body vede kanadské bodování klubu a zároveň uzavírá desítku nejproduktivnějších hráčů celé první ligy.

Naproti tomu Patrik Moskal si už svoje v Hradci Králové odkroutil. Letošní sezona je už jeho čtvrtou v dresu Východočechů. Do Hradce přestoupil tenhle útočník, který má zkušenosti i z polské nejvyšší hokejové ligy, po sezoně 2007/08 a od té doby patří k pilířům kádru. Ani on letos nevynechal jediný zápas a s osmnácti brankami je nejlepším střelcem Hradce Králové.

Dlouhodobá bilance mluví pro Chomutov

Chomutov s Hradcem naposledy prohrál loni 22. února. Od té doby si Východočeši na Pirátech vždy vylámali zuby. Všechny tři duely z letošní sezony opanoval Chomutov. V prvním vyhrál doma jednoznačně 4:1. První branku dal hned v první minutě Milan Kraft, Hradci se podařilo snížit na 1:3 až na začátku závěrečné části. Výhru ale pojistil dvě minuty před koncem opět Milan Kraft.

Ve druhém zápase na východě Čech musel Chomutov obracet nepříznivý stav, ale nakonec dokázal zvítězit 4:2, výhru opět pojistila branka v 58. minutě. V posledním vzájemném duelu na ledě Chomutova dokázal Hradec opět vstřelit první branku, ale z vedení se radoval jen čtyři minuty. Chomutov otočil v přesilovkách, branku vstřelil dokonce i ve vlastním oslabení.

Hradec na Chomutov neumí hrát přesilové hry – nedokázal proměnit ani jednu ze 16, které měl k dispozici, naopak ve vlastní přesilovce inkasoval. Nejproduktivnějším hráčem vzájemných zápasů je obránce – Jakub Grof si prozatím připsal čtyři asistence.

Chomutov v posledním kole deklasoval Most deseti brankami, na Ústí stále ztrácí čtyři body a o odmazání alespoň části ztráty se pokusí ve středu na hradeckém ledě. Utkání startuje v 18 hodin a připravený bude tradiční online přenos.